Aktualności

Sortuj od:
Feeder w górę czy w dół?

Łowiąc w rzekach, zazwyczaj ustawiamy feeder szczytówką skierowaną w górę. W wodach stojących najczęściej łowi się wędką położoną na dwóch podpórkach równolegle do lustra wody.  Jednak czasem warto odejść od tego utartego schematu. Kiedy i jak?

Autor: Paweł Daniec dodano: 2016-02-01
Żywioł

"I kolejny. Jak z bicza trzasnął. Ledwo się zaczął, a już się skończył. Wszystkie plany wzięły w łeb z prozaicznego powodu: totalnego braku wody w rzekach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-31
Łupawa – pomorska rzeka mistrzów

Pomorska Łupawa to dla wielu polskich wędkarzy symbol lipieniowych rzek. To nie przesada, bo właśnie tutaj ryba ta ma nawet swój posąg. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-01-30
Przechowywanie ochotki

"Niejednokrotnie przekonałem się, że jakość przynęty ma znaczenie. Dlatego warto zadbać, aby była najwyższej jakości. Ma to szczególne znaczenie, gdy łowimy na ochotkę. Oto jak przygotowuję i przechowuję tę delikatną przynętę."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-29
Sprzęt obowiązkowy

W koszu lub skrzynce wędkarskiej przewozi się różne rzeczy. Niektóre tylko chwilowo w nim goszczą, z innych korzystamy częściej. Na stronie 40 WŚ 2/2016 przygotowałem listę akcesoriów, które zawsze mam ze sobą nad wodą.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-01-28
Miejsca w rzece - burty

Chyba najwięcej godzin mojego wiślanego łowienia spędziłem przy burtach. Rynny przy burtach są bowiem łowiskami, w których o każdej porze roku można spotkać ryby i co ważne, nie są to małe ryby. Przy burtach można łowić z brzegu i z łodzi, stacjonarnie i wędrując, na ciężko i lekko. Porozmawiajmy zatem o możliwościach, jakie dają spinningiście burty w rzece.   

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-01-27
Łososiowy dzień życia

Moja wizyta na Tazunie - łódce Andrzeja, nie zaczęła się dobrze  - przecięta linka od windy, wypinające się i plączące zestawy, brak uchwytów na zestawy z psami, echosonda, nie chcąca współpracować. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-01-26
Zęby gardłowe

"Ryby karpiowate wykorzystują do rozdrabniania pokarmu zęby gardłowe. Inaczej nazywamy je gardzielowymi. Są to twarde kostne twory, które „wyrastają” z piątego łuku skrzelowego."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-25
Namiot i 5 kołowrotków do wygrania!

Bawimy się ze sklepem RAVEN i mamy dla Was taką wiadomość od RAVEN’a:

„Każdy kto do końca stycznia zrobi zakupy za minimum 200 zł w sklepie wysyłkowym Raven weźmie udział w losowaniu namiotu  JRC COCOON 2 MAN BIVVY o wartości 1800 PLN.”

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-24
Okoniowy apetyt, czyli rozmiar ma znaczenie

Rozwój moich spinningowych zdolności szedł w parze z zawodami spinningowymi. Nie dziwne więc, że podpatrywałem najlepszych i ich teorie przyjmowałem za jedynie słuszne. Do dzisiaj pamiętam słowa śp. Józka Glińskiego: „małą rybę wszystko zeżre”. Zapamiętałem tę zasadę na długo i długo też ją stosowałem podczas zawodów czy prywatnego łowienia. Dopiero po wielu latach doszedłem do wniosku, że do tego skądinąd mądrego zdania należy dopisać „ale nie zawsze”.


Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2016-01-23
Street Fishing Poland

"Czy wędkarstwo w ścisłym centrum miasta może być wciągające? Czy nasze hobby można rozszerzyć o dodatkowe atrakcje dostępne na wyciągnięcie ręki? Kolejne edycje Street Fishing Poland dają na te pytania odpowiedź twierdzącą."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-22
Łowy w zalanym lesie

Łowiska trudno dostępne, z zaczepami i niewygodnym brzegiem, często kryją w swoich wodach okazałe karpie. Złowienie ich nie jest łatwe, ale satysfakcja po wygranym pojedynku ogromna. Jak więc podejść do tego typu zbiorników, by zminimalizować niepowodzenie i zniechęcenie?

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-01-21
Kalosze