Aktualności

Sortuj od:
Kapsuła do nęcenia

Są okresy, gdy ryby potrzebują dużo konkretnego pokarmu. Zwiększanie pojemności koszyczka zanętowego nie na wiele się zda. Ryby nie jedzą wtedy zanęty, tylko przynętę. Białe robaki, kastery, cięte gnojaki – na tym skupiają się żerujące ryby. Do tego też został wymyślony window feeder.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-03-16
Trok nie gorszy od główki

"Minęły lata, odkąd trok zadomowił się najpierw na zawodniczym podwórku, a później w łowieniu rekreacyjnym. Dziś nawet nad dużymi rzekami zdarza się  spotkać więcej  spinningistów z trokiem niż z typowym zestawem."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-15
Teraz można się wyłowić

"Kwiecień to dla mnie najpiękniejszy miesiąc roku. No bo kto z nas nie lubi wiosny, która właśnie w tym miesiącu eksploduje i przyspiesza, pokazując swoją wielką siłę tworzenia. Niektórzy moi koledzy właśnie w tym miesiącu rozpoczynają swój sezon pstrągowy."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-14
Światowy Dzień Wody – Wodopój w Katowicach

Ponad 2 miliardy ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Wpływa to na ich zdrowie, edukację i źródło utrzymania. Obchodzony co roku Światowy Dzień Wody przypomina nam, jaką wielką rolę woda odgrywa w życiu człowieka i z jakimi problemami spotykają się społeczeństwa na całym świecie.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-14
Winda na małej łódce i pontonie

Nie ma chyba łososiowca, któremu chociaż raz zestawy na windach się nie poplątały. Początki zwykle są trudne i trzeba dużo wody przepłynąć, aby się nauczyć rozstawiać zestawy automatycznie, aby pewne stałe fragmenty wędkarskiej gry weszły w nawyk."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-13
Ubojnia na targach wędkarskich!?

Ryby z akwarium stanowiącego główną ozdobę targów wędkarskich Rybomania zostały zabite w niedzielę 11 marca wieczorem na terenie targowym w Sosnowcu.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-03-12
Płocie w statystykach

Jakie przynęty są najskuteczniejsze na płocie? Gdzie najczęściej łowi się okazy tego gatunku? Czy na okazałe damy z czerwonymi płetwami lepiej zapolować wiosną czy jesienią?

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-03-11
Mój drugi dom

Każdy z nas ma takie wędkarskie miejsce na ziemi, do którego chętnie wraca i z którym łączy go kawał karpiowego życia. Właśnie o to na ostatnich targach w Poznaniu zapytał mnie młody wędkarz. Odpowiedź mogła być tylko jedna – Konin.

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-03-11
Kwietniowe zakole

Kwiecień nad rzeką. Robi się już cieplej i dookoła jest coraz bardziej zielono. Jeśli tylko woda utrzymuje się w korycie rzeki, to możemy łowić na całego. Ja wybieram się na upatrzoną miejscówkę, która rok temu pięknie darzyła rybami. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-03-10
Klenie spod nawisów

(…) klenie fascynują mnie od lat, dlatego w kwietniu często odwiedzam małe, nizinne rzeki, w których zaczyna pojawiać się życie. Są to z reguły trudne technicznie miejsca o niewielkiej głębokości, z dużą ilością gęstych nawisów drzew i krzewów pochylających się nad powierzchnią niespiesznie płynącej wody. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2018-03-09
Wędkarski Świat 4/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 4/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-03-08
Połowy w Norwegii pod kontrolą

Od naszego szwedzkiego korespondenta Marka Gryglewskiego otrzymaliśmy informację, że z dniem 1 stycznia w Norwegii wszedł w życie przepis nakładający obowiązek rejestrowania połowów wędkarskich następujących gatunków ryb: dorsza, czarniaka, halibuta, karmazyna i zębacza.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-04
Dargon