Aktualności

Sortuj od:
Łańcuch wabi liny

Ciekawą i śmieszną historię opowiedział mi Piotr Lorenc. Piotr jest wielkim zwolennikiem łowienia linów. Co roku, wiosną, poświęca dużo czasu na przygotowanie łowiska, nęcenie i łowienie tych pięknych ryb. Oczywiście łowi też wiele okazałych linów. Często rozmawiamy o rybach, jego wyprawach i spostrzeżeniach.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-08-06
Muchówka do suchej muchy

Metoda suchej muchy to jeden z najbardziej dynamicznych sposobów muchowego wędkowania. Kilkugodzinne biczowanie suchym zestawem ma być dla nas przyjemnością, dlatego niezwykle ważne jest to, abyśmy dobrze dobrali sprzęt do tej metody. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-08-05
Karp Power

Malownicze miejsce położone w zaciszu Dunajca w miejscowości Bobrowniki Wielkie koło Tarnowa. Staw o powierzchni 4 ha to pożwirowe wyrobisko z nieregularnym dnem. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-08-04
W widłach Sanu i Wołosatego

Polskim muszkarzom kojarzy się z Bieszczadami San, a zwłaszcza jego słynny i rybny „OS” oraz łowiska w Łączkach, Lesku czy Postołowie. Nie ma się czemu dziwić – ta wielka górska rzeka już dawno zasłużyła na swą renomę. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-08-03
Walka do końca

"II edycja zawodów karpiowych World Carp Classic Junior odbyła się w dniach 25–28 maja nad czeskim łowiskiem Katlov. Do klasyfikacji generalnej brano pod uwagę sumę kilogramów trzech największych ryb."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-02
XIX Zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza

13 czerwca na Rancho pod Bocianem w Przypkach przyjechali aktorzy i artyści, aby w towarzyskiej atmosferze walczyć o zwycięstwo w zawodach spławikowych. Łowisko to 3 połączone ze sobą stawy, które zamieszkują głównie karpie i karasie. Zazwyczaj dobrze biorą i co chwila ktoś holuje rybę. Niestety, w tym roku niechętnie współpracowały. Brania były sporadyczne i delikatne. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-01
Upragniona trzycyfrówka

"1 maja od 7 rano pływałem po Jeziorze Dąbskim w poszukiwaniu szczupaków. Pogoda słoneczna, bezwietrznie, z wysoką temperaturą dochodzącą do 20OC. Woda – kryształ. Warunki nie były optymistyczne, ale głodny szczupaczego holu dzielnie wykonywałem wcześniej ustalony plan działania na wodzie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-31
Na plażowe leszcze

"Leszcz, choć jest rybą słodkowodną, po okresie wyczerpujących godów, wychudzony i wymęczony, rusza z jezior i rzek, które mają połączenie z Morzem Bałtyckim, na suto zastawiony stół w przybrzeżnych wodach morskich o małym zasoleniu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-30
Wystarczy opłata

"Aby wędkować w naszym przepięknym Bałtyku, nie potrzebujemy karty wędkarskiej ani opłat PZW. Wystarczy wpłacić na konto Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego odpowiednią kwotę, a potwierdzenie przelewu mieć przy sobie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-29
Belony – od maja do września

"Belona to ryba tak charakterystyczna (mocno wydłużony kształt ciała, „bociani” dziób z licznymi, małymi zębami i zielonkawa barwa ości), że nie można pomylić jej z żadną inną. Ponieważ w Bałtyku, w przeciwieństwie do dorsza czy flądry, jest sezonowym gościem, wielu osobom w Polsce pozostaje zupełnie nieznana."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-28
Targi Efttex w Amsterdamie

"Tegoroczna edycja targów Efttex odbyła się w Holandii. Na pierwszy rzut oka było widać, że wiele firm kontynuuje swoje programy. Mimo wielu nowości trudno było znaleźć innowacyjne rozwiązania. Wielu stwierdziło nawet, że rynek wędkarski osiągnął masę krytyczną i trudno będzie o prawdziwe zaskoczenie. Niemniej niektórym to się udało."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-27
Trzebośnica

To niewielka, ale atrakcyjna wędkarsko rzeczka usytuowana na Podkarpaciu, będąca lewym dopływem Sanu. Wody Trzebośnicy zamieszkują populacje różnych gatunków ryb, dlatego każdy wędkarz znajdzie tu coś dla siebie.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-07-26
Kalosze