Aktualności

Sortuj od:
Wakacje nad Saskiem Wielkim

"Zawsze chciałem pojechać nad jezioro Sasek Wielki. Głównie dlatego, że jeszcze
w dzieciństwie nasłuchałem się opowieści na temat pięknej wody i łowionych w niej ryb. Podczas tegorocznych wakacji w końcu miałem okazję spędzić kilka dni nad tym jeziorem."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-29
Listopadowy dół

"W tym roku znów nie byłem na trociach. Żałuję, bardzo żałuję. Najbardziej tego, że nie spotkałem moich wspaniałych kolegów z Kołobrzegu. Ale coraz trudniej jest mi się zmobilizować. Kilka lat temu widok chorych na wrzodzienicę ryb skutecznie mnie zniechęcił. Obrzydził mi to łowienie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-29
Leniwe grubasy

W listopadzie tempo nad wodą zwalnia. Choć dni płyną szybciej, podczas łowienia nie warto się spieszyć. Lepiej starannie obłowić kilka sprawdzonych miejscówek, niż chaotycznie zmieniać rejony łowiska. To jest pierwsza zasada łowienia grubych ryb jesienią, a pozostałe tylko z niej wynikają. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2016-10-28
Sejm zainteresował się problemami wędkarzy!

Sprawy cichej prywatyzacji polskich wód (o której pisałem we wstępniaku WŚ 10/2016), zarybień, opłat za wędkowanie oraz innych patologii naszego wędkarstwa trafiły do Sejmu.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-10-27
Odrarium

"Jedną z atrakcji ogrodu zoologicznego we Wrocławiu jest Odrarium – kompleks zbiorników wodnych, które przedstawiają Odrę i jej mieszkańców."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-26
Hauki – szczupak po fińsku

"O Finlandii, w wędkarskim ujęciu, napisano już wiele, ale na pewno nie wszystko. Do kraju trolli jeżdżę regularnie od pięciu lat. Zwykle jestem tam dwa, trzy razy do roku. Zawsze na wiosnę, czasem na jesieni. W tym roku spędziłem tam 32 dni."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-26
Tim

Świat się zmienia, wędkarstwo też. Przyszedł więc czas, by nasza rodzinna drużyna zgodnie z obowiązującym w świecie spinningowców trendem utworzyła tzw. tim, gdyż nie będąc w timie, jesteś nikim w światku wędkarskim. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-25
Szansa dla Powidza

"Ostanie dni września przyniosły ważne i interesujące informacje mogące mieć kolosalny wpływ na szeroko pojętą przyszłość Jeziora Powidzkiego. Na mocy decyzji obecnego dzierżawcy jeziora – Powidzkiego Gospodarstwa Rybackiego „Barakuda” Monika Szymańska, Jerzy Warszawski s.c., w północnej części tego akwenu – Zatoce Anastazewskiej – ma powstać wędkarskie Łowisko Specjalne." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-24
Pierwszy polski pokaz nowości grupy Svendsen Sport

W sobotę 15 października 2016 roku, odbył się pierwszy polski pokaz prasowy nowości marek grypy Svendsen Sport. Wśród prezentowanych nowych produktów na sezon 2017 znalazły się oferty kluczowych marek grupy: Savage Gear, Prologic, Scierra (marka muchowa), Lenz Optics (okulary polaryzacyjne z soczewkami ZEISS) i Imax (kombinezony pływające i wędkarstwo morskie). 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-24
We are the champions!

"Podczas tegorocznej wyprawy do Meridy na Spławikowe Mistrzostwa Świata Kobiet 2016 musiałem zmierzyć się z demonami przeszłości. W 2012 roku na mistrzostwach Europy seniorów wypadliśmy bardzo słabo. Wtedy do kraju wróciłem strasznie przygnębiony. Chyba żadne inne zawody tak mnie nie dobiły i nie dały do myślenia co tamte ME. Czułem, że tym razem będę miał szansę, aby wyrównać rachunki.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-23
Garbate górki

"W listopadzie pojawiające się często nocne przymrozki powodują znaczny spadek temperatury wody.  Oznacza to czas największych drapieżników, które czując nadejście zimy, starają się najeść do syta. Tym razem chciałbym Wam opisać, w jaki sposób szukam dużych okoni w jeziorze oraz innych zbiornikach ze stojącą wodą."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-10-22
Głębokie karpie

W czasie ostatnich zawodów karpiowych wiele osób pytało mnie o łowieniem karpi na znacznych głębokościach. Jezioro Miłoszewskie, na którym odbywały się karpiowe zmagania, w większej części ma ponad 10 m głębokości, ale są też głębsze miejsca – dochodzące do 25 m. Czy w takiej wodzie można łowić karpie? Jak się przygotować na wyjazd? Na te pytania postaram się odpowiedzieć, nawiązując do mojej pionierskiej przygody nad jeziorem Wygonin.

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-10-21
Dargon