Aktualności

Sortuj od:
Nieplączący się zestaw

„Zestaw do łowienia feederem na dużych odległościach nie może się plątać. W przeciwnym razie siedzimy na pusto, bo przynęta jest nieatrakcyjnie podana. Przedstawiamy sposób Piotra Lorenca na wykonanie zestawu, który się nie plącze. (…)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-12
Nowy WŚ 3/2016 już jutro w punktach sprzedaży

Już jutro znajdziecie WŚ 3/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Przejżyjcie spis treści: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-11
„Czytam i wygrywam” - druga edycja!

Mamy już 20 lat i mnóstwo nagród do wygrania z okazji jubileuszu!

Zapraszamy serdecznie do udziału w naszej zabawie! Zaczynamy już w niedziele na naszym profilu na FB i będziemy bawić się przez cały tydzień. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-10
Zamiast łebka - proste zbrojenie szprotek

"Łowienie łososi w trollingu jest inne. Inne są przynęty, inne ich zbrojenie, potrzebne są dodatkowe akcesoria, z którymi „słodkowodny szczur lądowy” (nie ubliżając nikomu) nie wiedziałby, co robić. (...)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-09
Polaroidy

Każdy, kto kiedykolwiek wędkował, trafił na dzień bezrybny, gdy zanik brań budził pytanie: czy w tej wodzie w ogóle coś pływa? Chciałoby się wówczas zajrzeć pod płaszcz wody i zobaczyć na własne oczy, co też tam się dzieje. Stąd stosowane coraz to wymyślniejsze i doskonalsze echosondy i kamery do zdjęć podwodnych.

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-02-08
Już prawie 1 mln wyświetleń WŚ na YT!

Ten rok jest dla nas wyjątkowy! Wędkarski Świat obchodzi 20–lecie! Dwa lata jesteśmy na YT i zbliżamy się do 1 miliona wyświetleń naszych filmów.

Dziękujemy, że jesteście z nami i oczywiście mamy dla Was kolejny konkurs! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-07
Okoń na pijawkę

"Był 14 października, Dzień nauczyciela. Korzystając z okazji (dzień wolny od nauki) wybrałem się z kolegą nad zalew z myślą o okonkach. O ósmej byliśmy nad wodą. Najpierw próbowaliśmy skusić do brania pasiaki za pomocą bocznego troku. Kolega w dość krótkim czasie złowił 3 nieduże, okołowymiarowe okonki." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-06
Dobre zmiany na Żarnowcu

"Małe morze – tak na starych mapach nazywane jest Jezioro Żarnowieckie. Użytkownikiem rybackim tego 1400-hektarowego zbiornika jest Gospodarstwo Komunalne Gniewino."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-05
Rekordowy boleń ze stawu

"9 września 2015 roku późnym popołudniem wybrałem się z synem na ryby. Nad wodą byliśmy około 16.30, miejsce połowu to staw w Rudach. Pogoda była bezwietrzna, niewielkie zachmurzenie, temperatura powietrza około 20°C. Nastawiliśmy się na szczupaki."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-04
Jak łowią mistrzowie?

"Gdy jest bezpieczna pokrywa lodowa lubię łowić leszcze. Jednym z łowisk, na którym łowię jest jezioro Rokola niedaleko Otwocka Wielkiego. Wybieram miejsca o głębokości 3–4 m. Najczęściej łowię na mormyszkę."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-03
„Złów i wypuść” na Kanale Żerańskim

Na odcinku Kanału Żerańskiego od mostu w Aleksandrowie do Zbiornika Zegrzyńskiego w okresie od 1 listopada do 31 marca obowiązuje zasada „Złów i wypuść” – tak brzmi jeden z punktów w „Zasadach wędkowania obowiązujących w wodach Okręgu Mazowieckiego w roku 2016”. Brawo!

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-02-03
Podwodne gaduły

"Powszechnie uznaje się, że ryby głosu nie mają. Jednak techniczny postęp i rozwój tzw. bioakustyki jednoznacznie dowiodły, że w podwodnym świecie jest pełno dźwięków wydawanych przez ryby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-02
Kalosze