Aktualności

Sortuj od:
Zaczynamy mikołajkową zabawę ze sklepem RAVEN!

Mikołajki tuż tuż, a zaraz za nimi czas gwiazdkowych prezentów! Więc oczywiście mamy dla Was nagrody:

9 bonów po 50 PLN każdy i nagrodę główną bon o wartości 100 PLN.

Uwaga! Każda osoba może wygrać max 2 bony! Jak zwykle nagradzamy za komentarze!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-27
Dziki Spinn

To co, zacząć od życzeń? Święta za pasem, Mikołaj przy saniach, karp... Właśnie, znów będziemy świadkami znęcania się nad biednymi karpiami. Handel żywymi rybami to skandal! Pikietujmy, protestujmy i kupujmy tam, gdzie ta patologia nie występuje. Nie przeginajmy jednak w drugą stronę.

Autor: dodano: 2016-11-26
Spinningiści morscy bez portów

Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 4 listopada zmieniające rozporządzenie w sprawie wymiarów i okresów ochronnych organizmów morskich poławianych przy wykonywaniu rybołówstwa rekreacyjnego oraz szczegółowego sposobu i wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego zakazało spinningowania we wszystkich portach leżących na wewnętrznych wodach morskich od 15 września do końca lutego.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-11-25
DAM na 2017 rok

W tym roku DAM zorganizował w „wędkarskim” hotelu „Star Dadaj” prezentację najnowszej oferty na 2017 rok. Oferta jest bogata zwłaszcza w dziedzinie wędzisk i kołowrotków, więc miałem nie lada problem z wyborem faworytów spośród bardzo wielu interesujących produktów DAM-owskich marek: Quick, Effzett, Madcat, Mad, Steel Power i DAM. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-11-25
Porty

Świetnym jesiennym i zimowym łowiskiem ryb spokojnego żeru są porty. Gdy tylko uda mi się znaleźć wolną chwilę i pogoda nie jest najgorsza, jadę tam na ryby, aby spędzić miło czas.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2016-11-24
Węgorz ponad 2 kg

"Wędkuję od 20 lat. Spławik i spinning nie są mi obce. Złowiłem parę niemal medalowych okoni oraz ryb spokojnego żeru, jednak od zawsze moim marzeniem było złowienie słodkowodnego „boa”."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-23
Kaczki i jaszczury czyli Savage Gear na rok 2017

Lubię sięgać po nowe. Każda nowa przynęta jest dla mnie jak zadanie, któremu muszę sprostać. Szukam dla nowego wabika odpowiedniego miejsca, najlepszego sposobu prezentowania i mam satysfakcję, jeśli zaczyna się to przekładać na ryby. W ostatnich miesiącach testowałem kilka nowych przynęt marki Savage Gear i muszę powiedzieć, że niewiele w nich można poprawić.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2016-11-22
Wędkarzu złowiłeś znakowaną rybę – przekaż informację ichtiologom!

Pod takim hasłem Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej RP, prowadzi akcję promującą przekazywanie znaczków ichtiologicznych przez rybaków i wędkarzy oraz mającą na celu zwiększenie świadomości  o konieczności przekazywania informacji o znakowanych rybach do ichtiologów.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-21
Uwaga KONKURS! Przychodzi wędkarz do lekarza!

Kochani wielkimi krokami zbliżają się mikołajki. A skoro mikołajki to oczywiście prezenty do wygrania! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-20
Legalne pomosty i cumowanie łodzi

"Naszego stałego Czytelnika z Wałbrzycha zbulwersowała decyzja jednej z wielkopolskich gmin, która nakazała rozbiórkę pomostów wędkarskich wybudowanych na kilku okolicznych jeziorach. Pan Roman nie rozumie tej decyzji, która w jego ocenie jest szkodliwa dla rozwijającej się nad tymi jeziorami turystyki wędkarskiej."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-19
Nocna warta nad Wartą

Środkowa Warta nie jest wielką rzeką. Ot, taka sobie rzeczka na rzut woblerem od brzegu do brzegu. Ma jednak wszystko, co wielka rzeka mieć musi, a przede wszystkim bolenie, które dla mnie zawsze były podstawą wielkorzecznego łowienia. Jak każda nizinna rzeka ma swoje tajemnice. Przyjezdny wędkarz ma niewielkie szanse odkryć je w krótkim czasie. Dzięki uprzejmości naszego autora Wojtka Łakomiaka odbyliśmy z Szymonem październikową nocną wartę nad środkową Wartą.  

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-11-18
Tyttbo, czyli Szwecja w pigułce

Tyttbo to szwedzka wioska nad rzeką Nedre Dalalven, u wrót Parku Narodowego Färnebofjärden obejmującego kilka tysięcy hektarów plos, rozlewisk, wysp, trzcinowisk, kanałów i wszystkiego, co wodna natura stworzyć może. Uroda tego miejsca, choć typowo szwedzka, nawet jak na Szwecję jest wyjątkowa, stąd zapewne status parku. O tym, jakich ryb można się tu spodziewać, mieliśmy okazję przekonać się podczas wrześniowej redakcyjnej wyprawy.   

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-11-17
Kalosze