Aktualności

Sortuj od:
Srebrniaki wprost z plaży

"Często opisywaliśmy Wam nasze spotkania na plaży przy wędziskach do surfcastingu czy wypady na dorsze z kutra. Tym razem chciałbym zainteresować Was spinningiem morskim."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-31
Krąp rybą kwietnia

"Właśnie krąpia, a nie jazia, uważałbym za herbową rybę kwietnia. Krąpie są żarłoczne, dosłownie rzucają się na przynętę, wyprzedzając inne ryby. W kwietniu, kiedy ustają wczesnowiosenne brania płoci, gdy brania leszczy są jeszcze sporadyczne, a o jazia raczej trudno, to krąp jest rybą miesiąca."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-30
PETYCJA - POZOSTAWMY WISŁĘ BEZPIECZNĄ I PIĘKNĄ

Uratuj Wisłę przed zniszczeniem, pomóż ochronić jej unikatową przyrodę!

Wiśle grozi katastrofa. Jeśli rząd zrealizuje plany „wodnych autostrad”, Wisła stanie się ciągiem sztucznych jezior wypełnionych brudną wodą z toksycznymi sinicami. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-29
Jak łowią mistrzowie?

Janusz Wideł z Nowego Sącza. Rekordzista Polski w Boleniu

 "Kwiecień to najbardziej popaprany miesiąc dla spinningisty. Łowię na Dunajcu i Popradzie, a to oznacza, że kolor wody w tym okresie uzależniony jest od ilości śniegu w górach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-28
Srebrna rzeka

Zarówno Słupię, jak i Parsętę można określić krótko dwoma słowami – piękne rzeki. W wypadku Regi takie określenie byłoby nadużyciem, jednak z kolei nazwanie jej paskudną, na co pozwalają sobie niektórzy okazjonalni przybysze, jest uproszczeniem, by nie rzec – prostactwem. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-03-27
Bura mać

Plucha i ziąb. Siąpi od świtu. Ledwo wysiadłem z samochodu, zaczęło padać. Północny wiatr przybierał na sile. Szczękanie zębami również. Woda jakaś bura, mój nastrój jakiś bury. Na drugim brzegu na moment pojawiła się sarna. Też jakaś bura. Bura mać, jednym słowem. Pstrągi śpią albo nie żyją.

Autor: dodano: 2017-03-26
Okoń w rzeczce i kanałku

"Wiosna ukazuje swoje najpiękniejsze oblicze, a wielu z nas nie może doczekać się  majowego weekendu, który otwiera sezon dla każdego spinningisty w Polsce. Aby nie zanudzić się w domu przez ten czas, chciałbym Wam zaproponować okoniowy spacer nad niewielką rzeką czy kanałem. Jest to dobra przedmajowa rozgrzewka i sposób na rozprostowanie kości po zimowej przerwie."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-25
Biały sum na spinning

"Na początku lutego 2017 Frederik Harbort, wędkarz sponsorowany przez Quantum, wyholował pięknego białego suma (mandarin catfish)."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-24
Moje rzeczne zestawy

Po publikacji artykułu „Problemy z dyskiem” w poprzednim numerze WŚ dostałem kilka pytań dotyczących moich rzecznych zestawów. Do łowienia w rzekach przygotowuję 3 rodzaje zestawów.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2017-03-23
Rusken – sandaczowe imperium

"Jeszcze jest czas zaplanować jesienny wędkarski urlop. Wrzesień i październik na  północy Europy oferuje wiele możliwości dla spinningisty , W minionym sezonie spędziłem dwa miesiące w polskiej bazie wędkarskiej nad jeziorem Rusken w Szwecji."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-22
86,5 kg sandacza w sieciach rybaków!

"W dniu 14 marca 2017 r. strażnicy Posterunku PSR w Szczecinie przeprowadzili kontrolę odłowów ryb na Jeziorze Resko Przymorskie. W wyniku kontroli ujawniono, iż osoby dokonujące połowu na rzecz uprawnionego do rybactwa odłowiły 86,5 kg sandacza będącego w okresie ochronnym."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-03-21
Atak na kant

Nietypowy wędkarski miesiąc może się nam przytrafić nawet po blisko 50 latach łowienia. Dziś opowiem o kwietniu, który w kapitalny sposób odmienił moje wędkarstwo. (…) Był to kwiecień 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy rozpocząłem pontonowy sezon nie na majowych boleniach, szczupakach czy belonach, ale właśnie w kwietniu na zatokowych trociach.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-03-21
Dargon