Aktualności

Sortuj od:
Sandacz zamiast karpia

Sobotę i niedzielę spędziłem na rybach na łowisku w Ossowie. W sobotę spotkaliśmy się z grupą znajomych, aby rozpoznać co dzieje się na łowisku. W niedzielę natomiast były zawody „VII Memoriał Jerzego Turka” pod patronatem „Wędkarskiego Świata”

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-05-23
Zatrucie Warty. Cztery osoby usłyszały zarzuty!

"Cztery osoby usłyszały zarzuty w związku z zatruciem Warty w Poznaniu w październiku 2015 roku. Wskutek wpuszczenia do rzeki trującej substancji zginęły tony ryb."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-23
Głębokie dorsze

Przełom wiosny i lata – blisko jeszcze ich nie ma, a daleko są, ale, po pierwsze – bardzo daleko, a po drugie – na bardzo głębokiej wodzie. Echosonda pokazuje 70, 90, 100 metrów. Kto lubi łowić dorsze na tej głębokości? Ręka boli i szlag trafia, gdy dorszyk nie ma wymiaru. Jak ułatwić sobie takie łowienie? Jest kilka sposobów, które mogłem podpatrzeć i sprawdzić podczas czerwcowej wyprawy na Marinero II. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-05-22
Kleniowanie po kujawsku

Cenię wiedzę, profesjonalne podejście do tematu połączone z poczuciem humoru. Mógłbym słuchać w nieskończoność opowieści zaprzyjaźnionych kleniarzy z różnych części Polski. Ostatnim tego przykładem jest Paweł Parfeniuk z Podlasia i jego klenie z pływadełka. Pozostając przy tematyce kleni, tym razem chcę Was zaprosić, Drodzy Czytelnicy, w inną część kraju, na ziemię kujawsko-pomorską, gdzie moim przewodnikiem będzie Michał Osiński. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-05-21
Podpórki do feedera

Gruntówka jest stacjonarną metodą łowienia. Dlatego wędka bardzo rzadko jest trzymana tylko w ręku. Najczęściej odkłada się ją na podpórki. Na ryku jest wiele rodzajów podpórek. Warto wiedzieć, do czego służą i jak je mocować. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2016-05-20
Moje PVA

Materiały rozpuszczalne występują pod wieloma postaciami i w wędkarstwie karpiowym stanowią nieodłączny element zasiadek. Tak przynajmniej mi się wydawało. Do napisania tego artykułu skłoniła mnie ostatnia zasiadka z młodym wędkarzem na niewielkim jeziorku, który ze zdziwieniem przyglądał się niektórym moim trikom z wykorzystaniem PVA.

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-05-19
Świszczypała

Lansowana obecnie moda na krótkie, bardzo sztywne kije spowodowała, że wielu wędkarzy zapomina o prawach fizyki i niepotrzebnie męczy się podczas łowienia. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-05-18
Przy brzegu

Łowienie karpi przy brzegu nie jest w Polsce rozpowszechnione. A szkoda, bo właśnie tam można złowić rekordową rybę.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-05-17
Miejscówki na Dzień Dziecka

„1 czerwca trzeba jechać z dzieckiem na sandacze – to jedyny sposób, by pogodzić obowiązki rodzicielskie z największym świętem sandaczowca. Porozmawiajmy więc, gdzie w czerwcu szukać rzecznego sandacza tuż po zakończeniu okresu ochronnego."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-16
Zaczynamy zabawę z RAVEN’em

Kochani, zaczynamy zabawę ze sklepem RAVEN!

Oczywiście mamy dla Was nagrody:

9 bonów po 50 PLN każdy!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-15
Trolling Boat Masters 2016

„31 załóg, o 7 więcej niż w ubiegłym roku, walczyły w Helu o tytuł Mistrza Polski w Trollingu Morskim. Przybyło łodzi, przybyło też łososi, na co ma wpływ coraz wyższy poziom naszej trollingowej floty."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-14
Wędkarze wyszli na ulicę

„PZW to my, a nie wy”, „Wody PZW nie dla rybaków”, „Sieci precz od naszych ryb” – takie hasła pojawiły się 26 kwietnia przed siedzibą władz PZW na ul. Twardej 42 w Warszawie na demonstracji członków mazowieckich kół PZW."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-13
Kalosze