Aktualności

Sortuj od:
Kajakiem na ryby? Czemu nie!

Nasz Czytelnik Pan Adam postanowił łowić z kajaka. Oczywiście najpierw udał się do urzędu, aby zarejestrować swój kajak zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym. W starostwie powiatowym długo trwały narady i debaty nad problemem rejestracji kajaka. Urzędnicy „przeegzaminowali” Pana Adama: po co mu ten kajak, jak jest wyposażony, jak ma się odbywać połów itp. 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2016-04-12
Klasyczny feeder

„Ostatnio święci triumfy tzw. method feeder, ale klasyczny feeder w wielu sytuacjach wygrywa swoją prostotą – zwłaszcza jeśli dopracujemy kilka istotnych szczegółów technicznych."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-11
Liber w trasie koncertowej z wędką

„Liber, a prywatnie Marcin Piotrowski, jest znanym raperem i autorem tekstów. Współpracował m.in. z Gosią Andrzejewicz, Agnieszką Włodarczyk, Natalią Szroeder, Rafałem Brzozowskim i Mateuszem Ziółko."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-10
„Czytam i wygrywam” – edycja czwarta!

Zapraszamy serdecznie do udziału w naszej zabawie! Zaczynamy już dziś na naszym profilu na FB i będziemy bawić się do piątku! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-10
Spinningowy „półtrupek”

„Jeśli jestem na obcym łowisku lub sprawdzone sposoby nie działają, sięgam po tzw. spinningowego trupka, który ma przypominać w wodzie konającą lub ranną rybę."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-09
Głupiomądre szczupaki

Zachęcam do eksperymentowania z technikami. Często niewielki szczegół otwiera wodę i pokazuje, jakie naprawdę ryby w niej mieszkają. A maj jest idealnym miesiącem do eksperymentów, gdyż wbrew wielu opiniom i teraz szczupaki znajdziemy i na płytkim, i na średnim, i na głębokim.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-04-08
Nowy WŚ 5/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 5/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-07
Łososie z Liberem

Ostatni trenning przed łososiowymi zawodami Trolling Boat Masters w Helu był szczególny, gdyż moim gościem był Liber, prywatnie Marcin Piotrowski - raper, autor tekstów, mąż wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Sylwii Grzeszczak.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-04-07
Jak przygotować glinę?

Pytanie od czytelnika:

Ostatnio opisywał Pan gliny. Jak przygotować je do łowienia? Czy można je ze sobą mieszać?

Andrzej Milczarek z Krakowa

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2016-04-06
Starorzeka

Karpiowe łowisko specjalne o powierzchni 11 ha, znajdujące się w miejscowości Olza w województwie śląskim. Przepiękne starorzecze Olzy i Odry otoczone starym drzewostanem. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-04-05
Magnaci z pomorskich wód

Większa część Czytelników WŚ z pewnością kojarzy postać Igora Olejnika – znanego i cenionego wędkarza z Pomorza, twórcę kultowych wahadełek i obrotówek Oldstream. Błyskotki spod jego ręki lśnią jak biżuteria. Zasilają niejedną wędkarską szkatułkę. Oprócz przepięknych walorów wizualnych skutecznie wabią ryby różnych gatunków.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-04-04
Bawimy się z SAVAGE GEAR!

Kochani, zaczynamy zabawę z SAVAGE GEAR!

I oczywiście mamy dla Was nagrody!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-03
Kalosze