Aktualności

Sortuj od:
Karpiowa majówka Adama

1 maja wybrałem się z kolegami nad łowisko w Ossowie. Zamierzaliśmy przetestować nowe mini kulki Browninga i Lorpio oraz pellet Dynamite Baits. Chcieliśmy sprawdzić kilka wariantów nęcenia i łowienia przed niedzielą. Bowiem 3 maja na łowisku w Ossowie odbędą się coroczne zawody „Memoriał Jerzego Turka”. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-05-02
Zawody Garmin rozpoczęte!

W sobotę 2 maja o 11.00 na jezioro Dadaj wypłynęła armada około 90 łodzi. Obowiązuje formuła C&R.  

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-02
Dadaj, Garmin i szczupaki

W pierwszomajowy weekend będę pracował – wybieram się nad jezioro Dadaj na objęte patronatem medialnym Wędkarskiego Świata zawody spinningowe Garmin, z których zamierzam przygotować reportaż do WŚ. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-05-01
Dobry start Polaków na Bornholmie

13 miejsce  załogi Salmon dowodzonej przez Jacka Modzelewskiego i 17 miejsce Grynio Team ze skiperem Krzysztofem Gryniewiczem, to najlepsze miejsca Polaków w największych łososiowych zawodach na Bałtyku – Trolling Bornholm Master i najlepszy wynik Polaków w historii imprezy. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2015-04-29
Petycja STOP SIECIOM w PZW złożona!

Prezes ZG PZW zakazał fotografowania i filmowania.

28 kwietnia o godz. 11 stawiłem się wraz z Adamem Niemcem w siedzibie Zarządu Głównego PZW przy ul. Twardej 42 w Warszawie, aby złożyć petycję STOP SIECIOM w PZW wraz z głosami Waszego poparcia, których naliczyliśmy aż (tylko?) 8188. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-04-28
Karpie w Ossowie

Byłem ostatnio na karpiach w Ossowie. Pogoda była typowo "wędkarska". Wiał lekki wiaterek i padał deszcz. Łowiłem na metodę z mini kuleczkami i pelletem na włosie. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-27
Jutro o godzinie 11.00 złożymy petycję STOP SIECIOM w PZW!

Sekretariat Zarządu Głównego PZW potwierdził, że  28 kwietnia o godz. 11.00 (czyli już jutro!) Prezes ZG PZW Dionizy Ziemiecki spotka się w siedzibie ZG PZW przy ul. Twardej 42 w Warszawie z redaktorami Wędkarskiego Świata, którzy złożą na jego ręce petycję STOP SIECIOM w PZW wraz ze wszystkimi Waszymi podpisami. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-04-27
Sandaczowe przebudzenie!

Tak mogę to nazwać. Podczas mojej ostatniej wyprawy do Włoch złowiłem przypadkowo sandacza.

Właśnie dobrze czytacie „przypadkowo”, gdyż trollowałem za sumem i całkowicie nie brałem tego gatunku pod uwagę. 

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2015-04-26
Sezon pstrągowy w pełni!

Na Sanie koło Zwierzynia głowacice i lipienie już kończą tarło, ale nie wolno ich łowić aż do końca maja. Za to pstrągi potokowe biorą coraz lepiej, choć woda w rzece jest jeszcze bardzo zimna.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-04-26
Marek o łososiach w Bałtyku

Marek był gościem dnia w programie na antenie Norda FM i Twojej Telewizji Morskiej.  Opowiadał o I Łososiowych Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Helu oraz o rozwoju wędkarstwa morskiego.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-04-25
Właśnie wróciłem znad czeskiej Wełtawy

Rozpoczęcie sezonu pstrągowego w Czechach zawsze kojarzy mi się z wędkarskim spełnieniem. Stanie po pas w rwącej rzece, w dolinie otaczanej przez wzgórza i lasy południowych Czech oraz waleczne ryby, które agresywnie atakują przynęty i wyskakują widowiskowo podczas holu to tylko niektóre argumenty, które co roku przyciągają mnie nad Wełtawę. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2015-04-23
Wyławianie sieci widm z morza

Rusza największy na świecie projekt oczyszczania morza z sieci widm, który jest realizowany przez Kołobrzeską Grupę Producentów Ryb we współpracy z organizacją ekologiczną WWF Polska. Kilkadziesiąt kutrów i ekipa nurków, od maja do sierpnia tego roku wyłowią do 350 ton sieci z Bałtyku. W ten sposób z morza znikną odpady niebezpieczne dla ryb, ptaków i ssaków morskich.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2015-04-22
Dargon