Aktualności

Sortuj od:
Świeża dostawa

"Na wrzesień czekam jak trociarz na 1 stycznia, a sumiarz na 1 lipca. Po wakacyjnym letargu i – delikatnie mówiąc – przeciętnych braniach w wodach przymorskich, które są połączone z Bałtykiem, zaczyna tętnić życie. Wraz ze spadającą temperaturą wody w morzu zaczyna się „świeża dostawa” morskich okoni do Martwej Wisły. ..."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-17
Na brzany i świnki z muchą

Ostatnio włóczyłem się trochę po górskiej rzece za brzanami. Braniom brzan sprzyja niska woda o wysokiej temperaturze (ponad 20 stopni). Powtarzające się ulewne deszcze powodowały czasowe zmętnienie i ochłodzenie wody (nawet do 15 stopni), a w rezultacie znaczne zmniejszenie aktywności ryb, ale na ogół przerwy w dobrych braniach były krótkie, jednodniowe.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-08-17
Wrześniowe pstryki

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że wrzesień to wyjątkowy miesiąc dla jeziorowego spinningisty. Chłodniejsze dni i spadająca temperatura wody motywują drapieżniki do wzmożonej aktywności. Oprócz uroczej jesiennej pogody najpiękniejsze jest to, że rozpoczyna się okres, w którym łowię to, na co mam ochotę – okonie, szczupaki, sandacze. ...

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2016-08-16
Leszczowy szczyt sezonu

„Wrzesień i ciepły początek października to doskonały czas, by połowić jeziorowe leszcze. Trzeba tylko znaleźć odpowiednie jezioro i dobrać metodę pasująca do warunków nad wodą. (…)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-15
Dwumetrowy żarłok z Wisły

Szymon Szymański na swojej pychówce systematycznie punktuje wiślane sumy. Ponad dwumetrowa ryba ze zdjęcia to pierwszy sum jaki zagościł na wędce znakomitego trociarza z trójmiasta Marcina Skawińskiego.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-08-15
Uniwersalny robak

"Gdybym musiała wybrać tylko jedną przynętę do łowienia przez okrągły rok, byłyby to białe robaki. Można na nie łowić różne ryby. Wystarczy tylko dostosować nęcenie i sposób prezentacji przynęty, aby łowić te ryby, które chcemy. (…)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-14
121 cm na Żarnowcu

Jezioro nie jest największe, ale to właśnie tu mieszkają największe szczupaki w Polsce. Ma też znakomite warunki do trollingu – dwie trzecie jeziora to prawie w całości głęboka na 10–20 m miska wypełniona szczupakami polującymi na płocie, leszcze i okonie.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-08-13
Ryby jak żywe

„W artykule pt. „Hybrydy” w WŚ 11/2012 napisałem: „już niedługo swimbaity staną się w Europie poważną konkurencją dla typowych woblerów i ripperów, zwłaszcza w segmencie dużych i średnich przynęt, co polecam łaskawej uwadze naszych producentów i importerów sztucznych przynęt”

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-08-12
Wędkarski Świat 9/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 9/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-11
Komunikat prasowy - Salmo/Fox Rage

Firma Fox International po ostatnim przejęciu polskiego producenta przynęt spinningowych firmy Salmo, zawiadamia o kolejnej zmianie w swojej strukturze organizacyjnej. Matt Rand, który obecnie zajmuje stanowisko menadżera do spraw mediów marki Rage, przejmie obowiązki menadżera do spraw marki Salmo i podejmie bliską współpracę z założycielem firmy Piotrem Piskorskim oraz resztą jego zespołu. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-09
Pstrągi spod Żmijowiska

To zdarzenie sprzed dwóch lat wspominam ku przestrodze dla tych, którzy lubią się pchać w nieznane. Warto sobie uświadomić, że woda i jej otoczenie to środowisko, w którym żyją nie tylko ryby. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-08-08
30,5 kg z Krążna

Karp o imieniu Berry po raz kolejny zagościł na macie. Tym razem szczęśliwym łowcą tego wspaniałego lustrzenia jest pan Antoni Kozerski. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-08-07
Kalosze