Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ten karp przejdzie do historii. Rekordowa bestia złowiona w Polsce!

carp
Źródło: Getty Images Signature / Canva Pro

Łowienie karpi cieszy się ogromną popularnością zarówno w Polsce jak i innych krajach. Największy znany karp na świecie został schwytany na Węgrzech, ale o nim opowiemy później. Wróćmy na nasze podwórko. Nie można bowiem umniejszać sukcesu Mirosława Walczykiewicza, który złowił wyjątkowego karpia, zdobywając tym samym miejsce w historii polskiego wędkarstwa. Jego osiągnięcie zasługuje na uznanie i podziw. Otóż udało mu się złowić imponującego karpia o wadze 36,4 kilograma. Rekordowy okaz został schwytany nad Łowiskiem Karpiowym Gosławice w roku 2020. Nie da się ukryć, że ten ogromny karp stanowi imponujące osiągnięcie dla polskiego wędkarstwa.

„To, co się wydarzyło, przyprawiło nas o niezły ból głowy” – Kontrowersje przy ważeniu

Na oficjalnej stronie łowiska możemy przeczytać, że ten niezwykły dzień zapisał się złotymi zgłoskami w historii tego miejsca. To, co miało miejsce, stanowiło wyjątkowe wyzwanie i przysporzyło sporo trudności. Na wspomnianej stronie widnieje informacja: “Ten dzień przejdzie do historii łowiska. To, co się wydarzyło, przyprawiło nas o niezły ból głowy.” Dlaczego? Śpieszymy z wyjaśnieniem!

Brytyjczyk Jamie Jackson złowił kilka godzin wcześniej… tę samą rybę! Dlaczego więc rekord przypisuje się p. Mirosławowi? Chodzi o to, że karp złowiony przez Polaka był ważony na kilku wagach, co utwierdza wiarygodność tego wydarzenia. Natomiast waga u Brytyjczyka wskazywała 37,8 kg, ale okazu nie zważono na kilku wagach i dlatego rekord przypadł Polakowi. Oto okaz złowiony przez Jamiego:

Do rekordu świata wciąż daleko…

W 2018 roku na słynnym łowisku Euro Aqua na Węgrzech dokonało się wyjątkowe wydarzenie, które na zawsze zapisało się w annałach wędkarstwa. Michel Schoenmakers zdobył złoty laur, gdy na swoją wędkę trafił karpia o zdumiewającej wadze – aż 51,2 kilograma. Ten nadzwyczajny okaz był pionierskim złowieniem, ponieważ jako pierwszy karp przekroczył magiczną granicę 50 kilogramów, stając się legendą wśród wędkarzy.

Co więcej, warto podkreślić, że po zważeniu ryba została natychmiastowo uwolniona, oddając się swobodnemu życiu w wodach łowiska. Ta odpowiedzialność i szacunek wobec natury stanowi przykład dla wszystkich wędkarzy, aby pielęgnować i chronić wspaniałe stworzenia, jakimi są karpie.

Elitarne łowisko z rekordowymi rybami!

Łowisko Euro Aqua jest legendą w świecie wędkarstwa, znane przede wszystkim z niezwykłych karpi, które zamieszkują jego wody. To miejsce gości rekordzistów, bowiem poprzedni rekordowy okaz, ważący 48 kilogramów, również został złapany na tych łowiskach. Warto podkreślić, że dostęp do łowiska Euro Aqua jest ograniczony tylko dla wybranych członków klubu, a koszt tygodniowego pozwolenia wynosi aż 1600 euro. To ekskluzywne i prestiżowe miejsce, gdzie tylko nieliczni mogą doświadczyć niezwykłych emocji związanych z wędkarstwem na najwyższym poziomie.

Obserwuj nas

ZOBACZ TAKŻE

PODOBNE POSTY

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miesięcznik Wędkarski Świat – Oprócz nowoczesnego wędkarstwa, na łamach “WŚ” propagujemy zdrowy styl życia, ciekawe formy rekreacji, turystykę krajową i zagraniczną.