Aktualności

Sortuj od:
Wiślany Armagedon

„Rybom zamieszkującym nasze rodzime akweny nie jest łatwo żyć. O to, aby im się zbyt dobrze nie wiodło, dbają nie tylko kłusownicy, melioranci czy zawodowi rybacy, ale również firmy, które w procesie produkcyjnym wykorzystują wodę z rzek i jezior, co nie zawsze wychodzi robom na zdrowie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-14
Otwarty koszyk

„Czy feeder jest doskonałą taktyką na duże ryby, czy może jego siłą jest niezrównana uniwersalność?"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-13
Pastrążki biorą

Wczorajszy spacer przyniósł kilka ryb i tych w kropki, które wróciły do wody i kolacyjnych tęczaków. Szukamy z Szymonem niemodnych, prawie bezrybnych rzeczek, które mają tę zaletę, że nawet w weekendy trudno na nich spotkać wędkarza.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-03-13
Kleniowe pudełko na wiosnę

„Zawartość kleniowego pudełka wiosną różni się od tego letniego, jesiennego czy zimowego. Wyselekcjonowałem pewną grupę przynęt, z którymi bezproblemowo poradzicie sobie spinningując na małej, średniej czy dużej rzece. "

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-12
W środku wsi

Glinianki, stawki i zalewiki mają jedną wadę – są małe, a więc łatwe do przełowienia. Mogą być jednak dobrym łowiskiem, jeśli mają dobrego gospodarza lub gdy okoliczni gospodarze generalnie mają co innego do roboty niż łowienie ryb."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-11
Nowy WŚ 4/2016 już jutro w punktach sprzedaży

Już jutro znajdziecie WŚ 4/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-10
Zwycięskie detale

Kontynuując temat niuansów zawodniczych, które pozwalają być o krok przed rywalami i w konsekwencji wygrywać zawody, dzisiaj powiem o czymś banalnym i prostym, jednak niewidocznym nawet dla partnera z łodzi.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2016-03-09
To nie moja wina ...

"Jest piękne lipcowe przedpołudnie. Pakujemy sprzęt i wyruszamy na kolejną w tym roku przygodę. On upewnia się, czy echosonda naładowana, czy łódka do nowiutkiej przyczepy dobrze zamontowana. Ja sprawdzam, czy cały prowiant zapakowany. Może jeszcze zrobić ze dwie kanapeczki? A picia wystarczy? Kobieca zawiła logika i instynkt macierzyński to bardzo skomplikowane zagadnienia.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-08
Wszystkiego najlepszego!

Z okazji DNIA KOBIET życzymy wszystkim wędkującym Paniom spełnienia wędkarskich marzeń i samych okazów na wędce, a niewędkującym cierpliwości i wyrozumiałości dla wędkujących partnerów. Drogie Panie wszystkiego najlepszego!

Redakcja WŚ

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-03-08
Klaudia i bestia

"Pad i Ebro słyną z wielkich sumów. Wielkie ryby łowią tam regularnie również Polacy, ale wyczyn Klaudii jest wydarzeniem wyjątkowym, gdyż jej sum jest jednym z największych złowionych przez kobietę, a być może nieoficjalnym rekordem świata. Warto więc wspomnieć w kilku słowach, jak doszło do złowienia tej pięknej ryby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-07
Wiosna i pstrągi u podnóża Tatr

"Marcowe muchowanie na Podhalu nie zawsze bywa możliwe. Surowe, tatrzańskie warunki przekładają się na sytuację nad rzekami. Ale gdy tylko aura złagodnieje, a w tatrzańskich dolinach zakwitną krokusy, sezon i tu ruszy pełną parą."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-06
Przykona

"Jeśli ktoś lubi wyzwania i dzikie, nieokiełznane wody, to mam coś ciekawego. Zbiornik zaporowy „Przykona” ma aż 135 ha wody do obłowienia. Znajduje się na trasie Konin–Turek–Łódź, w pobliżu Słomowa Kościelnego. Akwen zlokalizowany jest na terenie górniczym w obrębie zwałowiska wewnętrznego odkrywki Adamów."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-05
Kalosze