Aktualności

Sortuj od:
Bałałajki z mormyszką na płytkiej wodzie

(…) W Polsce wymiar wędki zgodny z regulaminem amatorskiego połowu ryb wynosi minimum 30 cm, przy czym w skład długości wędki od jakiegoś czasu wchodzi kiwak, czyli sygnalizator brań."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-15
Płocie z lodowej zatoczki

„Cienka warstwa lodu na kanale nie może zniechęcić „twardzieli” do wyjścia na ryby. Czołowy polski spławikowiec Maciek Białdyga relacjonuje wyprawę na zimowe zawody. Odbyły się one w grudniu, jednak spostrzeżenia Maćka mogą się przydać w ciągu całej zimy, gdy pokrywa lodowa nie jest zbyt gruba."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-14
Szybka przynęta

Mamy luty więc czas uderzyć na pstrągi. Kiedyś pstrągarzy dzieliło się na woblerowców i wirówkarzy, później doszły gumki, koguciki, dżigi i nimfy podawane na różnorakich zestawach i ten podział stracił aktualność. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-01-13
Wędkarski Świat 2/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 2/2017 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Zajrzyjcie, co dla Was przygotowaliśmy:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-12
Okoń zgubił paski

Polski wędkarz mieszkający w Anglii przysłał nam zdjęcie z okazałym okoniem albinosem. Oto jego relacja:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-09
Wybieramy Okładkę Roku WŚ 2016!

To jest bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie!

Zastanówcie się dobrze, która z naszych 12 okładek roku 2016 była najlepsza?

Wybierzcie Waszą ulubioną okładkę i zgarnijcie nagrody!

Napiszcie pod postem na FB lub tu, na portalu, która okładka jest Wam najbliższa i dlaczego.

Uzasadnienie nie może mieć więcej niż 100 słów!

Nagrodzimy 10 najfajniejszych odpowiedzi.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-08
List od czytelnika - bez komentarza!

Wędkujesz w woj. mazowieckim? Przeczytaj koniecznie list od naszego czytelnika.

Odebrali nam wędkarskie marzenia!

"Pochodzę z Warszawy. Mieszkam tutaj i łowię głównie w tych okolicach. Jestem wędkarzem kompletnym, lubię zarówno spinning, jak i spławik, ale jak pewnie setki ludzi z naszego okręgu pokochałem trolling. Jest to jedna z moich ulubionych metod połowu dużych drapieżników – od okonia aż po suma (dodam, że wypuszczam złowione ryby). Zbieram sprzęt związany z tą metodą od wielu lat."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-07
Trociowe otwarcie sezonu

Tegoroczne trociowe otwarcie obfitowało w niespodzianki. Za taką należy uznać słabe wyniki na Inie choć w zamian łowiono tu ładne ryby. Po dużej jesiennej wodzie na Wiśle obrodziła Drwęca, ale urodzaj skończył się 2 stycznia - podobnie jak na Redze, gdzie wędkarze 1 stycznia połowili kelty - głównie niewielkie, ale również kilka fajnych srebrniaków i keltów łososi. Dobrze na Redze spisali się muszkarze. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-01-06
Kto na morzu jest wędkarzem a kto armatorem

"Niniejszy tekst jest kontynuacją mojego artykułu sprzed blisko dwóch lat, który poruszał sprawy związane z uprawianiem wędkarstwa morskiego pod rządami nowej ustawy z 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie (Dz.U.2015.222)."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-05
Przepiękny kleń

"We wrześniu na zaproszenie kolegi pojechałem nad Inę, aby sprawdzić, czy nie weszły do niej już jakieś trocie wędrowne na tarło. Niestety, wody było bardzo mało, a temperatura wysoka, więc szansa na spotkanie z wymarzoną rybą raczej niewielka. W związku z tym 13 września bez pośpiechu i presji cieszyłem się widokami przyrody oraz poznawaniem nowych miejsc. Rzeka w lesie wyglądała pięknie, a brak ryb łososiowatych w rzece umożliwiał wędkowanie w ciszy i spokoju. Nie było bowiem innych wędkarzy."

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-01-04
Marlin 100 kg na spinning

"Często mówi się, że ktoś ma fart do ryb. Tak też było podczas niedawnej listopadowej wyprawy na Madagaskar na łowiska w okolicy archipelagu Mitsio, gdzie przebywaliśmy z kolegami korzystając z dobrodziejstw profesjonalnej bazy wędkarskiej prowadzonej przez francuskich przewodników. Na tej wyprawie zdarzyło się coś, co nie miało prawa się zdarzyć, a na pewno nie mogło się udać."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-03
Zjawiska lodowe

"W ciągu ostatnich lat zapomnieliśmy, jak wygląda mroźna zima z dużą ilością śniegu. W przypadku rzek taka zima oznacza rozwój zjawisk lodowych, czyli przeróżnych form zbudowanych z lodu, zarówno tych statycznych, jak i ruchomych. Zapraszam do zapoznania się z podstawowymi informacjami o tych zjawiskach i ich wpływie na życie ryb."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-02
Kalosze