Aktualności

Sortuj od:
Nysą Kłodzką poniżej Jeziora Otmuchowskiego znów płyną martwe ryby!

"Drugi dzień rzeką Nysą Kłodzką poniżej Otmuchowa płyną śnięte, poranione ryby. Straty są znaczne, PZW szacuje je nawet na setki kilogramów."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-04
Historia pewnej mgły

"Jesień była trudna dla trollingowców. Czwórki i piątki wiejące praktycznie non stop sprawiały, że przebieraliśmy nogami, wykorzystując każdą dziurę pogodową – często nieco na siłę. Nawet jeśli wypłynięcie odbywało się w niezłych warunkach, to gorzej bywało z powrotem."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-03
Pstrągi na telefon

"Każdy, kto raz spróbował wyprawy na pstrągi, wie, że łatwo zaszczepić w sobie sympatię do malowanych kropkami przygód. Wspominając swój pierwszy wyjazd nad pomorską rzekę, pamiętam, jak wielką nowością okazał się dla mnie ten typ wędkarstwa."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-02
Tak było na początku - trocie 2016

"Choć w dekadzie morskich troci i rzeczek bogatszych w pstrągi rozpoczęcie sezonu trociowego straciło nieco na znaczeniu, jednak jak co roku tysiące trociarzy przywitało Nowy Rok nad rzekami. Niestety, krótkie było to otwarcie, gdyż już 3 stycznia większość rzek odmówiła współpracy pokrywając się gęstym śryżem."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-01
Muchowa Łeba

"Przez kilka pierwszych lat  po usunięciu sieci rybackich z przejść migracyjnych na jeziorze Łebsko, będącym w jurysdykcji Słowińskiego Parku Narodowego, Łeba plasowała się w czołówce rzek trociowych. Ostatnie lata nie są tak rybne, ale rzeka oferuje muszkarzom znakomite warunki do łowienia."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-29
Rusza łososiowy sezon

Po żmudnej jesieni i zimie chyba w końcu na dobre zaczął się łososiowy sezon. Sobotę spędziliśmy z Szymonem na nowej łodzi Adama Szmida z Dragona z dobrym skutkiem, a w niedzielę dłubaliśmy łososie z pontonu. Teraz tylko trzeba jak najwięcej dni bez wiatru. A już za miesiąc zapraszamy na Trolling Masters w Helu. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-02-29
Sum 195 cm

"Nazywam się Kacper, mam 9 lat. 15 sierpnia wybrałem się z tatą i z wujkiem na moją drugą wyprawę na sumy. Pojechaliśmy na Wisłę i łowiliśmy z łodzi na trolling."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-28
„Czytam i wygrywam” – gramy o ponton!

Kochani zapraszamy do zabawy! „Czytam i wygrywam” – edycja trzecia!

Tym  razem gramy o ponton. Przez trzy kolejne dni od poniedziałku o godzinie 12.45 zadamy Wam pytanie. Wasze zadanie, to odpowiedzieć na nie w sposób ciekawy (macie czas na odpowiedź każdego dnia do godziny 21).

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-28
Prosto z duszy - mrzonki z mrożonki

"Jak powracająca fala, jak nawracająca nawałnica, jak uporczywa biegunka powracają różne archaiczne pomysły na „ulepszenie” naszych wód i rzek."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-27
Pstrągi chude i grube

Jeszcze kilka dni temu na Sanie woda była bardzo niska, ale lodowata (1-2 stopnie), z zielonkawą, jakby opalizująca zawiesiną, ograniczającą przezroczystość do 50 cm. To pochodząca z roztopów tzw. woda pośniegowa, która nie sprzyja braniu ryb.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-02-27
Rzeczki i rzeczułki - Pierwszy spacer nad rzekę

"Choć dla większości spinningistów prawdziwy sezon zaczyna się w maju, zapraszam Was dziś na marcową rozgrzewkę. Wczesna wiosna to dobry czas, aby rozprostować kości po zimowej przerwie i ruszyć nad budzącą się do życia, gdzieniegdzie zazielenioną, niewielką rzekę."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-26
Kawał żyłki w śluzie

"Wczesną wiosną lubię zapolować na leszcze. Wyruszam nad kanał lub jakiś niewielki zbiornik zaporowy. Zabieram ze sobą najdelikatniejszą odległościówkę i cierpliwie czekam na brania. Cierpliwość popłaca, bo gdy ryby przypłyną, zaczyna się fajna zabawa."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-25
Kalosze