Aktualności

Sortuj od:
20 lat pod prąd

"W zdecydowanej większości nasze działania  przypominały pływanie pod prąd na wiośle pychowym,  czyli przeczyły zasadom ekonomii, fizyki i wydawniczej logice. Żadna inna gazeta utrzymująca się wyłącznie z tego, co sama wypracuje, nie odważyła się przez ostatnie dwudziestolecie poruszać problemów ważnych, ale o znikomym zainteresowaniu większości Czytelników."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-07
Trociowe paragrafy

Czy na gruncie obowiązujących przepisów prawa okręgi PZW mają możliwość ograniczenia lub całkowitej eliminacji sztucznego tarła troci, które jest połączone z uśmiercaniem tarlaków?

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2016-01-06
Wymarzone zakończenie sezonu!

To było bardzo udane zakończenie sezonu wędkarskiego. Śmiało mogę  powiedzieć, że sobie je wymarzyłem. Moje ostatnie ryby w sezonie 2015 złowiłem 29 grudnia podczas wyjazdu na północ Polski. Jest z tym związana ciekawa historia, którą zapoczątkowałem na swoim profilu  FB, gdzie opisałem wcześniejszy wyjazd na ryby podczas, którego straciłem dużego szczupaka. 

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2016-01-05
Dwudzieste urodziny WŚ

„Wędkarski Świat" właśnie obchodzi dwudzieste urodziny. Zadebiutował na rynku numerem 1/1996 i błyskawicznie okazał się sukcesem wydawniczym.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-04
O czym powinieneś wiedzieć zanim wejdziesz na lód?

"O czym powinieneś wiedzieć zanim wejdziesz na lód?

-zostaw komuś informacje o miejscu, w które się udajesz oraz planowanym czasie powrotu,

-na lód najlepiej wybieraj się w towarzystwie, najlepiej kogoś na kogo możesz liczyć w krytycznej sytuacji,

-jeżeli nie jesteś pewny wytrzymałości lodu, zabierz ze sobą długą linę, którą możesz związać się z kompanem, pomoże to we wzajemnym udzieleniu pomocy w przypadku załamania się tafli lodu,

-używaj kamizelki asekuracyjnej i/lub specjalnego kombinezonu, ... "

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-03
Radew

"To największy dopływ Parsęty, uchodzący do niej w Karlinie. Jest to piękna, czysta rzeka, ale choć cieszy się mniejszą trociową estymą od Parsęty, najlepsi trociarze nadal chętnie nad nią zaglądają."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-02
Wyniki konkursu okładka Roku WŚ 2015!

Waszymi głosami wygrał okoń z okładki nr 11, brzana z okładki nr 10 oraz szczupak z okładki nr 9.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-02
Parsęta i Wieprza bez wędkarzy!

18 grudnia RZGW w Szczecinie wymówiło okręgowi PZW w Koszalinie umowę użytkowania rybackiego dwóch głównych rzek trociowych regionu - Parsęty i Wieprzy. Jak nas dziaś poinformował Paweł Przybylski z wydziału gospodarki rybackiej RZGW, zaraz po weekendzie noworocznym ruszą prace nad uruchomieniem sprzedaży zezwoleń dla wędkarzy, do tego czasu jednak wędkowanie w rzekach, których dotyczy wypowiedzenie jest nielegalne.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-01-01
Szczęśliwego Nowego 2016 Roku!

Drodzy Czytelnicy!

Dziękujemy Wam, że jesteście z nami. Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia noworoczne, aby Wasze łowiska zaroiły się od zdrowych, silnych ryb urodzonych w naturze, a nie w betonowej wylęgarni, abyście mogli cieszyć się wędkowaniem ze swoimi dziećmi i małżonkami bez zbędnych formalności i wygórowanych opłat, aby z polskich jezior i rzek zniknęły rybackie sieci i abyście mogli być dumni z organizacji wędkarskiej, do której należycie.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-12-31
Drop shot przy morzu

„Drop shot jest skuteczny, często skuteczniejszy od spinningu. Jest przy tym metodą stosunkowo prostą, pod warunkiem że opanuje się wiązanie haka specjalnym węzłem powodującym, że hak sterczy prostopadle do przyponu. W handlu przeważa subtelny sprzęt do połowu na drop shota i przynęty do 100 mm, tymczasem w wodach przymorskich sprawdza się też gruba wersja tej metody. (…)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-30
Konkurs! Wybieramy okładkę WŚ 2015!

Zaczynamy serię konkursów z okazji 20 lat WŚ!

Na początek mamy dla Was bardzo trudne zadanie. Wybierzcie Waszą ulubioną okładkę WŚ 2015.  

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-29
Miejsca w rzece - Troć

"Za chwilę, bez względu na pogodę, wrzodzienicę i tłok nad wodą, kilka tysięcy trociarzy ruszy na Pomorze, by rozpocząć trociowy sezon. Porozmawiajmy zatem o rybodajnych miejscach w rzekach trociowych."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-28
Kalosze