Aktualności

Sortuj od:
Szczęśliwego Nowego 2016 Roku!

Drodzy Czytelnicy!

Dziękujemy Wam, że jesteście z nami. Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia noworoczne, aby Wasze łowiska zaroiły się od zdrowych, silnych ryb urodzonych w naturze, a nie w betonowej wylęgarni, abyście mogli cieszyć się wędkowaniem ze swoimi dziećmi i małżonkami bez zbędnych formalności i wygórowanych opłat, aby z polskich jezior i rzek zniknęły rybackie sieci i abyście mogli być dumni z organizacji wędkarskiej, do której należycie.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-12-31
Drop shot przy morzu

„Drop shot jest skuteczny, często skuteczniejszy od spinningu. Jest przy tym metodą stosunkowo prostą, pod warunkiem że opanuje się wiązanie haka specjalnym węzłem powodującym, że hak sterczy prostopadle do przyponu. W handlu przeważa subtelny sprzęt do połowu na drop shota i przynęty do 100 mm, tymczasem w wodach przymorskich sprawdza się też gruba wersja tej metody. (…)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-30
Konkurs! Wybieramy okładkę WŚ 2015!

Zaczynamy serię konkursów z okazji 20 lat WŚ!

Na początek mamy dla Was bardzo trudne zadanie. Wybierzcie Waszą ulubioną okładkę WŚ 2015.  

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-29
Miejsca w rzece - Troć

"Za chwilę, bez względu na pogodę, wrzodzienicę i tłok nad wodą, kilka tysięcy trociarzy ruszy na Pomorze, by rozpocząć trociowy sezon. Porozmawiajmy zatem o rybodajnych miejscach w rzekach trociowych."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-28
Konkurs 20-lecia WŚ - Łódź Mindak 245 do wygrania!

Łódź Mindak 245 do wygrania w Konkursie 20-lecia WŚ, który wystartował już w tym numerze WŚ! Pozostałe nagrody (jest ich ponad 200) macie szanse wygrywać w kolejnych konkursach na naszym portalu. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-27
Nowy Rok z muchówką

Czy styczeń będzie dla nas łaskawy? A może przykryje całą Polskę śniegiem? Tak czy owak warto zaplanować na ten czas muchową eskapadę.  

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2015-12-26
„Muchołapki”

"W poprzednim numerze opisałem technikę obławiania miejsc okoniowych w różnych zbiornikach, więc czas na parę słów o sprzęcie, a konkretnie skupimy się na wędkach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-25
Wesołych Świąt!

Drodzy Czytelnicy!

Życzymy Wam zdrowych, spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia przy wspólnym wigilijnym stole w ciepłej rodzinnej atmosferze.

Zespół Wędkarskiego Świata

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-24
Ostatni metr

"Każdy zestaw spinningowy będzie tak mocny jak jego najsłabszy element. To prawda tyleż banalna, co lekceważona przez wędkarzy. Wybierając się na łowisko, musimy być przygotowani na to, że nasz zestaw będzie poddany najcięższej próbie i wówczas nie może zawieść nawet najmniejszy element wędki. Jak zatem skomponować najważniejszy, ostatni metr naszego zestawu?"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-23
San, myszy i ryby – wspomnienie lata

Mnogość gatunków ryb usatysfakcjonuje każdego wędkarza: spławikowca, spinningistę i muszkarza. To miejsce, w którym człowiek czuje się wolny. Może „dotknąć natury”. To wymarzona rzeka, aby przeżyć wiele niezapomnianych przygód, a także poznać ciekawych ludzi.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2015-12-22
Poprad – spełnione marzenia

"Rzeka Poprad, słynąca głównie z głowacic, swój początek bierze w wysokich słowackich Tatrach. W Dolinie Mięguszowieckiej na wysokości 1302 m łączą się dwa potoki: Krupa oraz Hińczowy potok. Od tego miejsca to już Poprad, który większość swoich wód toczy w Słowacji. W połowie września pojechaliśmy tam w dziesięcioosobowym składzie na kolejną edycję zawodów Trout Union Cup 2015."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-21
Prosto z Duszy - Porwanie

"Pamiętam, to było 20 lat temu. Wszystko wydarzyło się tak nagle. Żyłem w normalnym, spokojnym świecie. Świecie pełnym muzyki, radości i pokoju. Wyjechałem po południu na ryby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2015-12-20
Dargon