Aktualności

Sortuj od:
Wszystkiego najlepszego!

Z okazji DNIA KOBIET życzymy wszystkim wędkującym Paniom spełnienia wędkarskich marzeń i samych okazów na wędce, a niewędkującym cierpliwości i wyrozumiałości dla wędkujących partnerów. Drogie Panie wszystkiego najlepszego!

Redakcja WŚ

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-03-08
Klaudia i bestia

"Pad i Ebro słyną z wielkich sumów. Wielkie ryby łowią tam regularnie również Polacy, ale wyczyn Klaudii jest wydarzeniem wyjątkowym, gdyż jej sum jest jednym z największych złowionych przez kobietę, a być może nieoficjalnym rekordem świata. Warto więc wspomnieć w kilku słowach, jak doszło do złowienia tej pięknej ryby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-07
Wiosna i pstrągi u podnóża Tatr

"Marcowe muchowanie na Podhalu nie zawsze bywa możliwe. Surowe, tatrzańskie warunki przekładają się na sytuację nad rzekami. Ale gdy tylko aura złagodnieje, a w tatrzańskich dolinach zakwitną krokusy, sezon i tu ruszy pełną parą."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-06
Przykona

"Jeśli ktoś lubi wyzwania i dzikie, nieokiełznane wody, to mam coś ciekawego. Zbiornik zaporowy „Przykona” ma aż 135 ha wody do obłowienia. Znajduje się na trasie Konin–Turek–Łódź, w pobliżu Słomowa Kościelnego. Akwen zlokalizowany jest na terenie górniczym w obrębie zwałowiska wewnętrznego odkrywki Adamów."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-05
Nysą Kłodzką poniżej Jeziora Otmuchowskiego znów płyną martwe ryby!

"Drugi dzień rzeką Nysą Kłodzką poniżej Otmuchowa płyną śnięte, poranione ryby. Straty są znaczne, PZW szacuje je nawet na setki kilogramów."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-04
Historia pewnej mgły

"Jesień była trudna dla trollingowców. Czwórki i piątki wiejące praktycznie non stop sprawiały, że przebieraliśmy nogami, wykorzystując każdą dziurę pogodową – często nieco na siłę. Nawet jeśli wypłynięcie odbywało się w niezłych warunkach, to gorzej bywało z powrotem."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-03
Pstrągi na telefon

"Każdy, kto raz spróbował wyprawy na pstrągi, wie, że łatwo zaszczepić w sobie sympatię do malowanych kropkami przygód. Wspominając swój pierwszy wyjazd nad pomorską rzekę, pamiętam, jak wielką nowością okazał się dla mnie ten typ wędkarstwa."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-02
Tak było na początku - trocie 2016

"Choć w dekadzie morskich troci i rzeczek bogatszych w pstrągi rozpoczęcie sezonu trociowego straciło nieco na znaczeniu, jednak jak co roku tysiące trociarzy przywitało Nowy Rok nad rzekami. Niestety, krótkie było to otwarcie, gdyż już 3 stycznia większość rzek odmówiła współpracy pokrywając się gęstym śryżem."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-01
Muchowa Łeba

"Przez kilka pierwszych lat  po usunięciu sieci rybackich z przejść migracyjnych na jeziorze Łebsko, będącym w jurysdykcji Słowińskiego Parku Narodowego, Łeba plasowała się w czołówce rzek trociowych. Ostatnie lata nie są tak rybne, ale rzeka oferuje muszkarzom znakomite warunki do łowienia."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-29
Rusza łososiowy sezon

Po żmudnej jesieni i zimie chyba w końcu na dobre zaczął się łososiowy sezon. Sobotę spędziliśmy z Szymonem na nowej łodzi Adama Szmida z Dragona z dobrym skutkiem, a w niedzielę dłubaliśmy łososie z pontonu. Teraz tylko trzeba jak najwięcej dni bez wiatru. A już za miesiąc zapraszamy na Trolling Masters w Helu. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-02-29
Sum 195 cm

"Nazywam się Kacper, mam 9 lat. 15 sierpnia wybrałem się z tatą i z wujkiem na moją drugą wyprawę na sumy. Pojechaliśmy na Wisłę i łowiliśmy z łodzi na trolling."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-28
„Czytam i wygrywam” – gramy o ponton!

Kochani zapraszamy do zabawy! „Czytam i wygrywam” – edycja trzecia!

Tym  razem gramy o ponton. Przez trzy kolejne dni od poniedziałku o godzinie 12.45 zadamy Wam pytanie. Wasze zadanie, to odpowiedzieć na nie w sposób ciekawy (macie czas na odpowiedź każdego dnia do godziny 21).

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-02-28
Storm