Aktualności

Sortuj od:
Apka

Dostałem nowy smartfon. Telefon jak to telefon – oprócz miliona zbędnych funkcji na szczęście nadal można z niego zadzwonić. To ponoć ostatni model tego typu, w następnych funkcji telefonowania już nie przewidziano. 

Autor: dodano: 2017-04-17
Hydrze znów odrastają łby

Hydrze znów odrastają łby. Gierkowski plan kaskadyzacji Wisły odżył w planach poprzedniego rządu, a obecna ekipa rządowa z zapałem zabrała się za jego realizację w rozszerzonej formie. Plan zakłada m.in. budowę 9 nowych zapór na Wiśle odcinku od Warszawy do Gdańska. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-04-17
Prawdziwy Mistrz

„Nazwisko Bob Nudd po raz pierwszy zobaczyłem w 1990 roku w artykule opisującym spławikowe mistrzostwa świata w Jugosławii. Tam Nudd wywalczył swoje pierwsze złoto indywidualnie. Później w latach 90 dokonał tego jeszcze trzykrotnie (1991, 1994 i 1997). W tym okresie stał się najpopularniejszym wędkarzem na świecie i do dzisiaj zaliczany jest do grona najlepszych w tej dyscyplinie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-16
Wesołych Świąt Wielkanocy!

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.

Cudownego wiosennego nastroju, a także serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół oraz oczywiście znalezienia kilku chwil, aby wybrać się nad wodę

życzy Wam redakcja WŚ!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-15
Klenie z kamienistej wody

Moją pierwszą spinningową rybą był kleń. Złowiłem go na Skawie wiele lat temu, ale do dzisiaj pamiętam ten strzał. Ryba nie była wielka, jednak po latach wpatrywania się w spławik to branie zrobiło na mnie spore wrażenie. I tak mi już zostało.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2017-04-15
Liny nie tylko majowe

W dawnych wędkarskich podręcznikach rybą maja zawsze był lin. Dla mnie też właśnie zaczyna się linowy czas. Tym bardziej, że akurat teraz o wiele łatwiej o lina niż
w lecie. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-04-14
Szczupak w stawie

Oczy większości spinningistów przed zbliżającą się majówką skierowane są albo na rzeczne bolenie, albo na jeziora kuszące szczupakami bądź na Zatokę Gdańską, gdzie jeszcze się łowi trocie ale jest już szansa na pierwsze belony.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-04-13
Najprostszy zestaw na karpie

"Picker, czyli zestaw bez koszyczka zanętowego, jest często ignorowany przez wędkarzy, gdy tylko wiosenne słońce lepiej przygrzeje. Ale kilka moich najlepszych wyników o tej porze roku osiągnąłem dzięki tej uniwersalnej taktyce. Daje ona szerokie możliwości łowienia różnymi przynętami na niemal całym łowisku. Co więcej, picker nie wymaga zabrania góry sprzętu i jest stosunkowo prosty w konstrukcji." 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-04-12
Pikieta przed Zjazdem PZW

15 marca o godz. 9 rano w gmachu NOT przy ul. Czackiego 3/5 w Warszawie rozpoczął się Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW, którego zadaniem było uchwalenie nowego Statutu PZW. Przybywających na Zjazd delegatów „powitali” wędkarze, którzy w godzinach 8–10 zorganizowali uliczną pikietę – milczący protest, bez trąbek, syren i skandowania haseł.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-04-11
Ogromne ryby i Nordkapp

Na trwającej obecnie wyprawie do przysypanej grubą warstwą śniegu północnej Norwegii nasz naczelny Jacek Kolendowicz łowi grube dorsze, a jego wczorajszym trofeum jest halibut o długości 157 cm i masie szacowanej na 54 kg.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-10
Maj, boleń, akcja!

„Maj to dla wielu nizinnych wędkarzy początek sezonu spinningowego. Tradycją stały się wyjazdy na majówkę ze spinningiem w poszukiwaniu koronnego drapieżnika naszych wód – szczupaka. Jakkolwiek lubię ten zwyczaj, jednak mała ilość ryb na łowiskach w moim regionie sprawia, że szczupakowe rozpoczęcie sezonu jest symboliczne. Na szczęście w maju rusza też sezon boleniowy i to właśnie za boleniami uganiam się po brzegach Wisły."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-09
Lin 57 cm!

„(…) W piątek 9 września o godzinie 18, po przyjeździe ze szkoły, wspólnie z tatą oraz ze znajomym panem Mieczysławem Sobczakiem – nauczycielem w szkółce wędkarskiej przy kole PZW 10 w Czaplinku, udałem się na linowe łowisko, by trochę powędkować. Było wtedy bardzo ciepło, zanosiło się na burzę."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-08
Kalosze