Aktualności

Sortuj od:
Kalendarz dla miłośników wędkarstwa!

Wspaniały, profesjonalny kalendarz dla wszystkich miłośników wędkarstwa!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-09
Nowości Mikado na 2017

Rozległy kompleks hotelowo-wypoczynkowy „Nosselia” koło Nasielska z obfitującą w ryby maleńką, urokliwą żwirownią (łowisko „no kill”) okazał się doskonałym miejscem do prezentacji szerokiej oferty Mikado na 2017 rok. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-10-07
Działacze Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW donoszą na przeciwników sieci!

Prezydium Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW oskarża Saturnina Jabaji, jednego z organizatorów protestów mazowieckich wędkarzy przeciwko gospodarczym odłowom sieciowym w PZW o to, że „w istotny sposób naruszył dobre imię Okręgu Mazowieckiego podczas swoich licznych wpisów i komentarzy umieszczonych na facebooku na stronie pn: „Panie, tu nie ma ryb”. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-10-06
Łosoś z drugiej strony

"Pierwszego łososia złowiłem na trolling w 1998 roku w okolicach Nynäshamn z niewielkiej aluminiowej łódki. Właściciel łodzi nigdy przedtem nie trolował, więc nie było mowy o downriggerach, planerach czy innych tego typu finezjach. Dysponowaliśmy siłą rażenia pięciu wędek i czterech piesków, kilku blach oraz podbieraka „na motyle”. Ryba nie była duża, ważyła 7 kg, ale w mgnieniu oka uczyniła ze mnie trollingowca."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-05
Pytania od czytelników

"Znów nazbierało się trochę pytań od Czytelników. Zwykle wynikają one z niedoskonałości naszego prawa, które bądź nie zauważa pewnych problemów, bądź niepotrzebnie pozostawia możliwość interpretacji zapisów. Myślę, że odpowiedzi na nie będą dla Was przydatne w codziennej wędkarskiej praktyce."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-04
Obalić lipieniowe stereotypy

Wchodzimy w najlepszy etap sezonu lipieniowego. Te barwne ryby teraz dadzą nam szansę na spotkania w fantastycznych okolicznościach przyrody naszych gór, pogórzy i wyżyn.


Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-10-03
Pierwszy łosoś

"Jestem typowym szczurem lądowym. Nad morzem byłem dotychczas zaledwie dwa razy, przy czym ani razu nie wędkowałem. Opisana przeze mnie przygoda rozpoczęła się od konkursu na artykuł na pewnym portalu wędkarskim. Nagrodą za trzy pierwsze miejsca był łososiowy rejs po Bałtyku. To, co napisałem, najwyraźniej spodobało się komisji, gdyż przyznano mi trzecie miejsce."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-02
Myśliwce nad wodą

"Widział pan, jak mewa za rybą zanurkowała? – zapytał sąsiadujący wędkarz. To nie mewa, tylko rybitwa – odpowiadam. Rybitwa?"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-01
Łowić w morzu każdy może!

"Zachęcamy wszystkich (także kobiety) do spróbowania swych sił w wędkowaniu wprost z plaży. W naszym klubie mamy kilka kobiet oraz wielu młodych chłopaków (11–14 lat), którzy skutecznie łowią przepiękne okazy. Dobra wędka oczywiście przysporzy nam jeszcze więcej brań, ale nasza kadra młodzieżowa nie dysponuje drogim sprzętem ani nie rzuca na kosmiczne odległości."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-30
Lipieniowy kant

"Na rybach – tak jak w życiu – historia lubi się powtarzać. Moja historia powtórzyła się kilkadziesiąt razy podczas wędkowania w niewielkiej rzece nizinnej. Na skraju jednego ze znanych mi dołków praktycznie za każdym razem łowiłem ładne lipienie, a czasem także tłuste i waleczne jelce."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-29
Odrzańskie przyłowy

"Sezon 2015 na Odrze był bogaty w przyłowy sandacza. Przeważały ryby 3–4 kg, trafiały się też około metrowe sztuki. Co ciekawe, w ogóle nie wieszały się szczupaki i bolenie – częsty przyłów w poprzednich sezonach. Bolenie uaktywniły się dopiero późną jesienią. Przyłów jest zawsze przypadkiem, jednak nawet nim rządzą pewne reguły. Porozmawiajmy zatem o przyłowach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-28
Pływadła sumiarza

"Wędkarstwo sumowe obejmuje wiele technik, w których niezbędnym sprzętem jest środek pływający. Praktycznie jedynie klasyczna gruntówka wyrzucana z brzegu nie wymaga pływadła, choć często i tutaj zdecydowanie ułatwiłoby ono hol suma. Porozmawiajmy zatem o środkach pływających przydatnych w sumowych metodach stacjonarnych oraz podczas łowienia w dryfie. ..."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-27
Dargon