Aktualności

Sortuj od:
Sumowy sezon w pełni!

Pełnia w tym wypadku oznacza niestety środek sezonu, który na sumowych wodach gdzie obowiązuje okres ochronny suma do 1 lipca rozpoczął się już w maju. Najwyższy czas by Zarządy Okręgów i komisja regulaminowa PZW poważnie potraktowały wędkarstwo sumowe jako odrębną dziedzinę,  dla której dedykowane są metody zupełnie nie zauważane ani przez nasze akty prawne, ani przez regulamin PZW.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-07-13
Letnie przykosy

Miejscówkami popularnymi latem są przykosy. W lipcu jeszcze mało wyraźne i niestabilne, w sierpniu osadzają się już wyraźnie w nurcie rzeki i przyciągają ryby – różne ryby. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-07-13
Rybki Chorwacji

Nie będzie to opis „Big Game” czy relacja z jakiejś morskiej wyprawy, podczas której na łodziach meldują się kilkudziesięciokilogramowe stwory morskich głębin. Dziś o zupełnie rekreacyjnym wędkowaniu w wodach chorwackiego wybrzeża, w miejscach, które wielu z Was pewnie wybierze na urlop czy wakacje. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-07-12
Węgorz z siurnika

„Mój pierwszy węgorz… doskonale pamiętam. Był środek upalnego lata. W maleńkiej, świętokrzyskiej rzeczce łowiłem w płytkim bystrzu na gnojaka, w samo południe. Kolec jeżozwierza zanurkował, ciężki, ruski bat  wygiął się niemożebnie, po chwili na brzegu wylądowała wielka ryba. 52 centymetry! To był mój rekord w długości."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-11
Sum przy powierzchni

„Gdy latem temperatura wody przekroczy 20OC, sumy zmieniają swoje standardowe zachowania. W ciepłej wodzie ich metabolizm bardzo przyspiesza i zmusza je do żerowania dwa razy w ciągu doby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-10
Cała Polska kibicuje humbakowi

"Całe Pomorze od kilku dni żyje niezwykłą historią wieloryba – humbaka, który nie dość, że zabłądził, to jeszcze zaplątał się w rybackie sieci. Udało się go uratować, ale czy powróci na wody Morza Północnego, gdzie będzie mógł znaleźć odpowiednie dla siebie pożywienie? Na razie zwierzę płynie w dobrym kierunku… "

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-10
154 szczupaki

„Zawody Garmin Fishing Series były dla mnie pierwszą okazją do odwiedzenia jeziora Dadaj. Rybne za sprawą prowadzonej na nim gospodarki wędkarskiej i urozmaicone łowisko ściągnęło ponad 100 dwuosobowych drużyn z całego kraju."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-09
Urlop przy brzegu

„Wakacje kojarzą mi się z wyjazdem nad jezioro, lekką wędką spławikową i wieloma złowionymi rybami. Może nie są to duże ryby, ale często ich rozmiar z nawiązką rekompensuje urzekający klimat jeziora i otaczająca przyroda."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-08
Wędkarski Świat 8/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 8/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-07
Zezwolenia, zarybienia i zamykanie wody

Dziś kolejna porcja pytań od Czytelników. Do redakcji przychodzi wiele listów dotyczących naszych praw nad wodą, ale cieszą mnie również  pytania w sprawach związanych z gospodarowaniem wodami, które przekłada się na jakość naszych łowisk. Oto kilka z nich.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2016-07-06
Leszcz ze starorzecza

Wcześniejsze wypady na stare koryto Warty były poprzedzane nęceniem tylko przed rozpoczęciem łowienia, natomiast przed dniem złowienia mojego rekordowego leszcza znalazłem czas i 3 dni nęciłem ugotowanym grochem. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-05
Dorsz na szprota

Nie jest to zajęcie skomplikowane. Wystarczy zdjąć z pilkera kotwicę, a zamiast przywieszki zawiązać hak z uszkiem, na który zakładamy szprota. Następnie to wszystko wypuszczamy z burty i łowimy.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-07-04
Kalosze