Aktualności

Sortuj od:
Skok łososia

"Dla Czytelników Wędkarskiego Świata wybraliśmy fragmenty opisujące życie placówki naukowej na wyspie Sachalin w którym autor opisuje świat pionierów, kłusowników i łososi..." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-22
Wędkarski weekend

Cześć,

Za mną kolejny wędkarski weekend. W sobotę byłem gościem na zajęciach szkółki młodzieżowej działającej przy kole PZW 29 w Kobyłce. Wspólnie z Wojtkiem Kamińskim poprowadziliśmy zajęcia nad Kanałem Żerańskim dotyczące nęcenia. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-03-22
Życiowy okoń zamiast sandacza

"Uwielbiam adrenalinę towarzyszącą holowi grubego rzecznego drapieżnika. Dlatego już kolejny raz tej jesieni postanowiłem wybrać się z kolegą Mariuszem na spinningową wyprawę w poszukiwaniu odrzańskich sandaczy i boleni."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-21
Kawiorowa uczta pstrągów

Utrzymujący się od pewnego czasu wysoki stan wody wypędził z kryjówek duże potokowce. Pstrągi szykują się już do zbliżającej się kawiorowej uczty przy lipieniowych tarliskach, więc pojawiają się w płytkich i bardzo szybkich, nurtowych odcinkach rzeki z dnem pokrytym drobnymi kamieniami i gruboziarnistym żwirem.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-03-20
Zaczynamy zabawę z RAVEN’em

Kochani zaczynamy zabawę ze sklepem RAVEN!

Oczywiście mamy dla Was nagrody:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-20
Trocie z psa

"Ogrom wody wokół  i ciągle powracająca myśl: Jak mam trafić w ryby? Przecież obławiam tylko kilkumetrowy pas wody za łodzią. Ile trzeba mieć szczęścia, żeby złowić troć."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-19
19 marca dniem wędkarza?

8 lat temu Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW zdecydował, że 19 marca będzie „Dniem Wędkarza” dla upamiętnienia daty „powołania” Polskiego Związku Wędkarskiego. Warto więc przypomnieć, co naprawdę zdarzyło się 19 marca 1950 roku. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-03-19
Moje pychówki

Spędziłem na Wiśle kawał życia, chyba najlepszy kawał, pełen jeszcze nieodkrytych i nieskażonych rutyną tajemnic, naturalnej samotności i wielkich, dzikich ryb. Ale chyba te ryby nie były największym bogactwem czasu spędzonego nad Wisłą.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-03-18
Prezentacja przynęty na płocie w wodach stojących i wolno płynących - z zatrzymaniem

Zauważyłem, że wielu wędkarzy nie zdaje sobie sprawy, jak istotne jest właściwe podanie przynęty podczas polowania na płocie. Często od tego właśnie zależy, czy będziemy mieli branie, czy nie.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-03-17
Zielone łowiska

"Wielu wędkarzy szerokim łukiem omija silnie zarośnięte łowiska. Na pierwszy rzut oka wydają się trudne i niedostępne. Ale często kryją żywe skarby, o których marzymy. Dlatego według mnie powinny być łakomym kąskiem dla prawdziwych łowców."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-16
4 miliony miętusów w Redze!

Blisko 4 miliony młodego narybku miętusa trafiło wczoraj (15.03.2016r.) do rzeki Regi. Zarybianie odbyło się na odcinku rzeki pomiędzy Nowym Zamkiem, a elektrownią wodną w Płotach.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-16
Jedziemy w tropiki

"Ciepły klimat, słona woda tropikalnego morza lub oceanu. Dalekie rzuty w kierunku rafy czy na podwodne blaty. Ciągłe wprawianie przynęty w ruch, zero monotonii, pełne napięcia oczekiwanie na widowiskowe branie z powierzchni, moment ataku ryby, potem bryzgi wody, gwałtowna ucieczka, emocjonujący hol często na granicy wytrzymałości pancernego sprzętu, podebranie ryby przez przewodnika, sesja zdjęciowa i wypuszczenie ryby w dobrej kondycji. Po to od 6 już lat jeżdżę w tropiki."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-15
Kalosze