Aktualności

Sortuj od:
Nowy WŚ 5/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 5/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-07
Łososie z Liberem

Ostatni trenning przed łososiowymi zawodami Trolling Boat Masters w Helu był szczególny, gdyż moim gościem był Liber, prywatnie Marcin Piotrowski - raper, autor tekstów, mąż wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Sylwii Grzeszczak.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-04-07
Jak przygotować glinę?

Pytanie od czytelnika:

Ostatnio opisywał Pan gliny. Jak przygotować je do łowienia? Czy można je ze sobą mieszać?

Andrzej Milczarek z Krakowa

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2016-04-06
Starorzeka

Karpiowe łowisko specjalne o powierzchni 11 ha, znajdujące się w miejscowości Olza w województwie śląskim. Przepiękne starorzecze Olzy i Odry otoczone starym drzewostanem. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-04-05
Magnaci z pomorskich wód

Większa część Czytelników WŚ z pewnością kojarzy postać Igora Olejnika – znanego i cenionego wędkarza z Pomorza, twórcę kultowych wahadełek i obrotówek Oldstream. Błyskotki spod jego ręki lśnią jak biżuteria. Zasilają niejedną wędkarską szkatułkę. Oprócz przepięknych walorów wizualnych skutecznie wabią ryby różnych gatunków.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-04-04
Bawimy się z SAVAGE GEAR!

Kochani, zaczynamy zabawę z SAVAGE GEAR!

I oczywiście mamy dla Was nagrody!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-03
Rzeka złocistych jazi - Wkra

Jeżeli marzy Wam się medal od redakcji „Wędkarskiego Świata” za złowienie rekordowej ryby, to najlepiej właśnie teraz ruszyć nad Wkrę i po prostu złowić swojego pierwszego medalowego jazia. Zaręczam, że wiosenne jazie z Wkry wpiszecie na stałe do swojego wędkarskiego kalendarza. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2016-04-02
Łowienie wędką nasadową z zestawem skróconym w wodzie stojącej - lądowanie ryby

Ostatnim fragmentem holu ryby jest lądowanie jej na brzeg. Można to robić różnymi technikami, w zależności od mocy sprzętu i wielkości ryby.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2016-04-01
Wędkarze jak Indianie? ZG PZW wydzieli nam rezerwaty?

„28 kwietnia 2015 roku nasza petycja STOP SIECIOM w PZW podpisana przez 8188 wędkarzy trafiła na biurko prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego Dionizego Ziemieckiego. Prezes nie udzielił na nią żadnej odpowiedzi (…)."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-31
Ta ryba ma 90 proc. genów podobnych do genów człowieka!

Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie hoduje rybę o nazwie danio pręgowany (zebrafish), której 90 procent genomu jest podobne do ludzkiego. Dzięki temu na rybie można testować leki przeznaczone dla ludzi i sprawdzać, jak przebiegają choroby genetyczne, degeneracja układu nerwowego czy choroby nowotworowe.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-31
Za kleniem na dużą wodę

"W poprzednim numerze podpowiedziałem Wam, jak przygotować się do wczesnowiosennego kleniowego spaceru nad niewielką rzeką. W tym odcinku również zajmę się białymi drapieżnikami, jednak tym razem chciałbym pomóc odnaleźć się Wam nad większą rzeką, w cieplejszych porach roku, gdy ryby zajmują trochę inne miejsca niż na przedwiośniu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-30
Mocowanie przynęt do haczyka

Większość przynęt wędkarskich zakłada się albo nawleka na haczyk. Zdarzają się jednak przynęty, które lepiej w inny sposób przymocować do haczyka. Dotyczy to przede wszystkim przynęt zbyt twardych, aby udało się je nadziać na hak bez ich uszkodzenia, ale nie tylko. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2016-03-29
Dargon