Aktualności

Sortuj od:
Moje pychówki

Spędziłem na Wiśle kawał życia, chyba najlepszy kawał, pełen jeszcze nieodkrytych i nieskażonych rutyną tajemnic, naturalnej samotności i wielkich, dzikich ryb. Ale chyba te ryby nie były największym bogactwem czasu spędzonego nad Wisłą.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-03-18
Prezentacja przynęty na płocie w wodach stojących i wolno płynących - z zatrzymaniem

Zauważyłem, że wielu wędkarzy nie zdaje sobie sprawy, jak istotne jest właściwe podanie przynęty podczas polowania na płocie. Często od tego właśnie zależy, czy będziemy mieli branie, czy nie.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-03-17
Zielone łowiska

"Wielu wędkarzy szerokim łukiem omija silnie zarośnięte łowiska. Na pierwszy rzut oka wydają się trudne i niedostępne. Ale często kryją żywe skarby, o których marzymy. Dlatego według mnie powinny być łakomym kąskiem dla prawdziwych łowców."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-16
4 miliony miętusów w Redze!

Blisko 4 miliony młodego narybku miętusa trafiło wczoraj (15.03.2016r.) do rzeki Regi. Zarybianie odbyło się na odcinku rzeki pomiędzy Nowym Zamkiem, a elektrownią wodną w Płotach.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-16
Jedziemy w tropiki

"Ciepły klimat, słona woda tropikalnego morza lub oceanu. Dalekie rzuty w kierunku rafy czy na podwodne blaty. Ciągłe wprawianie przynęty w ruch, zero monotonii, pełne napięcia oczekiwanie na widowiskowe branie z powierzchni, moment ataku ryby, potem bryzgi wody, gwałtowna ucieczka, emocjonujący hol często na granicy wytrzymałości pancernego sprzętu, podebranie ryby przez przewodnika, sesja zdjęciowa i wypuszczenie ryby w dobrej kondycji. Po to od 6 już lat jeżdżę w tropiki."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-15
Wiślany Armagedon

„Rybom zamieszkującym nasze rodzime akweny nie jest łatwo żyć. O to, aby im się zbyt dobrze nie wiodło, dbają nie tylko kłusownicy, melioranci czy zawodowi rybacy, ale również firmy, które w procesie produkcyjnym wykorzystują wodę z rzek i jezior, co nie zawsze wychodzi robom na zdrowie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-14
Otwarty koszyk

„Czy feeder jest doskonałą taktyką na duże ryby, czy może jego siłą jest niezrównana uniwersalność?"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-13
Pastrążki biorą

Wczorajszy spacer przyniósł kilka ryb i tych w kropki, które wróciły do wody i kolacyjnych tęczaków. Szukamy z Szymonem niemodnych, prawie bezrybnych rzeczek, które mają tę zaletę, że nawet w weekendy trudno na nich spotkać wędkarza.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-03-13
Kleniowe pudełko na wiosnę

„Zawartość kleniowego pudełka wiosną różni się od tego letniego, jesiennego czy zimowego. Wyselekcjonowałem pewną grupę przynęt, z którymi bezproblemowo poradzicie sobie spinningując na małej, średniej czy dużej rzece. "

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-12
W środku wsi

Glinianki, stawki i zalewiki mają jedną wadę – są małe, a więc łatwe do przełowienia. Mogą być jednak dobrym łowiskiem, jeśli mają dobrego gospodarza lub gdy okoliczni gospodarze generalnie mają co innego do roboty niż łowienie ryb."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-11
Nowy WŚ 4/2016 już jutro w punktach sprzedaży

Już jutro znajdziecie WŚ 4/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-10
Zwycięskie detale

Kontynuując temat niuansów zawodniczych, które pozwalają być o krok przed rywalami i w konsekwencji wygrywać zawody, dzisiaj powiem o czymś banalnym i prostym, jednak niewidocznym nawet dla partnera z łodzi.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2016-03-09
Dargon