Aktualności

Sortuj od:
Rozedrgany kanał

"Nie tak wezbrany jak rzeka, wcześniej wolny od lodu niż jezioro. Wczesną wiosną w pobliżu połączenia z rzeką czy zaporowym zbiornikiem zazwyczaj nie brakuje w nim ryb. Kanał – jedno z najlepszych łowisk o tej porze roku."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-19
Naprawa neoprenów

"Nieprzemakalne spodnie wędkarskie to niezbędny ekwipunek większości łowiących na sztuczną muchę lub spinning. Na rynku ewidentną przewagę zdobywa odzież z oddychających i wodoodpornych materiałów, mimo wysokiej ceny."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-18
Rok na burcie

"W lutowym numerze omówiliśmy różne rodzaje burt i burtek oraz układy, jakie można przy nich spotkać. Czas na łowienie, a ponieważ burta jest łowiskiem całorocznym, więc proponuję, by spędzić rok na burcie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-17
Czeburaszka - ciężarek uniwersalny

"Czeburaszka to postać z radzieckich filmów animowanych z lat 70 ubiegłego wieku, przypominająca niedźwiadka z okrągłą główką i wielkimi uszami. Owe uszy były zapewne inspiracją do nazwania czeburaszką popularnego w Rosji specjalnego spinningowego ciężarka."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-16
Klenie z fotela

„Swój zawsze pozna swego” – ten frazeologizm od początku przyświeca wspólnym tematom z dzisiejszym gościem. Są nimi klenie. A że kleniarz z kleniarzem potrafią rozmawiać bez końca, poprosiłem Pawła Parfeniuka, aby opowiedział o swoim zamiłowaniu do „zimnych kleni” łowionych z pływadełka."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-15
Z cwaniakiem na duże karpie

„Wczesną wiosną, gdy ryby są wygłodniałe po zimie, złowienie ich wydaje się łatwym zadaniem. Ale czy tak jest rzeczywiście? Nie zawsze. Szczególnego podejścia wymagają duże karpie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-14
Jaziowe marcowanie

„(…) Swoje łowiska jaziowe na przełom zimy i wiosny dzielę na dwie kategorie – duże i małe rzeki. Małe to wszystkie te, gdzie kilkucentymetrowym smużakiem mogę obłowić drugi brzeg. Reszta to duże."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-13
Nieplączący się zestaw

„Zestaw do łowienia feederem na dużych odległościach nie może się plątać. W przeciwnym razie siedzimy na pusto, bo przynęta jest nieatrakcyjnie podana. Przedstawiamy sposób Piotra Lorenca na wykonanie zestawu, który się nie plącze. (…)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-12
Nowy WŚ 3/2016 już jutro w punktach sprzedaży

Już jutro znajdziecie WŚ 3/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Przejżyjcie spis treści: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-11
„Czytam i wygrywam” - druga edycja!

Mamy już 20 lat i mnóstwo nagród do wygrania z okazji jubileuszu!

Zapraszamy serdecznie do udziału w naszej zabawie! Zaczynamy już w niedziele na naszym profilu na FB i będziemy bawić się przez cały tydzień. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-10
Zamiast łebka - proste zbrojenie szprotek

"Łowienie łososi w trollingu jest inne. Inne są przynęty, inne ich zbrojenie, potrzebne są dodatkowe akcesoria, z którymi „słodkowodny szczur lądowy” (nie ubliżając nikomu) nie wiedziałby, co robić. (...)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-09
Polaroidy

Każdy, kto kiedykolwiek wędkował, trafił na dzień bezrybny, gdy zanik brań budził pytanie: czy w tej wodzie w ogóle coś pływa? Chciałoby się wówczas zajrzeć pod płaszcz wody i zobaczyć na własne oczy, co też tam się dzieje. Stąd stosowane coraz to wymyślniejsze i doskonalsze echosondy i kamery do zdjęć podwodnych.

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-02-08
Dargon