Aktualności

Sortuj od:
Tim

Świat się zmienia, wędkarstwo też. Przyszedł więc czas, by nasza rodzinna drużyna zgodnie z obowiązującym w świecie spinningowców trendem utworzyła tzw. tim, gdyż nie będąc w timie, jesteś nikim w światku wędkarskim. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-25
Szansa dla Powidza

"Ostanie dni września przyniosły ważne i interesujące informacje mogące mieć kolosalny wpływ na szeroko pojętą przyszłość Jeziora Powidzkiego. Na mocy decyzji obecnego dzierżawcy jeziora – Powidzkiego Gospodarstwa Rybackiego „Barakuda” Monika Szymańska, Jerzy Warszawski s.c., w północnej części tego akwenu – Zatoce Anastazewskiej – ma powstać wędkarskie Łowisko Specjalne." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-24
Pierwszy polski pokaz nowości grupy Svendsen Sport

W sobotę 15 października 2016 roku, odbył się pierwszy polski pokaz prasowy nowości marek grypy Svendsen Sport. Wśród prezentowanych nowych produktów na sezon 2017 znalazły się oferty kluczowych marek grupy: Savage Gear, Prologic, Scierra (marka muchowa), Lenz Optics (okulary polaryzacyjne z soczewkami ZEISS) i Imax (kombinezony pływające i wędkarstwo morskie). 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-24
We are the champions!

"Podczas tegorocznej wyprawy do Meridy na Spławikowe Mistrzostwa Świata Kobiet 2016 musiałem zmierzyć się z demonami przeszłości. W 2012 roku na mistrzostwach Europy seniorów wypadliśmy bardzo słabo. Wtedy do kraju wróciłem strasznie przygnębiony. Chyba żadne inne zawody tak mnie nie dobiły i nie dały do myślenia co tamte ME. Czułem, że tym razem będę miał szansę, aby wyrównać rachunki.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-23
Garbate górki

"W listopadzie pojawiające się często nocne przymrozki powodują znaczny spadek temperatury wody.  Oznacza to czas największych drapieżników, które czując nadejście zimy, starają się najeść do syta. Tym razem chciałbym Wam opisać, w jaki sposób szukam dużych okoni w jeziorze oraz innych zbiornikach ze stojącą wodą."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-22
Głębokie karpie

W czasie ostatnich zawodów karpiowych wiele osób pytało mnie o łowieniem karpi na znacznych głębokościach. Jezioro Miłoszewskie, na którym odbywały się karpiowe zmagania, w większej części ma ponad 10 m głębokości, ale są też głębsze miejsca – dochodzące do 25 m. Czy w takiej wodzie można łowić karpie? Jak się przygotować na wyjazd? Na te pytania postaram się odpowiedzieć, nawiązując do mojej pionierskiej przygody nad jeziorem Wygonin.

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-10-21
„Czytam i wygrywam” – edycja 5!

Zapraszamy serdecznie do udziału w naszej zabawie! Zaczynamy już jutro na naszym profilu na FB i będziemy bawić się do wtorku!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-20
Duże ryby spod wikliny

W ostatnich latach w listopadzie zawsze było kilka bardzo ciepłych dni. Oczekuję ich także w tym roku, aby zapolować na duże ryby na dzikiej Pilicy. 

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2016-10-20
Miejsca w rzece - główki z układem

Dziś będzie o łowiskach dla każdego, kto potrafi posługiwać się spinningiem i gumą w opadzie. Łowiskach czytelnych od pierwszego spojrzenia. Czy są takie łowiska? Owszem, a  znajdziemy je na rzekach uregulowanych. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-10-19
Nocka z nurtowym sandaczem

Nie wszędzie i nie od dawna się tak łowi. Pionierem jest chyba Paweł Żerkowski, a miejscem premiery jakieś dziesięć lat temu była Wisła w Toruniu. Obecnie wielu sandaczowców czeka na późną jesień, by wzorem Pawła wypłynąć wieczorem na wodę i łowić sandacze w głębokich nurtowych miejscach na woblery. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-10-18
Sandaczowy miszmasz

„Wychowałem się w regionie, w którym przełamano tabu dotyczące metod poławiania sandaczy. Zaczęto je regularnie łowić metodą spinningową, przy użyciu ciężkich przynęt. Nic więc dziwnego, że tak rozpoczęła się również moja przygoda z sandaczami – z krótkim, topornym kijem, plecionką fluo i ciężkimi przynętami do agresywnego opadu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-17
Nowa ordynacja wyborcza PZW. Stołki w PZW tylko dla działaczy!

Przed nami okręgowe zjazdy delegatów kół Polskiego Związku Wędkarskiego PZW, które wyłonią delegatów na XXXI Krajowy Zjazd Delegatów, zwołany na 20–22 października 2017 r. w Spale. Moim obowiązkiem jest więc omówić i skomentować czynności prawne ZG PZW, zwłaszcza że niektóre z nich wyglądają na niezgodne z prawem.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2016-10-16
Kalosze