Aktualności

Sortuj od:
Łowienie wędką nasadową z zestawem skróconym w wodzie stojącej - Hol

"Do łowienia tyczką często stosuje się delikatne zestawy. Dzięki nim można lepiej zaprezentować przynętę. Problem pojawia się, gdy weźmie duża ryba. Aby ją wyciągnąć, należy wiedzieć, co trzeba zrobić, a także czego nie można robić w czasie holu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-24
Rekordowy szczupak z belly boat

"W świetnym stylu zakończył 2015 rok testowy wędkarz Quantum – Bari Latifi. Wybrał się na małe jeziorko w Niemczech, by zapolować na szczupaki. Chciał między innymi wypróbować swoje nowe belly boat." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-23
Duński dynamit, czyli wędkarski weekend w Jutlandii

"Vi er røde, vi er hvide, vi er danske dynamite!*. Ta przyśpiewka duńskich fanów rozbrzmiewa na piłkarskich stadionach od wielu lat, bodaj od pamiętnego meksykańskiego mundialu w 1986 roku. Drużyna prowadzona przez Seppa Piontka była wówczas prawdziwym objawieniem, zyskując bardzo adekwatny do swej gry przydomek: „duński dynamit”. Przypomniałem sobie o tym całkiem niedawno – w październiku minionego roku, gdy inny „dynamit” rodem z Danii przetestował – i to wielokrotnie – wytrzymałość mojej wędki."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-22
Łódź Mindak 265 do wygrania w Konkursie 20-lecia WŚ!

Aby  wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygranie łodzi Mindak 265, należy prawidłowo odpowiedzieć na 3 pytania zawarte w trzech kolejnych numerach WŚ 1, 2 i 3 /2016. Numer 3/2016 czeka na Was punktach sprzedaży! Mamy nadzieję, że poprzednie kupony już macie przygotowane!   

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-21
Jaskółki okoniowe

"Jak większość nowych przynęt i te dotarły do nas z Zachodu. Kilka sezonów temu, gdy pojawiły się na naszym rynku, tylko nieliczni wiedzieli, jak się tym posłużyć i co najważniejsze – jak skutecznie łowić ryby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-20
Rozedrgany kanał

"Nie tak wezbrany jak rzeka, wcześniej wolny od lodu niż jezioro. Wczesną wiosną w pobliżu połączenia z rzeką czy zaporowym zbiornikiem zazwyczaj nie brakuje w nim ryb. Kanał – jedno z najlepszych łowisk o tej porze roku."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-19
Naprawa neoprenów

"Nieprzemakalne spodnie wędkarskie to niezbędny ekwipunek większości łowiących na sztuczną muchę lub spinning. Na rynku ewidentną przewagę zdobywa odzież z oddychających i wodoodpornych materiałów, mimo wysokiej ceny."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-18
Rok na burcie

"W lutowym numerze omówiliśmy różne rodzaje burt i burtek oraz układy, jakie można przy nich spotkać. Czas na łowienie, a ponieważ burta jest łowiskiem całorocznym, więc proponuję, by spędzić rok na burcie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-17
Czeburaszka - ciężarek uniwersalny

"Czeburaszka to postać z radzieckich filmów animowanych z lat 70 ubiegłego wieku, przypominająca niedźwiadka z okrągłą główką i wielkimi uszami. Owe uszy były zapewne inspiracją do nazwania czeburaszką popularnego w Rosji specjalnego spinningowego ciężarka."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-16
Klenie z fotela

„Swój zawsze pozna swego” – ten frazeologizm od początku przyświeca wspólnym tematom z dzisiejszym gościem. Są nimi klenie. A że kleniarz z kleniarzem potrafią rozmawiać bez końca, poprosiłem Pawła Parfeniuka, aby opowiedział o swoim zamiłowaniu do „zimnych kleni” łowionych z pływadełka."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-15
Z cwaniakiem na duże karpie

„Wczesną wiosną, gdy ryby są wygłodniałe po zimie, złowienie ich wydaje się łatwym zadaniem. Ale czy tak jest rzeczywiście? Nie zawsze. Szczególnego podejścia wymagają duże karpie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-14
Jaziowe marcowanie

„(…) Swoje łowiska jaziowe na przełom zimy i wiosny dzielę na dwie kategorie – duże i małe rzeki. Małe to wszystkie te, gdzie kilkucentymetrowym smużakiem mogę obłowić drugi brzeg. Reszta to duże."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-13
Kalosze