Aktualności

Sortuj od:
Przynęta ukryta w zanęcie

Method feeder to według mnie najskuteczniejsza metoda łowienia ryb w łowiskach komercyjnych, ale nie tylko tam. Została wymyślona na karpie, jednak z powodzeniem można ją stosować także na leszcze, karasie i liny. Niezwykle prosta i zabójczo skuteczna. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, to polecam.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-06-01
Kolejna demonstracja przeciwko sieciom w PZW!

We wtorek 7 czerwca w godzinach 12 – 14 na Twardej 42 w Warszawie odbędzie się kolejna demonstracja wędkarzy, którzy znów będą protestować przeciwko gospodarczym odłowom sieciowym na wodach PZW. Jak twierdzą organizatorzy ulicznego protestu, odpowiedź władz PZW na postulaty przedstawione podczas poprzedniej demonstracji nie jest satysfakcjonująca. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-06-01
Noc na opasce

"Mamy czerwiec, miesiąc, w którym wolno nam łowić kolejnego z naszych rodzimych drapieżników – sandacza. To wdzięczna zdobycz, gdyż daje się łowić różnymi metodami i technikami."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-31
Algorytm

Dzień był idealny, po prostu idealny. Od kilkunastu godzin barometr pokazywał stałe ciśnienie. Wiał lekki wiatr z południowego zachodu. Temperatura powietrza wynosiła około piętnastu stopni, temperatura wody około dziewięciu. Przedwiośnie jak za dawnych lat. Nieśmiało zieleniły się pierwsze listki na drzewach, modrzewie wydawały się już nie takie wypłowiałe. Podręcznikowa połowa marca. 

Autor: dodano: 2016-05-30
Magiczne 40 minut

"Recepta na sandacza z pozoru jest prosta. Trzeba umiejętnie dobrać przynętę, dobrze ją uzbroić i w sposób atrakcyjny dla sandaczy poprowadzić tam, gdzie akurat żerują."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-29
Dobra przynęta w dobrym miejscu

"Duża presja na rzekach pstrągowych sprawia, że wielu wędkarzy nie potrafi złowić większego pstrąga. O roli dokładnego obłowienia miejsca różnymi wabikami pisałem w poprzednim numerze. Dziś porozmawiajmy o pozostałych pstrągowych błędach popełnianych przez pstrągarzy."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-29
Tegoroczny World Carp Classic Junior zakończony!

Girls Team Normark Polska uplasował się ostatecznie na 8 miejscu. Necąc Dynamite Baits dziewczyny wyholowały najwięcej ryb ze wszystkich zespołów!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-29
OS na Dunajcu

Są miejsca, które lubię, po prostu lubię. Za sprawą klimatu nad wodą, spotkanych ludzi, walecznych ryb – wszystkiego po trochu. Nieważne, czy połowiłem, czy spędziłem dniówkę na zero, bo i takie też się zdarzają. Odcinek specjalny na Dunajcu to miejsce, gdzie pierwszy raz zarzuciłem streamer czy obaliłem tezę uniwersalnej muchówki. Spróbuję trochę przybliżyć to łowisko i udowodnić, że nie trzeba być muchowym fachurą, żeby dobrze się pobawić.

Autor: Krzysztof Rózga dodano: 2016-05-28
Jak łowią mistrzowie?

"Czerwiec to dla mnie czas łowienia w rzekach, przede wszystkim w Warcie. Najczęściej wybieram odcinki, na których później przychodzi mi startować w zawodach, czyli Poznań i Gorzów (Świerkocin). Głównym celem są dwa gatunki – leszcz i jaź."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-27
Muchy na szczupaka

Złoty Streamer

Mucha wykonana w całości z błyszczących materiałów, także w wersji srebrno-czerwonej. Mniejsze egzemplarze much skuteczne także na pstrągi potokowe. Szczególnie polecana na głębokie jeziora. 


Autor: Adam Sikora dodano: 2016-05-26
Wiosna z Rymmen i Langen

"Coraz częściej z nadejściem wiosny zastanawiam się, gdzie rozpocząć i w pełni nacieszyć się nowym sezonem wędkarskim. Jako że spinning jest metodą, która pochłonęła mnie do reszty, a złowienie rekordowych okazów okoni, sandaczy i szczupaków spędza mi sen z powiek, wracam pamięcią do wspaniałych chwil na szwedzkich wodach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-25
13 siatek

Podczas ostatniego pobytu w Anglii niesamowitą historię opowiedział mi mój dobry kolega Lee Kerry. Gdy zapytałem go, ile ryb najwięcej złowił na zawodach, powiedział 513 funtów 13 uncji. Na szybko podzieliłem to na pół i wyszło mi około 250 kg. Pomyślałem, że się przesłyszałem.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-05-24
Kalosze