Aktualności

Sortuj od:
Szczupaki na żabę

Lubię brania ryb z powierzchni, bo są niezwykle widowiskowe. Kleń zasysający skórkę chleba, jaź chwytający smużaka, lipień lub pstrąg nakrywający z pluskiem suchą muchę – takie obrazy na długo pozostają w pamięci. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-10-15
Method feeder na późną jesień

Zeszłej jesieni dużo czasu poświeciłem na łowienie na method feeder. Brały karpie, karasie i leszcze. Co ciekawe, nawet w grudniu, gdy nie było zbyt ciepło, udawało mi się złowić kilka karpi dziennie. Jednak trzeba było trochę inaczej niż latem podejść do łowienia. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-10-14
Wędkarski Świat 11/2016 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 11/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-13
Jak łowią mistrzowie?

Karolina Pieczko, Czarna Białostocka - mistrzyni Polski kobiet 2016 w spławiku:

"Październik to najlepszy okres na połowy dużych ryb w wartkich wodach Narwi w okolicach miejscowości Wizna. Najczęściej łowię leszcze i okazałe jazie. Jedyną skuteczną metodą na te ostrożne ryby jest skrócony zestaw."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-12
Biała ryba w klatce

"Nad Wartą w miejscowości Nerki są liczne ostrogi, zwane przez wędkarzy główkami. Główki są już stosunkowo stare i porasta je trawa, krzaki, a nawet drzewa. Takie ostrogi spotkamy też na innych rzekach - głównie na Odrze i Wiśle. Warto  odwiedzać z wędką takie miejsca bo przy ostrogach można liczyć na dorodne ryby różnych gatunków."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-11
Złote medale za złote leszcze

Spławikowe Mistrzostwa Europy 2016 23–24 lipca 2016, kanał Lage Vaart, Almere, Holandia

Kanał Lage Vaart w Almere w Holandii gościł już najlepszych spławikowców. W 2009 roku odbyły się tam mistrzostwa świata. Wtedy na 13-metrowe tyczki łowiono duże, ponad 2-kilogramowe leszcze, a „na skróta” (8,5–10 m) drobne ryby, głównie płocie. Podobnie było i tym razem.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-10-10
Kalendarz dla miłośników wędkarstwa!

Wspaniały, profesjonalny kalendarz dla wszystkich miłośników wędkarstwa!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-09
Nowości Mikado na 2017

Rozległy kompleks hotelowo-wypoczynkowy „Nosselia” koło Nasielska z obfitującą w ryby maleńką, urokliwą żwirownią (łowisko „no kill”) okazał się doskonałym miejscem do prezentacji szerokiej oferty Mikado na 2017 rok. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-10-07
Działacze Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW donoszą na przeciwników sieci!

Prezydium Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW oskarża Saturnina Jabaji, jednego z organizatorów protestów mazowieckich wędkarzy przeciwko gospodarczym odłowom sieciowym w PZW o to, że „w istotny sposób naruszył dobre imię Okręgu Mazowieckiego podczas swoich licznych wpisów i komentarzy umieszczonych na facebooku na stronie pn: „Panie, tu nie ma ryb”. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-10-06
Łosoś z drugiej strony

"Pierwszego łososia złowiłem na trolling w 1998 roku w okolicach Nynäshamn z niewielkiej aluminiowej łódki. Właściciel łodzi nigdy przedtem nie trolował, więc nie było mowy o downriggerach, planerach czy innych tego typu finezjach. Dysponowaliśmy siłą rażenia pięciu wędek i czterech piesków, kilku blach oraz podbieraka „na motyle”. Ryba nie była duża, ważyła 7 kg, ale w mgnieniu oka uczyniła ze mnie trollingowca."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-05
Pytania od czytelników

"Znów nazbierało się trochę pytań od Czytelników. Zwykle wynikają one z niedoskonałości naszego prawa, które bądź nie zauważa pewnych problemów, bądź niepotrzebnie pozostawia możliwość interpretacji zapisów. Myślę, że odpowiedzi na nie będą dla Was przydatne w codziennej wędkarskiej praktyce."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-04
Obalić lipieniowe stereotypy

Wchodzimy w najlepszy etap sezonu lipieniowego. Te barwne ryby teraz dadzą nam szansę na spotkania w fantastycznych okolicznościach przyrody naszych gór, pogórzy i wyżyn.


Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-10-03
Kalosze