Aktualności

Sortuj od:
Adam Niemiec mistrzem Polski!

Adam Niemiec, redaktor Wędkarskiego Świata, został spławikowym mistrzem Polski na 2015 rok! Tegoroczne mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 10 - 12 lipca na Warcie w Gorzowie Wlkp. Adam wygrał, łowiąc duże krąpie, leszcze i jazie.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-07-18
Odszedł Marian Paruzel

Mimo,  że za kilka dni skończyłby 89 lat do końca pozostał aktywnym spinningistą i publicystą. Pisał do wszystkich magazynów wędkarskich, w których od wielu lat był uważany za niekwestionowany autorytet w sprawach dotyczących ryb łososiowatych.

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-07-17
Sum w Wiśle! Ponad 2,5 m, prawie 100 kg. C&R

"- Łowiłem już sumy, ale takiego nie złapałem jeszcze nigdy - przyznaje płocczanin Jacek Urbański. Ryba, którą wyciągnął z Wisły, miała 2 m 51 cm, ważyła blisko 100 kg. I... nadal pływa w rzece."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-07-14
Kolejny wielkolud w pontonie Marka

Załamanie pogody zawsze pobudza wielkie sumy. Tym razem szczęśliwą wędkę obsługiwał Szymon, który od początku sezonu złowił już kilka niewielkich sumków, zakładając na agrafkę wyłącznie swoje woblery - tyleż skuteczne, co brzydkie. Wielka ryba wzięła w południe na rancie przykosy z 4 metrową wodą. Sum mierzył 227 cm - tyle samo, co życiówka Jacka Wargockiego złowiona 2 lipca, również na pontonie Marka. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-07-11
Nagrody od KONGER’a czekają!

Na FB zaczynamy dziś zabawę z KONGER’em. Rozmawiać będziemy o Waszych doświadczeniach z gumami tej firmy. Czekamy na info o modelach, które szczególnie polecacie i cenicie.

Bądźcie aktywni, bo do wygrania mega paka i 10 zestawów. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-07-05
Dwa dorodne sumy

Dwie kapitalne ryby na pokładzie Marka.

To nie był łatwy początek sezonu, tym bardziej, że na mazowieckiej Wiśle sumowy sezon trwa już od maja. Jednak takie dwie ryby wystarczą by następny miesiąc pływać bez brania lub nie pływać wcale.

Mniejszy sum - 198 cm - wziął Markowi na "Czaplę" Tomka Miernika, natomiast większego - 227 cm - Jacek Wargocki złowił na baryłkę Bonito. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-07-03
Czas na sumy!

Wczoraj w Polsce ruszył sezon sumowy!

Ja swój sezon zaczynam dużo wcześniej we Włoszech. Analizując adekwatne okresy wiosenne 2014 i 2015 stwierdzam, że nie ma dwóch takich samych okresów sumowych.

W ubiegłym roku swój sezon tradycyjnie zacząłem od włoskiej rzeki PO.

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2015-07-02
Wędkarski BIG JUMP!

Klub Gaja zaprasza wszystkich miłośników rzek do włączenia się do akcji BIG JUMP, europejskiej inicjatywy na rzecz czystych rzek, pełnych ryb. Aby wyrazić swoje poparcie, wystarczy 12. lipca o godzinie 15.00 wejść do wody.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-07-01
W tym tygodniu bawimy się z Lowrance

Kochani do wygrania są czapeczki oraz echosonda LOWRANCE ELITE 3x

Zapraszamy Was do skorzystania z letniej promocji na echosondy Lowrance. Informacje na ten temat znajdziecie na plakacie w galerii poniżej. Zachęcamy Was również do tworzenia własnych map batymetrycznych akwenów po których pływacie.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-28
Ryba z "ludzkimi" zębami

„Rybę, w której paszczy znajdowały się zęby przypominające ludzkie, złowiono w New Jersey. Nikogo nie pogryzła, ale mogła wyrządzić o wiele większe szkody. Wierzy się, że jej przysmakiem są... męskie jądra."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-26
Początek sezonu na Turawie

Takiego otwarcia sezonu sandaczowego nie było na Turawie już od wielu lat. Ostatnio przytrafiło mi się to może z  10 lat temu. Wtedy jak i teraz złowienie kilkunastu miarowych sandaczy nie było czymś trudnym do osiągnięcia.

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2015-06-25
Petycja u prezesa - nadal cierpliwie czekamy na odpowiedź...

"28 kwietnia bieżącego roku w Domu Wędkarza w Warszawie delegacja redakcji Wędkarskiego Świata, po wcześniejszym umówieniu się, wręczyła petycję Stop Sieciom w PZW Panu Prezesowi ZG PZW. Nie wiemy, jak się do niej ustosunkuje ZG PZW, nie wiemy też, kiedy to zrobi. Oczywiście wiemy, kiedy powinien to zrobić, bo o tym mówi Statut Związku, ale… póki co, cierpliwie czekamy na odpowiedź. Obecnie mamy jedynie nieoficjalne stanowisko ZG wyrażone w w tekście pt. „Manipulacji ciąg dalszy …” zamieszczonym 30 kwietnia 2015 r. na stronie internetowej ZG PZW. Pozwoliłem sobie poniżej odnieść się do najważniejszych tez Pana Rzecznika."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-06-24
Dargon