Aktualności

Sortuj od:
Znalazłem swoją przykosę

"Maj za pasem, czyli zaczyna się okres, w którym spinningista chce wykorzystać każdą wolną chwilę i spędzić ją z wędką w dłoni nad pobliską rzeką czy jeziorem. To miesiąc, w którym kończy się okres ochronny szczupaka i bolenia, więc powstaje pytanie, na co się nastawić, gdyż techniki łowienia tych dwóch ryb bardzo się od siebie różnią."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-22
Demonstracja wędkarzy przed siedzibą ZG PZW!

Demonstracja przeciwko gospodarce rybackiej władz Polskiego Związku Wędkarskiego rozpocznie się we wtorek 26 kwietnia o godz. 12 w Warszawie przed budynkiem PZW przy ul. Twardej 42 i potrwa 2 godziny

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-04-21
Historia mostu w Wyszogrodzie

"Sumiarze odwiedzający Wyszogród regularnie łowią piękne ryby w zaczepach, które raz po raz Wisła odsypuje naprzeciwko punktu widokowego."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-20
EL NIÑO I ZŁOTO PARANY

"W listopadzie 2015 roku media poinformowały o tropikalnej ulewie, która nawiedziła Buenos Aires, zamieniając ulice tego miasta w rwące potoki. Słysząc to poczułem lekki niepokój o losy naszej wyprawy nad argentyńską rzekę Paranę." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-19
Pudło okoniowe

"Wiosna to dobry czas, by uporządkować okoniowe pudło, które przyda się już niebawem. Porządek w przynętach to podstawa. Tym razem pokażę Wam, jak wygląda dział okoniowy w mojej skrzynce."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-18
Łowienie wędką z pełnym zestawem - zarzucanie

Wędką z pełnym zestawem, czyli tak zwanym batem, łowi się w sytuacjach, gdy nie jest wymagana precyzja, jaką zapewnia wędka z zestawem skróconym. W zamian za nieco mniejszą dokładność i powtarzalność podania przynęty pełny zestaw oferuje większą łatwość i szybkość.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2016-04-17
Przygotowania do majówki z DRAGON’em!

Już dziś zaczynamy zabawę z firmą DRAGON!

Jak Zwykle mamy dla Was nagrody! Czeka na Was 10 zestawów gum po 10 gum w każdym zestawie oraz kołowrotek Dragon X-treme FD 735i.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-17
Marker prawdę ci powie

Wiosna to moja ulubiona pora roku. Z utęsknieniem czeka na nią chyba każdy wędkarz. Pierwsze ciepłe promienie słońca, poranny śpiew ptaków – to jest to. Przyroda nabiera kolorów i dostarcza nam życiowej energii. Na naszych ulubionych jeziorach zaczyna się życie. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-04-16
Troć wędrowna w Kanale Żerańskim w Nieporęcie!

Sebastian napisał:

„Witam, złowiłem wczoraj w Kanale Żerańskim w Nieporęcie tak unikatową rybę jak na ten akwen iż chciał bym pokazać ją innym, a mianowicie Troć Wędrowną."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-16
Miejsca w rzece - majowe przykosy

Są przykosy wiosenne, letnie i jesienne, są śródrzeczne i przybrzeżne, płytkie i głębokie, ale  wszystkie mają wspólną cechę – rzadko są całkowicie bezrybne, a wiele z nich zasługuje na miano miejsc wybitnych. Porozmawiajmy dziś o przykosach majowych. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-04-15
Przynęty spinningowo-muchowe

"W grupie małych, lekkich przynęt linia podziału między przynętami spinningowymi i muchowymi uległa zatarciu. O tym, czy łowimy metodą spinningową, czy muchową, decyduje już tylko rodzaj kołowrotka i linki. Widać to wyraźnie na przykładzie łowienia pstrągów w podgórskich rzekach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-14
Japończyk przy okazji

Maj – czas szczupaka. Od początku sezonu człowiek łazi za krokodylem. Stoi i macha, pływa i macha. Różnie to z nimi bywa. Kilkakrotnie spinningowałem patrząc ukradkiem na trzcinki... Niby nic się z nimi nie działo, ale wprawne oko zauważyło drgnięcie roślinki. O, mam cię, grzebiesz tam beztrosko w mule poruszając krzaki...

Autor: Krzysztof Rózga dodano: 2016-04-13
Kalosze