Aktualności

Sortuj od:
Grudniowe blaciki

Dlaczego grudniowe? Bo dopiero w listopadzie zaczynają się na nich pojawiać dobre ryby, a w grudniu możemy liczyć na te najgrubsze. Na blacikach znajdą dla siebie miejsce zarówno spinningiści brzegowi, jak i ci wędkujący z łodzi.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-11-10
Wędkarski Świat 12/2016 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 12/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-09
Dragon w roku 2017

Solidna i elegancka - tak można określić dwoma słowami ofertę Dragona na 2017 rok pokazaną handlowcom i mediom na corocznym listopadowym pokazie w hotelu Ossa. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-11-08
Jak łowią mistrzowie?

Patrycja Wojtas - drużynowa mistrzyni świata 2016 w spławiku.

"W listopadzie jestem już po wszystkich zawodach klubowych i GP Polski. Ten czas, jeżeli pogoda na to pozwala, wspólnie z tatą i bratem wykorzystujemy na ostatnie wypady na wodę." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-07
Leszcz w nagrodę

24 czerwca kolejna wyprawa na mój ulubiony odcinek Wisły w Krakowie zaczęła się od rozczarowania. Nad wodę przyjechałem dość późno, bo około godziny 8 rano. Zaspałem. Kolega, z którym zwykle się wybieram, również zaspał i na miejscu okazało się, że nasze ulubione miejsce jest zajęte przez znajomego wędkarza. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-06
Łowisko Jerzyn

"Jezioro Jerzyńskie znajduje się w Wielkopolsce, 3 km od Pobiedzisk. Ten przepływowy zbiornik ma 45 ha powierzchni. Jest wodą polodowcową, więc różnorodnych miejsc do ulokowania zestawów jest naprawdę wiele. Średnia głębokość jeziora wynosi około 7 m, choć są miejsca dochodzące do 14 m."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-05
Wędkowanie w okularach korekcyjnych

"Trochę czasu minęło, od kiedy na moim wędkarskim nosie pojawiły się okulary. Mam podejrzenie, graniczące z pewnością, że wzrok popsuł mi się na początku liceum od nocnego dłubania muszek i zaczytywania się literaturą wędkarską przy słabym świetle. Nie żałuję żadnej z tych zarwanych nocek, ale noszenie okularów stwarza wędkarzowi pewne problemy, z którymi jednak można sobie poradzić."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-04
Wydłużyć sezon

Przełom października i listopada wcale nie musi oznaczać końca gruntowego sezonu. Nadal można skutecznie łowić ryby spokojnego żeru. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiedniego łowiska.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2016-11-03
Wisłok w okolicach Strzyżowa

Strzyżów to niewielkie miasto znajdujące się na terenie województwa podkarpackiego (oddalone 30 km od Rzeszowa), położone nad Wisłokiem. To miejsce dla pasjonatów sportu i rekreacji.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-11-02
Z muchą na bolenie

Boleń to bardzo waleczna ryba. Jego hol na muchówkę jest niezwykle emocjonujący. Sztuczna mucha jest na niego bardzo dobrą przynętą. Pamiętam, jak wiele lat temu zawody w łowieniu boleni organizowała Politechnika Krakowska. Brali w niej udział spinningiści i muszkarze. W jednej z imprez wyniki były w stosunku 10 do jednego na korzyść muchy.

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-11-01
Jedzenie na rybach

Jedzenie – rzecz codzienna i zwykła. Śniadanie, obiad, kolacja. I podjadanie między nimi. Nawet na rybach przeszkadza nam to jedzenie. No bo trudno rzucać spinningiem i jeść. Siłą rzeczy trzeba kij odłożyć. Co jem? Kiedy i jak? A pokażę Wam. Smacznego!

Autor: Krzysztof Rózga dodano: 2016-10-31
Poseł wnosi o uchylenie ordynacji wyborczej PZW!

Poseł Tomasz Jaskóła z ruchu obywatelskiego Kukiz15 skierował do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wniosek o uchylenie ordynacji wyborczej do władz i organów Polskiego Związku Wędkarskiego, uchwalonej 17 września 2016 roku. Warto przypomnieć, że prezydent Warszawy jest organem nadzorczym dla zarejestrowanego w Warszawie PZW.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-10-30
rapala pike program