Aktualności

Sortuj od:
Wędka muchowa

Jeżeli ktoś chce mieć jedną uniwersalną muchówkę, to zdecydowanie doradzam kij o długości 9 stóp (2,74 m) do linki 5. Takim sprzętem poradzimy sobie właściwie w każdej sytuacji i na każdym łowisku. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-03-28
Nocny garbik

Są miejsca w rzece, które żyją własnym życiem, a to oznacza, że wszystko, co wędkarza na nich spotyka, jest unikatowe i nie pasuje do schematu. Korzystając z tego, że mamy kwiecień, więc  pływać za bardzo nie ma po czym i za czym, dla złapania oddechu przed majowym łowieniem na przykosach przedstawię Wam takie miejsce, które wymagało indywidualnego podejścia i darzyło pięknymi rybami.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-03-27
Wesołych Świąt Wielkanocy!

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół oraz znalezienia kilku chwil, aby wybrać się nad wodę

życzy Wam redakcja WŚ! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-26
Diabły i kelty

"Jedni zaczynają łowić pstrągi już w pierwszych dniach sezonu, w styczniu lub lutym (zależnie do łowiska), a inni dopiero wiosną, w kwietniu, ponieważ twierdzą, że lepiej dać spokój rybom osłabionym niedawnym tarłem i niemrawym z powodu lodowatej wody. Jak to jest z tymi pstrągami?"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-25
Jak łowią mistrzowie?

"W kwietniu co najmniej kilka razy wędkuję na Łynie. Udaję się na odcinek, na którym spiętrzona zaporami rzeka przybiera charakter rozlewiska. To bardzo dobry okres, aby w pierwotnym korycie zapolować na wielkie leszcze, nierzadko o masie ponad 4 kg!"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-24
Odmienne stany świadomości

"Czterometrowej długości jesiotr  złowiony  w ujściu Narwi do Wisły w Modlinie w 1956 roku. Oczywiście złowiony nielegalnie gdyż jesiotra objęto ochroną całkowitą już w 1932 roku. Strata jesiotra to największa katastrofa do jakiej doprowadzili rybacy i hydrotechnicy na Wiśle. Następny był łosoś. Czy ich los muszą podzielić kolejne gatunki ryb!?"

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-03-23
Skok łososia

"Dla Czytelników Wędkarskiego Świata wybraliśmy fragmenty opisujące życie placówki naukowej na wyspie Sachalin w którym autor opisuje świat pionierów, kłusowników i łososi..." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-22
Wędkarski weekend

Cześć,

Za mną kolejny wędkarski weekend. W sobotę byłem gościem na zajęciach szkółki młodzieżowej działającej przy kole PZW 29 w Kobyłce. Wspólnie z Wojtkiem Kamińskim poprowadziliśmy zajęcia nad Kanałem Żerańskim dotyczące nęcenia. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-03-22
Życiowy okoń zamiast sandacza

"Uwielbiam adrenalinę towarzyszącą holowi grubego rzecznego drapieżnika. Dlatego już kolejny raz tej jesieni postanowiłem wybrać się z kolegą Mariuszem na spinningową wyprawę w poszukiwaniu odrzańskich sandaczy i boleni."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-21
Zaczynamy zabawę z RAVEN’em

Kochani zaczynamy zabawę ze sklepem RAVEN!

Oczywiście mamy dla Was nagrody:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-20
Kawiorowa uczta pstrągów

Utrzymujący się od pewnego czasu wysoki stan wody wypędził z kryjówek duże potokowce. Pstrągi szykują się już do zbliżającej się kawiorowej uczty przy lipieniowych tarliskach, więc pojawiają się w płytkich i bardzo szybkich, nurtowych odcinkach rzeki z dnem pokrytym drobnymi kamieniami i gruboziarnistym żwirem.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-03-20
Trocie z psa

"Ogrom wody wokół  i ciągle powracająca myśl: Jak mam trafić w ryby? Przecież obławiam tylko kilkumetrowy pas wody za łodzią. Ile trzeba mieć szczęścia, żeby złowić troć."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-19
Dargon