Aktualności

Sortuj od:
Upragniona trzycyfrówka

"1 maja od 7 rano pływałem po Jeziorze Dąbskim w poszukiwaniu szczupaków. Pogoda słoneczna, bezwietrznie, z wysoką temperaturą dochodzącą do 20OC. Woda – kryształ. Warunki nie były optymistyczne, ale głodny szczupaczego holu dzielnie wykonywałem wcześniej ustalony plan działania na wodzie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-31
Na plażowe leszcze

"Leszcz, choć jest rybą słodkowodną, po okresie wyczerpujących godów, wychudzony i wymęczony, rusza z jezior i rzek, które mają połączenie z Morzem Bałtyckim, na suto zastawiony stół w przybrzeżnych wodach morskich o małym zasoleniu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-30
Wystarczy opłata

"Aby wędkować w naszym przepięknym Bałtyku, nie potrzebujemy karty wędkarskiej ani opłat PZW. Wystarczy wpłacić na konto Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego odpowiednią kwotę, a potwierdzenie przelewu mieć przy sobie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-29
Belony – od maja do września

"Belona to ryba tak charakterystyczna (mocno wydłużony kształt ciała, „bociani” dziób z licznymi, małymi zębami i zielonkawa barwa ości), że nie można pomylić jej z żadną inną. Ponieważ w Bałtyku, w przeciwieństwie do dorsza czy flądry, jest sezonowym gościem, wielu osobom w Polsce pozostaje zupełnie nieznana."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-28
Targi Efttex w Amsterdamie

"Tegoroczna edycja targów Efttex odbyła się w Holandii. Na pierwszy rzut oka było widać, że wiele firm kontynuuje swoje programy. Mimo wielu nowości trudno było znaleźć innowacyjne rozwiązania. Wielu stwierdziło nawet, że rynek wędkarski osiągnął masę krytyczną i trudno będzie o prawdziwe zaskoczenie. Niemniej niektórym to się udało."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-27
Trzebośnica

To niewielka, ale atrakcyjna wędkarsko rzeczka usytuowana na Podkarpaciu, będąca lewym dopływem Sanu. Wody Trzebośnicy zamieszkują populacje różnych gatunków ryb, dlatego każdy wędkarz znajdzie tu coś dla siebie.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-07-26
Okoniec

Mija lipiec i nadchodzi okoniec. Tak, okoniec. Niektórzy nazywają ten miesiąc sierpniem, natomiast dla mnie to miesiąc okonia. Niektórzy walczą w tym czasie z sumami, brzanami. Spinningiści i muszkarze kończą sezon pstrągowy. A ja? A ja łowię okonie!

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2016-07-25
Leszcz na spinning

Od samego rana miałem wielką ochotę, by pojechać na ryby. Pogoda była taka sobie i z początku mój tata nie chciał się zgodzić, jednak nie trzeba było długo czekać na zmianę decyzji. Wybraliśmy się nad rzekę, zabierając także mojego starszego brata Adama.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-24
Garbus w starorzeczu

"Lato w pełni. Sposobów spędzania wolnego czasu z wędką jest dużo, gdyż wolno nam łowić każdą nizinną rybę. W sierpniu lubię czasem zrobić przerwę od wiślanego sumowania i wybrać się nad pobliskie starorzecze w poszukiwaniu letnich okoni. W tym odcinku chciałbym podpowiedzieć Wam, jak odnaleźć się na płytkiej wodzie  i wydłubać z niej przyzwoitego garbusa, który jest bardzo wdzięczną i piękną rybą."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-23
Z łódki w jeziorze

Łowienie z łodzi w jeziorze podobało mi się od zawsze. Miałem 12 lat, gdy po raz pierwszy łowiłem tak z moim tatą i wujkiem. Dobrze pamiętam wschody słońca, poranny sierpniowy chłód i brania pięknych, choć nie rekordowych ryb. Ważne było przygotowanie miejsca i długotrwałe nęcenie.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-07-22
Na nimfę

Gdy spytamy spotkanego wędkarza muchowego, jaką metodą najbardziej lubi łowić, najczęściej usłyszymy, że na muchę suchą. Jednak gdybyśmy przeprowadzili badania statystyczne, to okazałoby się, że w Polsce najczęściej stosowana jest jednak nimfa. Nie ma się co dziwić, bo metoda ta jest skuteczna przez cały sezon. Przy dnie zawsze znajdują się rozmaite larwy owadów, skorupiaki i inne liczne organizmy stanowiące codzienny pokarm ryb. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-07-21
Duże przynęty na duże ryby

Sierpień kojarzy mi się z okazałymi rybami. W drugiej połowie lata, bez względu na łowisko, warto się na nie nastawić.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2016-07-20
Dargon