Aktualności

Sortuj od:
Tania składka „No Kill” w Zamościu!

Prezes zamojskiego okręgu PZW Jerzy Wiater przedstawia prototyp składki krajowej „No Kill” i zaprasza do gry inne okręgi PZW. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-11-23
Adam Niemiec w Anglii

Adam Niemiec w listopadzie wyskoczył na kilka dni do Anglii. Tam w towarzystwie świetnych zawodników z angielskiej kadry łowił leszcze, płocie i F1 (mieszanka karpia i karasia). 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-11-22
Jak w październiku

Grudzień to dla wędkarza synonim leniwych ryb i leniwej wody. Spinningiści odchudzają zestawy, a prowadzenie przynęty sprawia wrażenie, jakby wędkarz zapomniał, do czego służy korbka kołowrotka i po co przyjechał nad wodę. Jednak jak od każdej reguły, tak i od tej są wyjątki. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-11-22
Sandaczowa jesień w jeziorach

Zawsze lubiłem łowić sandacze, jednak sporadycznie traktuję je jako główny cel swoich jeziorowych wypraw. Być może dlatego, że przez większość sezonu łowię w czystych jeziorach, w których mimo obecności mętnookich trudno o regularne brania. O ile w zbiornikach zaporowych czy rzekach, nawet tych odwiedzanych po raz pierwszy w życiu, mogę liczyć na spotkanie z sandaczem, o tyle w jeziorach nie zawsze jest to oczywiste.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-11-21
Duże halibuty pod ochroną

10 października 2017 roku Norwegowie wprowadzili zakaz przywożenia na ląd halibutów powyżej 200 cm. Zakaz jest podyktowany koniecznością ochrony tego drapieżnika. Naukowcy norwescy uważają (co polecamy naszym fachowcom od gospodarki rybackiej), że duże halibuty stanowią najcenniejszy materiał rozpłodowy i są nośnikami najlepszych genów.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-11-20
Sandacz pelagiczny – trolling

Decyzja o wyjeździe na sandacze zapadła spontanicznie. Jedziemy na jedno z północnych jezior, gdzie w czerwcu ładnie brały sandacze i szczupaki. Pogoda wreszcie jesienna, więc jest szansa na większe sztuki.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2017-11-19
Przy dnie

W strefie przydennej dobrze łowi się w wodach stojących, a także w rzekach. Żeruje tu zdecydowana większość ryb występujących w naszych wodach. Dlatego w okolicy dna łowi się najczęściej.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-11-18
Liny 2017 – trudny sezon

Linowy sezon 2017 należy już do przeszłości. Wspominając wyprawy oraz analizując sukcesy i porażki, staram się wyciągnąć wnioski na przyszłość. A tworząc poniższy tekst, mogę w myślach przeżyć to wszystko jeszcze raz.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-11-17
Żegnaj Darku…

14 listopada odszedł od nas Dariusz Kopciński. Wędkarz, mój Przyjaciel. Żył zaledwie 59 lat. Poznałem Darka w szkole średniej i od tamtej pory wspólnie dzieliliśmy naszą największą pasję – wędkarstwo.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-11-16
Szczupak w klatce

Łódka daje na rzece ogromne możliwości dotarcia do niedostępnych z brzegu łowisk i ryb. Są jednak sytuacje, gdy nie warto na nią wsiadać. Jedną z nich jest grudniowe łowienie szczupaków w klatkach pomiędzy ostrogami. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-11-15
W domu ryby nie złowisz

Na dworze nieprzyjemnie, wieje i pada deszcz. Ponadto pełnia i złe ciśnienie. Kalendarz brań też nie zachęca do wyjścia. Jechać więc na ryby czy zostać w domu?

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-11-15
Skrzydełka na szczupaka

Nadchodzi dobry czas na szczupaki, które najbardziej lubię łowić w listopadzie i na początku grudnia. Z reguły poluję na zarośniętych płyciznach, gdzie brania drapieżników są bardzo widowiskowe i emocjonujące. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2017-11-14
Dargon