Aktualności

Sortuj od:
Było znakomicie

"9 maja wybrałem się na gruntowe łowy. Asystowała mi moja żona, która postanowiła złapać trochę słońca. Jak to bywa w takich sytuacjach, wyjazd był bardzo opóźniony. Dopiero po 9 ruszyliśmy nad wodę. Jako miejsce połowu wybrałem płytki odcinek mojej ukochanej żwirowni (PZW) koło Krzyżanowic."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-02-04
Jak ożywić strumyk

"Są takie okresy, kiedy ryby zwyczajnie nie biorą. Czasem to warunki hydrologiczne uniemożliwiają skuteczne wędkowanie. W takich momentach nie musimy jednak odkładać woderów na kołek."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-02-03
Surfcastingowe miejscówki

"Długość polskiego wybrzeża morskiego, bez zalewów, wynosi 439 km, a więc mamy trochę surfcastingowych miejscówek. Dziś przedstawię te na Wybrzeżu Wschodnim, a w następnych numerach będziemy gonić ryby wraz ze wschodnim wiatrem na Wybrzeżu Środkowym i Zachodnim."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-02-02
Na okonie z głową

Okoń jest jedynym naszym drapieżnikiem, którego możemy łowić od górskich potoków po wody Bałtyku. Pora roku też nas nie ogranicza. Wyłączając okres miłosnych harców możemy liczyć na brania okoni przez cały rok.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2017-02-01
Street Fishing Poland 2016 - podsumowanie

"Rok miejskiego wędkarstwa zainaugurowalimy wiosną w Bydgoszczy, a rywalizację o tytuł mistrza Street Fishing Poland 2016 rozpoczęliśmy na Brdzie. Kilka tygodni później powędrowaliśmy nad Wartę do Poznania."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-31
Zima z diabełkiem

"Kilka lat temu zrezygnowałem z łowienia na klasyczną mormyszkę z ochotką na rzecz żuczków i diabełków. Są to najczęściej wolframowe przynęty, przypominające kiełże oraz inne podwodne robaki. Stosowanie ich jest bardzo wygodne, gdyż nie używa się ochotki, więc nie trzeba jej zakładać po złowionej rybie, co jest nieprzyjemne w mroźne dni."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-30
Czytam i wygrywam - kalendarze czekają!

Zapraszamy serdecznie do udziału w naszej zabawie!

Zaczynamy już jutro (poniedziałek) na naszym profilu na FB i będziemy bawić się do piątku!

Mamy dla Was 15 kalendarzy wędkarskich na 2017 rok.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-29
Dostosuj długość żyłki

Jaka powinna być długość żyłki między szczytówką i spławikiem?

Często zauważam, że wędkarze łowiący tyczką nie zwracają uwagi na to, jak długi odcinek żyłki powinien być między szczytówką i spławikiem. A to ma wpływ na liczbę brań i skuteczność zacięć.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-01-29
Powrót do przeszłości

Jesteśmy nastawieni na ilość złowionych ryb. Ale czy karpiarz, który łowi więcej, jest lepszy od tego, który ma na rozkładzie kilka ryb z całego sezonu? Zależy, gdzie łowi.

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-01-28
Rzuty rolowane

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają techniki rzutów potocznie nazywanych rolowanymi lub speyowymi. Najogólniej mówiąc, wspólną cechą tych technik jest to, że podczas rzutu linka nie rozprostowuje się całkowicie w powietrzu za plecami łowiącego, lecz tworzy pętle z przyklejonym do wody samym końcem sznura i dopiero potem zostaje wypchnięta do przodu umieszczając muchę w celu.

Autor: Adam Sikora dodano: 2017-01-27
Łososiowy stan gotowości

Miniony grudzień był dla łososiowców wyjątkowy, lepszy od wietrznego listopada – łososiowcy wypłynęli w morze 7 razy. W tym roku przez całą jesień korzystaliśmy z Szymonem z łódek znajomych, co niesie ze sobą nowe sytuacje, wyzwania i uwarunkowania. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-01-26
Jak łowią mistrzowie?

Paweł Bondarenko,

Koło nr 13 Legionowo, zwycięzca Garmin Fishing Series 2016

(I Liga spinningowa)

"W lutym chodzę na lód. Wybieram Mazury i duże rynnowe jeziora. Lubię jeździć na Kalwę – to 700 ha  grubej wody z licznymi wyspami i z szansą na dużego okonia."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-25
Dargon