Aktualności

Sortuj od:
Szwecja czy Norwegia? Wiosna taniej z Eventur’em!

W tym roku wędkarskie marzenia realizujemy wiosną z Eventur’em!

Eventur przygotował nie tylko fantastyczne miejscówki w Szwecji i Norwegii, ale także ceny, które są przyjazne dla Waszego portfela.

W tym tygodniu na naszym profilu na Facebooku przedstawimy Wam najciekawsze oferty i odpowiemy na wszystkie pytania.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-10
Diabełki na Martwej Wiśle

Mazowiecka szkoła  łowienia na prawdziwe mormyszki  (a nie ciężarki z ochotką) czyli imitacje kiełża, larw ważki, nimf i innego robactwa jest skuteczna na wszystkich wodach płytkich i z żyznym dnem. Przekonaliśmy sie o tym z Szymonem wczoraj na martwej Wiśle. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-01-09
Kilkanaście ton martwych ryb odkryto w Połańcu!

"To prawdziwy koszmar. Nawet 15 ton ryb mogło zginąć w kanale obok połanieckiej elektrowni."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-08
20 lat pod prąd

"W zdecydowanej większości nasze działania  przypominały pływanie pod prąd na wiośle pychowym,  czyli przeczyły zasadom ekonomii, fizyki i wydawniczej logice. Żadna inna gazeta utrzymująca się wyłącznie z tego, co sama wypracuje, nie odważyła się przez ostatnie dwudziestolecie poruszać problemów ważnych, ale o znikomym zainteresowaniu większości Czytelników."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-07
Trociowe paragrafy

Czy na gruncie obowiązujących przepisów prawa okręgi PZW mają możliwość ograniczenia lub całkowitej eliminacji sztucznego tarła troci, które jest połączone z uśmiercaniem tarlaków?

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2016-01-06
Wymarzone zakończenie sezonu!

To było bardzo udane zakończenie sezonu wędkarskiego. Śmiało mogę  powiedzieć, że sobie je wymarzyłem. Moje ostatnie ryby w sezonie 2015 złowiłem 29 grudnia podczas wyjazdu na północ Polski. Jest z tym związana ciekawa historia, którą zapoczątkowałem na swoim profilu  FB, gdzie opisałem wcześniejszy wyjazd na ryby podczas, którego straciłem dużego szczupaka. 

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2016-01-05
Dwudzieste urodziny WŚ

„Wędkarski Świat" właśnie obchodzi dwudzieste urodziny. Zadebiutował na rynku numerem 1/1996 i błyskawicznie okazał się sukcesem wydawniczym.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-04
O czym powinieneś wiedzieć zanim wejdziesz na lód?

"O czym powinieneś wiedzieć zanim wejdziesz na lód?

-zostaw komuś informacje o miejscu, w które się udajesz oraz planowanym czasie powrotu,

-na lód najlepiej wybieraj się w towarzystwie, najlepiej kogoś na kogo możesz liczyć w krytycznej sytuacji,

-jeżeli nie jesteś pewny wytrzymałości lodu, zabierz ze sobą długą linę, którą możesz związać się z kompanem, pomoże to we wzajemnym udzieleniu pomocy w przypadku załamania się tafli lodu,

-używaj kamizelki asekuracyjnej i/lub specjalnego kombinezonu, ... "

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-03
Wyniki konkursu okładka Roku WŚ 2015!

Waszymi głosami wygrał okoń z okładki nr 11, brzana z okładki nr 10 oraz szczupak z okładki nr 9.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-02
Radew

"To największy dopływ Parsęty, uchodzący do niej w Karlinie. Jest to piękna, czysta rzeka, ale choć cieszy się mniejszą trociową estymą od Parsęty, najlepsi trociarze nadal chętnie nad nią zaglądają."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-02
Parsęta i Wieprza bez wędkarzy!

18 grudnia RZGW w Szczecinie wymówiło okręgowi PZW w Koszalinie umowę użytkowania rybackiego dwóch głównych rzek trociowych regionu - Parsęty i Wieprzy. Jak nas dziaś poinformował Paweł Przybylski z wydziału gospodarki rybackiej RZGW, zaraz po weekendzie noworocznym ruszą prace nad uruchomieniem sprzedaży zezwoleń dla wędkarzy, do tego czasu jednak wędkowanie w rzekach, których dotyczy wypowiedzenie jest nielegalne.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-01-01
Szczęśliwego Nowego 2016 Roku!

Drodzy Czytelnicy!

Dziękujemy Wam, że jesteście z nami. Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia noworoczne, aby Wasze łowiska zaroiły się od zdrowych, silnych ryb urodzonych w naturze, a nie w betonowej wylęgarni, abyście mogli cieszyć się wędkowaniem ze swoimi dziećmi i małżonkami bez zbędnych formalności i wygórowanych opłat, aby z polskich jezior i rzek zniknęły rybackie sieci i abyście mogli być dumni z organizacji wędkarskiej, do której należycie.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2015-12-31
Dargon