Aktualności

Sortuj od:
Miejscówki na Dzień Dziecka

„1 czerwca trzeba jechać z dzieckiem na sandacze – to jedyny sposób, by pogodzić obowiązki rodzicielskie z największym świętem sandaczowca. Porozmawiajmy więc, gdzie w czerwcu szukać rzecznego sandacza tuż po zakończeniu okresu ochronnego."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-16
Zaczynamy zabawę z RAVEN’em

Kochani, zaczynamy zabawę ze sklepem RAVEN!

Oczywiście mamy dla Was nagrody:

9 bonów po 50 PLN każdy!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-15
Trolling Boat Masters 2016

„31 załóg, o 7 więcej niż w ubiegłym roku, walczyły w Helu o tytuł Mistrza Polski w Trollingu Morskim. Przybyło łodzi, przybyło też łososi, na co ma wpływ coraz wyższy poziom naszej trollingowej floty."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-14
Wędkarze wyszli na ulicę

„PZW to my, a nie wy”, „Wody PZW nie dla rybaków”, „Sieci precz od naszych ryb” – takie hasła pojawiły się 26 kwietnia przed siedzibą władz PZW na ul. Twardej 42 w Warszawie na demonstracji członków mazowieckich kół PZW."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-13
Nowy WŚ 6/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 6/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-12
Zaadoptuj rzekę 2016 – otocz rzekę opieką

Klub Gaja zaprasza placówki oświatowe oraz samorządy, firmy, instytucje a także lokalne grupy działania do udziału w konkursie Zaadoptuj rzekę. Pokażcie jak można zainteresować się rzeką, dbać o nią – po prostu zaadoptować. Zaprezentujcie swoje działania całej Polsce!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-11
Majówka

Tegoroczną majówkę rozpocząłem wyprawą nad nizinny odcinek Wisłoka w poszukiwaniu kleni i jazi. Przełożyłem tym samym boleniowe otwarcie sezonu o dwa tygodnie. Skoncentrowałem się na dobrze mi znanym odcinku Wisłoka w miejscowości Terliczka, a także na sprawdzeniu przyujściowego fragmentu pobliskiego dopływu Wisłoka o nazwie Mrowla (Czarna). 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-05-11
Pstrągi z jeziora

O zachowaniu jeziorowych tęczaków pisałem w numerze kwietniowym. Teraz parę słów o muchach i sprzęcie, jaki warto mieć na pstrągowej, stojącej wodzie.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-05-10
Kajak zamiast łódki!

Przytrafiło mi się coś niesamowitego. Złowiłem tuńczyka z kajaka na Adriatyku metodą spinningową na sztuczną przynętę. Niesamowite emocje i mega silna ryba!

Pozdrawiam

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2016-05-08
Łososiowa majówka

Moja majówka już po raz drugi była łososiowa. I to nie tylko z powodu ryb, ale głównie dlatego, że na Bałtyku nawet 1 maja można spokojnie połowić. Wystarczy odpłynąć nieco od brzegu. Towarzyszył mi Szymon z Alicją.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-05-07
Tysiące drapieżnych ryb pomogą uzdatnić wodę!

"Blisko 260 tys. sztuk szczupaka wpuszczono w zeszły piątek do Jeziora Goczałkowickiego. Drapieżne ryby mają pomóc w biologicznym uzdatnianiu wody tego jednego z najważniejszych źródeł wody pitnej w woj. śląskim."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-05-06
Karpie na majówce

Cześć,

Majówkę poświęciłem na doskonalenie łowienia karpi. W sobotę startowałem w zawodach w Halinowie o "Puchar Trapera". Z wynikiem niecałe 17 kg byłem 3 w sektorze. W niedzielę odwiedziłem łowisko w Ossowie. Ponad 20 karpi na tyczkę, największy około 4 kg. 3 maja ponownie przyjechałem do Ossowa.

Łowiłem i na tyczkę i na metodę. Największy karp miał około 8 kg.

Pozdrawiam

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-05-05
Dargon