Aktualności

Sortuj od:
Okoniowy apetyt, czyli rozmiar ma znaczenie

Rozwój moich spinningowych zdolności szedł w parze z zawodami spinningowymi. Nie dziwne więc, że podpatrywałem najlepszych i ich teorie przyjmowałem za jedynie słuszne. Do dzisiaj pamiętam słowa śp. Józka Glińskiego: „małą rybę wszystko zeżre”. Zapamiętałem tę zasadę na długo i długo też ją stosowałem podczas zawodów czy prywatnego łowienia. Dopiero po wielu latach doszedłem do wniosku, że do tego skądinąd mądrego zdania należy dopisać „ale nie zawsze”.


Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2016-01-23
Street Fishing Poland

"Czy wędkarstwo w ścisłym centrum miasta może być wciągające? Czy nasze hobby można rozszerzyć o dodatkowe atrakcje dostępne na wyciągnięcie ręki? Kolejne edycje Street Fishing Poland dają na te pytania odpowiedź twierdzącą."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-22
Łowy w zalanym lesie

Łowiska trudno dostępne, z zaczepami i niewygodnym brzegiem, często kryją w swoich wodach okazałe karpie. Złowienie ich nie jest łatwe, ale satysfakcja po wygranym pojedynku ogromna. Jak więc podejść do tego typu zbiorników, by zminimalizować niepowodzenie i zniechęcenie?

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-01-21
Spinning z amortyzatorem

Wobec licznych pytań Czytelników dotyczących nowatorskiego zestawu spinningowego z amortyzatorem, postanowiłem do poprzednich moich artykułów na ten temat (WŚ 12/2015 i 1/2016) dorzucić jeszcze garść szczegółów dotyczących własności samego amortyzatora i jego doboru do średnicy żyłki.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-01-20
WyPAD po suma życia!

"Rzeka PAD (fiume PO) znana jest Czytelnikom „Wędkarskiego Świata”. To tutaj na pionierskiej trollingowej wyprawie kilkanaście lat temu dwie piękne, grubo ponad 2-metrowe ryby złowili Marek Szymański i Maciek Rogowiecki."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-19
Karta wędkarska – relikt przeszłości

Komu jest potrzeba płatna karta wędkarska, która bez dodatkowych zezwoleń nie daje jej posiadaczowi żadnych uprawnień?

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2016-01-18
Uzbrojenie dużych przynęt

„Wojtek Kuczkowski omówił w poprzednim numerze elementy zestawu szczupakowego – od linki do agrafki kończącej przypon. Wysoka jakość tych cegiełek i prawidłowe dobranie zapewniają bezpieczny hol. Nie mniej ważne jest jednak uzbrojenie przynęty."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-17
Pstrąg na migotkę

„Zaczęło się nie od migotki, lecz od czarnego robaka na główce, bo tak łowił mój przewodnik na jednej z pomorskich rzek. Nie sam robak był jednak największą tajemnicą, ale styl i technika łowienia."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-16
Jesienią, zimą i wiosną zawsze mam ze sobą feeder

„Muszę przyznać, że przez wiele lat łowienie na gruntówkę traktowałem trochę po macoszemu. Byłem zafascynowany tyczką i odległościówką. Precyzja, finezja, dokładność, celność i wreszcie skuteczność – te określenia pasowały do moich ulubionych metod, ale jakoś nie kojarzyły się gruntówką. Jakiś czas temu moje spojrzenie na to zagadnienie bardzo się zmieniło."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-15
Niebezpieczny lód

Wczoraj wybrałem się bez wędek na glinianki w Zielonce. To co zobaczyłem zmroziło mi krew w żyłach. Dlatego zrobiłem zdjęcie. Przesyłam je, aby ostrzec innych wędkarzy. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-01-13
PZW stracił Parsętę i Wieprzę

Dyrektor RZGW w Szczecinie odebrał Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu Parsętę (obwód rybacki nr 1) oraz Wieprzę (obwód rybacki nr 4). Od 12 stycznia RZGW wydaje darmowe zezwolenia na połów ryb w tych obwodach. Wprowadził również nowe zasady łowienia, np. okres ochronny dla okonia i leszcza. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-01-12
Kleń z powierzchni - przygody czytelników

9 września wybrałem się wraz z sąsiadem na ryby na Dunajec w miejscowości Wróblowice koło Zakliczyna. W tym dniu po raz pierwszy przybyliśmy na rozległą plażę, która łagodnie schodziła w kierunku rzeki. Pogoda była od kilku dni ustabilizowana, niebo niemalże bez chmurki. Na Dunajcu panowała wielka niżówka, tak że przejście na drugi brzeg powyżej miejsca, w którym zaczęliśmy wędkować, nie stanowiło żadnego problemu.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-01-11
Dargon