Aktualności

Sortuj od:
I Targi Rękodzieła Wędkarskiego w Mrzeżynie - Żałujcie, jeśli nie byliście.

W pierwszej edycji targów Rękodzieła Wędkarskiego w Mrzeżynie udział wzięło przeszło 40 producentów woblerów, błystek, much, wędzisk i  galanterii wędkarskiej. Nie zabrakło również armatorów jachtów dorszowych i łososiowych, ciekawe stoisko edukacyjne przygotowała Stacja Morska w Helu. Daniel Grombik, pomysłodawca i organizator imprezy już zaprasza na drugą edycję i obiecuje podwojenie liczby wystawców. Targi oprócz wydarzenia czysto wędkarskiego, były okazją do rodzinnego wypoczynku w pięknej nadmorskiej i nadreskiej miejscowości jaką jest Mrzeżyno. Kolejna impreza, jak zapewnia organizator również odbędzie się w mieście nadmorskim i raczej wcześniej niż za rok. A tych, których tym razem zabrakło w Mrzeżynie, zapraszam do obejrzenia perełek targowych w obszernej relacji, która ukaże się w listopadowym numerze Wędkarskiego Świata. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-09-23
Setki śniętych ryb pod Rzeszowem

"Setki śniętych ryb unoszących się na powierzchni wody znaleźli podkarpaccy wędkarze w rzece Lubienka. - Takie pstrągi muszą rosnąć 10 lat. Ciężka praca poszła na marne - denerwują się. Podejrzewają, że ryby padły przez nielegalny odpływ ścieków."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-22
Barradise z piekła rodem

"Uganiając się od lat z wędką po naszym globie, nie przewidywałem, że kiedyś przyjdzie mi wylądować w tak dzikim zakątku, jak Papua Zachodnia. To indonezyjska, znacznie dziksza siostra Papui Nowej Gwinei – skąpana w wiecznej mgle wyspa kazuarów, rajskich ptaków, ludożerców i barramundi, na których spotkaniu najbardziej nam zależało."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-21
Szlaban na Nielisz

"Dzień dobry, postanowiłem napisać do Państwa, bo szczerze powiedziawszy, krew mnie zalewa. Po długim wyczekiwaniu udałem się dziś nad piękny zalew Nielisz. Co prawda składkę roczną w wysokości 60 zł opłacam, ale krew mnie zalewa. PZW, organizuje co kilka tygodni szumne zawody, ale nic nie robi, żeby poprawić infrastrukturę korony zbiornika. Ludzie, którzy tam mieszkają, przechodzą samych siebie, żeby utrudnić dojazd lub dojście do zbiornika."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-20
Nienormalny świat

"Lato dało popalić, prawda? Dzień po dniu powyżej trzydziestu stopni. I noce z temperaturą dwadzieścia kilka. Nie jestem entuzjastą wędkowania w tropikach. Było tak gorąco, że niektórym topiły się główki dżigowe. Kilku kolegów twierdzi, że od temperatur wygięły im się wahadłówki. Ponoć sztuczne muszki specjalnie tonęły, by się trochę ochłodzić."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-19
„Oranżadki”, czyli trochę pomarańczowego koloru na październik

""Oranżadki” to grupa nimf, które wywodzą się z łownego, czeskiego wzoru „Oranžová Larva”. Zróbmy dziś razem kilka takich much."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-18
Trzecie oko wędkarza

"Zaprezentowana po raz pierwszy na targach Efttex 2014 w Brukseli kamera Water Wolf od razu wzbudziła spore zainteresowanie. Małe, poręczne urządzenie z możliwością rejestrowania podwodnego obrazu to nasze trzecie oko, które może obserwować przynętę pod powierzchnią wody. A to z kolei może być dla spinningisty kopalnią wiedzy. Od roku nie ruszam się na wodę bez kamery, a najczęściej wykorzystuję ją do filmowania przynęt trollingowych w akcji."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-17
Wakacje karpiarza na śląskiej zaporówce

"Kilkanaście dni minionego lata spędziłem na jednym z dużych zbiorników na Śląsku. Nie była to łatwa zasiadka. Łowisko pełne zaczepów i silny wiatr wiejący z niechcianej strony wymusiły dwukrotną zmianę nęconego stanowiska, co w wypadku karpi jest tyleż pracochłonne, co kosztowne. Ale dzięki takim zdecydowanym ruchom rzutem na taśmę dobrałem się do skarbów mojej zaporówki."

 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-16
Więcej miejsca dla Odry!

"Na Dolnym Śląsku, nad Odrą właśnie częściowo rozkopywany jest wał przeciwpowodziowy. I to w ramach ochrony przed powodzią ! Jak to możliwe?"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-14
Trwa głosowanie na Rzekę Roku 2015

11 kandydatek i tylko jeden tytuł! Która z rzek zwycięży w tegorocznym plebiscycie Klubu Gaja? Mała Wisła wraz ze swymi starorzeczami, a może Bystrzyca, Wel lub Złotna? Wszystko w Waszych rękach! 1 września rozpoczęło się głosowanie na Rzekę Roku 2015!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-13
Zajrzyjcie do wstępniaka WŚ 10/2015

Temat suszy i jej skutków zdominował tegoroczne lato i wywołał falę komentarzy. Wiele osób obawia się, co będzie z rybami. (...) Susza rzeczywiście zagraża rybom, ale głownie w wodach sztucznych i sztucznie zmienionych przez człowieka. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-12
Brzany na topie …

W tym sezonie dostajemy od Was więcej fotek z brzanami niż zazwyczaj.

To zdjęcie przysłał Mariusz: „Hej widzę, że połowy brzan na topie, więc też się pochwalę. Brzana 69 cm z wiślanej rafy na wobler rapala tail dancer 5cm,  kij do 20g i plecionka 0,12.  Złowiona w ostatni dzień wakacji. Pozdrawiam, Mariusz”  

Piękne zakończenie wakacji. Dziękujemy za zdjęcie. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-09-07
Dargon