Aktualności

Sortuj od:
Szczupak z brzegu

„Czasami koledzy dziwią się, dlaczego w maju łowię z brzegu, a nie z łodzi. Odpowiedź jest bardzo prosta – z moich obserwacji wynika, że szczupak w tym okresie zdecydowanie lepiej reaguje na przynęty prowadzone do brzegu niż te od brzegu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-07
Wędkarski Świat 5/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 5/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-06
Smakosz ryb

"Wędkarzy najczęściej fascynują ptaki polujące na ryby i o nie najczęściej zagadują ornitologów. Nic dziwnego, ciągnie swój do swego. Oczywiście im większy ptak, tym większe budzi emocje. Wychodząc naprzeciw „megalomanii” przedstawiam rybołowa – ptaka znanego niestety głównie z nazwy."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-05
Bez przerwy

W poprzednim numerze WŚ w rubryce z rozmaitościami opisywałem ciepłe kanały w Koninie. Mam do nich sentyment, bo właśnie tam rozpoczęła się moja przygoda z karpiami. Od tego momentu nie wyobrażam sobie, by nie odwiedzić tego miejsca podczas zimowej wędkarskiej stagnacji. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-04-04
Bawimy się z SAVAGE GEAR! Kaczki do wygrania!

Kochani, zaczynamy zabawę z SAVAGE GEAR!

I oczywiście mamy dla Was nagrody:

3x NOWOŚĆ NA 2017 SAVAGE GEAR - 3D SUICIDE DUCK

 Do kaczki dołączone będzie kilka przynęt miękkich z rodzin: Fat T-Tail Minnow, 3D Real Eel i Original Savage Sandeel.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-03
Jaśki się pokazały - przygoda miesiąca

"Rano w pracy dostałem od kolegi po kiju SMS-a z krótką informacją: „Jaśki się pokazały”. Ta wiadomość, jakkolwiek radosna, tym razem przyniosła mi więcej ulgi niż szczęścia. Od kilku lat w kwietniu, codziennie rano, na zmianę, jeździmy obserwować w polaroidach, czy ryby pojawiają się na „naszej” wiślanej miejscówce."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-02
Morskie zawody

Większości z nas morskie zawody kojarzą się z wędkowaniem z kutra. Jednak nad naszym morzem dzieje się zdecydowanie więcej…

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-01
Srebrniaki wprost z plaży

"Często opisywaliśmy Wam nasze spotkania na plaży przy wędziskach do surfcastingu czy wypady na dorsze z kutra. Tym razem chciałbym zainteresować Was spinningiem morskim."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-31
Krąp rybą kwietnia

"Właśnie krąpia, a nie jazia, uważałbym za herbową rybę kwietnia. Krąpie są żarłoczne, dosłownie rzucają się na przynętę, wyprzedzając inne ryby. W kwietniu, kiedy ustają wczesnowiosenne brania płoci, gdy brania leszczy są jeszcze sporadyczne, a o jazia raczej trudno, to krąp jest rybą miesiąca."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-30
PETYCJA - POZOSTAWMY WISŁĘ BEZPIECZNĄ I PIĘKNĄ

Uratuj Wisłę przed zniszczeniem, pomóż ochronić jej unikatową przyrodę!

Wiśle grozi katastrofa. Jeśli rząd zrealizuje plany „wodnych autostrad”, Wisła stanie się ciągiem sztucznych jezior wypełnionych brudną wodą z toksycznymi sinicami. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-29
Jak łowią mistrzowie?

Janusz Wideł z Nowego Sącza. Rekordzista Polski w Boleniu

 "Kwiecień to najbardziej popaprany miesiąc dla spinningisty. Łowię na Dunajcu i Popradzie, a to oznacza, że kolor wody w tym okresie uzależniony jest od ilości śniegu w górach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-28
Srebrna rzeka

Zarówno Słupię, jak i Parsętę można określić krótko dwoma słowami – piękne rzeki. W wypadku Regi takie określenie byłoby nadużyciem, jednak z kolei nazwanie jej paskudną, na co pozwalają sobie niektórzy okazjonalni przybysze, jest uproszczeniem, by nie rzec – prostactwem. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-03-27
Kalosze