Aktualności

Sortuj od:
Jak łowią mistrzowie?

"W lipcu, gdy jest ciepło i zielono, najwięcej przyjemności daje mi łowienie ryb w rzekach. Tam nigdy nie wiadomo, co nas spotka. Dla mnie znacznie przyjemniejsze jest złowienie kilogramowego leszcza czy jazia w Warcie, Odrze lub Wiśle niż 5-kilogramowego karpia w łowisku specjalnym." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-21
Pytanie od Czytelnika - okoniówka

"Przypuszczam, że maili tego typu przychodzi najwięcej, więc pewnie ma Pan przygotowane szablony z odpowiedziami. Przeczytałem Pana artykuł  w czerwcowym numerze a że stoję właśnie przed zakupem okoniówki pomyślałem - po co błądzić."

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-06-21
Moje rafy, moje brzany

"To było upalne popołudnie. Po udanym poranku, kiedy pobiłem swoją życiówkę w kleniu (55 cm), postanowiłem jeszcze raz wrócić nad Bug. Celem była znajoma rafa. Założyłem spodniobuty i ostrożnie wszedłem do wody. Powoli przesuwałem się w stronę najsilniejszego nurtu obławiając małym pękatym woblerem kamieniste wypłycenie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-20
Pytanie od Czytelnika - zanęta

"Moje pytanie brzmi, czy jeżeli w koszyczku zanętowym (przy połowach na gruntowych) zmieszam glinę z robakami (białe, pinka itp.), to będzie to traktowane jako podawanie zanęty, czy nie. Czy glina będzie traktowana w tym połączeniu jako zanęta?"

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-06-20
Ech... Eustachy Kornik nie rozumiał

"Ech... Eustachy Kornik nie rozumiał. Nie rozumiał, o co tym popaprańcom chodzi? Czego oni się domagają? Zresztą w ogóle jak mają czelność się domagać? Przecież tyle dla nich robi, tyle czasu im poświęca."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-19
Sumy dużego Padu

"Wiosna 2016 r. – rozpoczynamy sezon sumowy, oczywiście nie w Polsce, lecz, jak co roku, we Włoszech. Team Robinson (Tomek Kurnik i Piotr Wojnowski) oraz znakomity wiślany sumiarz Romek Kaszlikowski. Nad Pad wyruszaliśmy z duszą na ramieniu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-18
Rekord Szwecji

Czy wiecie, że 1 kwietnia 2016 roku został pobity rekord Szwecji szczupaka?

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-17
Jaziowanie na opasce

Końcówka maja, początek czerwca upłynął pod znakiem pięknie wyzłoconych jazi z Wisłoka, a także kilku kleni – średniaków - z okolicznych dopływów. Na zdjęciu prezentuję ponad kilogramowego „jaśka”, którego zdołałem szczęśliwie przechytrzyć za pomocą tonącego woblerka Salmo Tiny. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-06-16
Wstyd i obciach!

Czy to nie obciach, że PZW organizuje Teamowe Spinningowe Mistrzostwa Polski oraz zawody spinningowe Grand Prix Polski na prywatnej wodzie (na jeziorze Dadaj),  mimo że ZG PZW jest użytkownikiem prawie 22 tysięcy hektarów związkowych jezior na Mazurach? 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-15
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Trollingu na Żarnowcu i szczupak 121 cm!

Wesoła ekipa Romana Mega Power Team w składzie Marcin Bullmann  i Wojciech Wiśniewski  zasłużenie zdobyła na Żarmnowcu tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Trollingu. Jako jedyna bowiem złowiła miarowe ryby (powyżej 85 cm) we wszystkich turach, a swoje zwycięstwo przypieczętowała kapitalnym szczupakiem 121 cm, pokazując przy okazji możliwości tego atomowego jeziora. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-14
Popatrzeć na rybołowa, czyli wielkie sumy z Wisły

„Mamy za sobą pierwszy od 2012 roku niżówkowy sezon na Wiśle. Niżówkowy, czyli łatwy i czytelny. Sezon, w którym na większości odcinków ryby nie miały wielkich szans, by ukryć się przed wędkarzami. Przeciwwagą dla tej czytelności była presja, gdyż jeśli jest łatwiej, to dla wszystkich."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-13
Duże szczupaki w lipcu

„Złowienie dużego szczupaka w jeziorze jest bardziej prawdopodobne na przełomie czerwca i lipca niż na początku maja. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak się do tego zabrać."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-12
Kalosze