Aktualności

Sortuj od:
Marzenia spełniają się jesienią z Eventur’em!

Eventur przygotował nie tylko fantastyczne miejscówki w Szwecji – ale także ceny, które są przyjazne dla Waszego portfela. W tym tygodniu na naszym profilu na Facebooku przedstawimy Wam najciekawsze oferty i odpowiemy na wszystkie pytania. Mamy dla Was także prezenty:   

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-28
Świńska dniówka

O wiślanej wyprawie ze spławikiem marzyłem długo, rzec by można – latami. Nigdy nie było okazji – a to pstrągi, a to klenie, a to szczupaki czy łososiowe epizody. A od lipca wiadomo... Czas uciekał, rok za rokiem. A spławik zawsze bliski memu sercu. Początki przygody wędkarskiej, zawody, jakoś tak miło się na duchu robiło... W końcu... 

Autor: Krzysztof Rózga dodano: 2016-08-27
Ryba dziesiątego rzutu

"Dla mnie we wrześniu na pierwszym miejscu jest troć, na drugim miejscu troć, a na trzecim łosoś i troć."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-26
Daleko od koryta

"Wrzesień jest jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku. I chociaż czuć w powietrzu zbliżającą się jesień, to wrześniowe barwy oraz wciąż niemal letnie temperatury w pełni wynagradzają nieuchronnie nadciągające szare, deszczowe dni. Kilka lat temu trafiłem na nieduży zbiornik zaporowy z mocną populacją sandaczy. Specyficzne parametry akwenu sprawiły, że najskuteczniejszą metodą okazał się trolling."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-25
Sørøya – wyspa wielkich ryb

"Okolice Sørøi to mekka łowców potężnych dorszy, nierzadko osiągających ponad 30 kg. W 2013 roku padł tam niepobity do dzisiaj rekord świata w wielkości dorsza złowionego wędką – 47 kg przy 160 cm!"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-24
Obozy wędkarskie

"Brać wędkarska dzieli się na pracującą, czyli tę, która ma czas na ryby w weekendy i podczas urlopu, oraz na niepracującą, która zawsze ma czas na ryby. Brak konieczności lub chęci do pracy tej drugiej grupy znajduje odbicie w presji na łowiska, a także w rodzaju tej presji, co z kolei ma bezpośredni wpływ na warunki uprawiania wędkarstwa przez wędkarzy pracujących. Chodzi głównie o wędkarstwo realizowane na brzegach dużych rzek i zbiorników zaporowych."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-23
Sandacze nie lubią rybaków

"Na początku lipca na Bugu w Wyszkowie udało mi się złowić wielkiego sandacza o długości 104 cm. Tej wielkości sandacze łowią wędkarze wyłącznie na odcinkach rzek, gdzie nie ma odłowów komercyjnych, czyli na lubelskiej i toruńskiej Wiśle, w Bugu i w Narwi."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-22
Ofiara sukcesu - sąd nad kormoranem

"Często słyszę, że kormorany zżarły wszystkie ryby. Próby wyjaśnienia zależności ekologicznych trafiają tam, gdzie groch ciśnięty o ścianę. Nawet wówczas, gdy adwersarz nie potrafi wyjaśnić, co jedzą kormorany, skoro zjadły wszystkie ryby. ..."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-21
Akcja podlaskiej policji. Funkcjonariusze wkroczyli na łowiska!

"130 funkcjonariuszy wzięło udział w akcji o kryptonimie "Łowisko", przeprowadzonej na terenie całego województwa podlaskiego. Jej celem byli przede wszystkim wędkarze łamiący przepisy regulaminu amatorskiego polowy ryb oraz kłusownicy. W działaniach wzięły również udział patrole w radiowozach, na quadach i rowerach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-21
Królowa ma nowego gospodarza

"Królowa polskich rzek trociowych zyskała nowego gospodarza. Ogłoszony w styczniu bieżącego roku przez Dyrektora RZGW w Szczecinie konkurs ofert na objęcie w użytkowanie obwodu rybackiego nr 1 rzeki Parsęty został już zakończony, a komisja konkursowa wybrała spośród trzech złożonych ofert tę najkorzystniejszą, złożoną przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. 20 lipca Dyrektor RZGW w Szczecinie oraz Przewodniczący Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty podpisali w Karlinie umowę użytkowania Parsęty. ..."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-20
Jest się czym chwalić? Kac po sumie!

„Dla większości wędkarzy ten 2,5-metrowy okaz suma jest bezcennym elementem ekosystemu Jeziora Żywieckiego i po złowieniu powinien wrócić do wody. Jednak dla swojego łowcy był kawałem mięsa, za które można dostać... wódkę."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-08-19
Amurowa zatoczka

W mojej pamięci na zawsze pozostanie jezioro, które kilkanaście lat temu obdarzyło mnie piękną rybą. Był to 22-kilogramowy amur. Do dziś mój największy amur. Wraz z Rafałem, kompanem moich karpiowych wypraw, postanowiłem wrócić po latach i spróbować zmierzyć się z tą wodą po raz kolejny. Naszym celem były oczywiście karpie, ale marzyłem o takim przyłowie jak poprzednim razem. ...

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-08-19
Dargon