Aktualności

Sortuj od:
Marker prawdę ci powie

Wiosna to moja ulubiona pora roku. Z utęsknieniem czeka na nią chyba każdy wędkarz. Pierwsze ciepłe promienie słońca, poranny śpiew ptaków – to jest to. Przyroda nabiera kolorów i dostarcza nam życiowej energii. Na naszych ulubionych jeziorach zaczyna się życie. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-04-16
Miejsca w rzece - majowe przykosy

Są przykosy wiosenne, letnie i jesienne, są śródrzeczne i przybrzeżne, płytkie i głębokie, ale  wszystkie mają wspólną cechę – rzadko są całkowicie bezrybne, a wiele z nich zasługuje na miano miejsc wybitnych. Porozmawiajmy dziś o przykosach majowych. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-04-15
Przynęty spinningowo-muchowe

"W grupie małych, lekkich przynęt linia podziału między przynętami spinningowymi i muchowymi uległa zatarciu. O tym, czy łowimy metodą spinningową, czy muchową, decyduje już tylko rodzaj kołowrotka i linki. Widać to wyraźnie na przykładzie łowienia pstrągów w podgórskich rzekach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-14
Japończyk przy okazji

Maj – czas szczupaka. Od początku sezonu człowiek łazi za krokodylem. Stoi i macha, pływa i macha. Różnie to z nimi bywa. Kilkakrotnie spinningowałem patrząc ukradkiem na trzcinki... Niby nic się z nimi nie działo, ale wprawne oko zauważyło drgnięcie roślinki. O, mam cię, grzebiesz tam beztrosko w mule poruszając krzaki...

Autor: Krzysztof Rózga dodano: 2016-04-13
Kajakiem na ryby? Czemu nie!

Nasz Czytelnik Pan Adam postanowił łowić z kajaka. Oczywiście najpierw udał się do urzędu, aby zarejestrować swój kajak zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym. W starostwie powiatowym długo trwały narady i debaty nad problemem rejestracji kajaka. Urzędnicy „przeegzaminowali” Pana Adama: po co mu ten kajak, jak jest wyposażony, jak ma się odbywać połów itp. 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2016-04-12
Klasyczny feeder

„Ostatnio święci triumfy tzw. method feeder, ale klasyczny feeder w wielu sytuacjach wygrywa swoją prostotą – zwłaszcza jeśli dopracujemy kilka istotnych szczegółów technicznych."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-11
Liber w trasie koncertowej z wędką

„Liber, a prywatnie Marcin Piotrowski, jest znanym raperem i autorem tekstów. Współpracował m.in. z Gosią Andrzejewicz, Agnieszką Włodarczyk, Natalią Szroeder, Rafałem Brzozowskim i Mateuszem Ziółko."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-10
„Czytam i wygrywam” – edycja czwarta!

Zapraszamy serdecznie do udziału w naszej zabawie! Zaczynamy już dziś na naszym profilu na FB i będziemy bawić się do piątku! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-10
Spinningowy „półtrupek”

„Jeśli jestem na obcym łowisku lub sprawdzone sposoby nie działają, sięgam po tzw. spinningowego trupka, który ma przypominać w wodzie konającą lub ranną rybę."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-09
Głupiomądre szczupaki

Zachęcam do eksperymentowania z technikami. Często niewielki szczegół otwiera wodę i pokazuje, jakie naprawdę ryby w niej mieszkają. A maj jest idealnym miesiącem do eksperymentów, gdyż wbrew wielu opiniom i teraz szczupaki znajdziemy i na płytkim, i na średnim, i na głębokim.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-04-08
Nowy WŚ 5/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 5/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-04-07
Łososie z Liberem

Ostatni trenning przed łososiowymi zawodami Trolling Boat Masters w Helu był szczególny, gdyż moim gościem był Liber, prywatnie Marcin Piotrowski - raper, autor tekstów, mąż wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Sylwii Grzeszczak.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-04-07
Dargon