Aktualności

Sortuj od:
Wędkowanie w okularach korekcyjnych

"Trochę czasu minęło, od kiedy na moim wędkarskim nosie pojawiły się okulary. Mam podejrzenie, graniczące z pewnością, że wzrok popsuł mi się na początku liceum od nocnego dłubania muszek i zaczytywania się literaturą wędkarską przy słabym świetle. Nie żałuję żadnej z tych zarwanych nocek, ale noszenie okularów stwarza wędkarzowi pewne problemy, z którymi jednak można sobie poradzić."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-04
Wydłużyć sezon

Przełom października i listopada wcale nie musi oznaczać końca gruntowego sezonu. Nadal można skutecznie łowić ryby spokojnego żeru. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego łowiska.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2016-11-03
Wisłok w okolicach Strzyżowa

Strzyżów to niewielkie miasto znajdujące się na terenie województwa podkarpackiego (oddalone 30 km od Rzeszowa), położone nad Wisłokiem. To miejsce dla pasjonatów sportu i rekreacji.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-11-02
Z muchą na bolenie

Boleń to bardzo waleczna ryba. Jego hol na muchówkę jest niezwykle emocjonujący. Sztuczna mucha jest na niego bardzo dobrą przynętą. Pamiętam, jak wiele lat temu zawody w łowieniu boleni organizowała Politechnika Krakowska. Brali w niej udział spinningiści i muszkarze. W jednej z imprez wyniki były w stosunku 10 do jednego na korzyść muchy.

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-11-01
Jedzenie na rybach

Jedzenie – rzecz codzienna i zwykła. Śniadanie, obiad, kolacja. I podjadanie między nimi. Nawet na rybach przeszkadza nam to jedzenie. No bo trudno rzucać spinningiem i jeść. Siłą rzeczy trzeba kij odłożyć. Co jem? Kiedy i jak? A pokażę Wam. Smacznego!

Autor: Krzysztof Rózga dodano: 2016-10-31
Poseł wnosi o uchylenie ordynacji wyborczej PZW!

Poseł Tomasz Jaskóła z ruchu obywatelskiego Kukiz15 skierował do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wniosek o uchylenie ordynacji wyborczej do władz i organów Polskiego Związku Wędkarskiego, uchwalonej 17 września 2016 roku. Warto przypomnieć, że prezydent Warszawy jest organem nadzorczym dla zarejestrowanego w Warszawie PZW.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-10-30
Wakacje nad Saskiem Wielkim

"Zawsze chciałem pojechać nad jezioro Sasek Wielki. Głównie dlatego, że jeszcze
w dzieciństwie nasłuchałem się opowieści na temat pięknej wody i łowionych w niej ryb. Podczas tegorocznych wakacji w końcu miałem okazję spędzić kilka dni nad tym jeziorem."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-29
Listopadowy dół

"W tym roku znów nie byłem na trociach. Żałuję, bardzo żałuję. Najbardziej tego, że nie spotkałem moich wspaniałych kolegów z Kołobrzegu. Ale coraz trudniej jest mi się zmobilizować. Kilka lat temu widok chorych na wrzodzienicę ryb skutecznie mnie zniechęcił. Obrzydził mi to łowienie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-29
Leniwe grubasy

W listopadzie tempo nad wodą zwalnia. Choć dni płyną szybciej, podczas łowienia nie warto się spieszyć. Lepiej starannie obłowić kilka sprawdzonych miejscówek, niż chaotycznie zmieniać rejony łowiska. To jest pierwsza zasada łowienia grubych ryb jesienią, a pozostałe tylko z niej wynikają. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2016-10-28
Sejm zainteresował się problemami wędkarzy!

Sprawy cichej prywatyzacji polskich wód (o której pisałem we wstępniaku WŚ 10/2016), zarybień, opłat za wędkowanie oraz innych patologii naszego wędkarstwa trafiły do Sejmu.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-10-27
Odrarium

"Jedną z atrakcji ogrodu zoologicznego we Wrocławiu jest Odrarium – kompleks zbiorników wodnych, które przedstawiają Odrę i jej mieszkańców."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-26
Hauki – szczupak po fińsku

"O Finlandii, w wędkarskim ujęciu, napisano już wiele, ale na pewno nie wszystko. Do kraju trolli jeżdżę regularnie od pięciu lat. Zwykle jestem tam dwa, trzy razy do roku. Zawsze na wiosnę, czasem na jesieni. W tym roku spędziłem tam 32 dni."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-26
Kalosze