Aktualności

Sortuj od:
Ożywić wobler

"Na pewno macie w swojej kolekcji kilka woblerów, które w ogóle nie chodzą albo nie pasuje Wam ich praca i przez to leżą gdzieś na dnie pudła. Jest kilka sposobów, żeby taki wobler naprawić albo wręcz ożywić jego pracę, by stał się killerem."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-12-07
Kolorowe plemniki

Często się zdarza, że nawet najlepsza miejscówka, zapewniająca dotychczas obfite połowy, staje się z dnia na dzień „bezrybiem”, a przynęty-pewniaki przestają nagle działać. Dzieje się tak dlatego, że ryby to nie pływające kawałki mięsa przeznaczone na patelnię, lecz inteligentne organizmy, które bardzo szybko uczą się unikać niebezpieczeństw – zwłaszcza tych, z którymi spotykają się najczęściej.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-12-07
Wędkarski Świat 1/2019 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 1/2019 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-12-06
Nie chcę dyrektyw, ustaw i rozporządzeń

Urzędnicy raz po raz serwują nam jakieś mniej lub bardziej mądre dyrektywy, ustawy i rozporządzenia, mające chronić środowisko naturalne. Ostatnio rozgorzała unijna dyskusja na temat nadmiernej ilości plastiku i środków mającym temu przeciwdziałać. Ma nie być plastikowych torebek, patyczków do uszu, słomek do napojów, być może za tym pójdą inne obostrzenia. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-12-04
Sumowe kruczki – łowienie stacjonarne

"To nie będzie zwykły tekst, tylko zbiór porad i rozwiązań, które ułatwią nam łowienie stacjonarne sumów. Wiele z tych patentów jest bardzo prostych, ale zwykle jest tak, że zanim staną się proste, trzeba wiele czasu i nerwów stracić, by do nich dojść. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które dostaję od znajomych na facebooku i od Czytelników."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-12-03
Srebrna torpeda

"Wrzesień to dla mnie długo oczekiwany czas urlopu. W drugim dniu tego miesiąca postanowiłem wybrać się nad Odrę. Skupiłem się na bajkowym odcinku tej rzeki w miejscowości Siekierki w województwie zachodniopomorskim. Pogoda dopisywała, słoneczko przebijało się przez chmury, drobnica pluskała przy główkach, co jakiś czas pogoniła ją jakaś większa ryba."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-12-02
Szkółka przez duże S

Świdwińska Szkółka Ekologiczno-Wędkarska powstała w roku 2014. Pomysłodawcom zależało szczególnie na tym, aby nauczyć wędkować osoby, które posiadają pasję, ale nie mają jej z kim rozwijać. Dlatego propagują sport wędkarski wśród dzieci i młodzieży oraz kształtują w świadomości najmłodszych poszanowanie dla przyrody i ochrony środowiska naturalnego. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-12-01
Robinson na Koronowie

„Tu nie ma ryb” – to zdanie pojawiało się bardzo często w kontekście pomysłu zorganizowania spinningowych zawodów na Zalewie Koronowskim. Jakby idąc na przekór temu stwierdzeniu, blisko 60 dwuosobowych teamów z całej Polski na zaproszenie firmy Robinson Europe wzięło udział w zawodach, które odbyły się 30 września 2018 roku. Dodajmy – zawodach bardzo udanych.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-11-30
Karp 41,9 kg!

Dosłownie chwilę przed zamknięciem numeru trafiła do mnie informacja o gigancie o masie 41,9 kg złowionym przez Polaka we włoskim jeziorze Salasco. Pomimo medialnego oblężenia udało mi się skontaktować z łowcą. Oto jego relacja:

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-11-29
Szczupaki na pierzaki

"Jesień – czas, który zawsze kojarzy się nam, wędkarzom, z łowieniem zębatych drapieżników. Dla mnie to najlepsza pora, by zabrać nad wodę muchówkę i kilka sprawdzonych streamerów szczupakowych."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-11-28
Grudniowy szczupak na lekko

Przez cały niemal sezon łowię szczupaki przy użyciu dużych przynęt. Czasem sięgam po coś mniejszego, pływającego, ale duże dżerki i swimbaity towarzyszą mi na każdej wyprawie. Jednak nie w grudniu. Teraz mocno odchudzam swoje zestawy. Staram się dopasować je do anemicznych brań i przeciętnego apetytu drapieżników.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-11-27
Okonie z marmurowej wody

"Moimi łowiskami są starorzecza, klatki i baseny między główkami na dużej rzece. Unikam dużych jezior, bo nie przepadam za łowieniem z łodzi. Jestem w 100% „człowiekiem rzeki”, co zresztą przekłada się na cały sezon. Wiślane starorzecza i klatki jesienią mają niepowtarzalny klimat, bez którego nie jestem w stanie normalnie funkcjonować."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-11-26
Kalosze