Aktualności

Sortuj od:
Wirujące jazie

Tak naprawdę dopiero pod koniec kwietnia rozwijam nad rzeką wędkarskie skrzydła. Z reguły każdy dzień jest cieplejszy od poprzedniego, powietrze pachnie wiosną, przyroda rozkwita, a woda zaczyna tętnić życiem. Wszystko to sprawia, że człowiek chce być na łowisku jak najczęściej, bo nawet z samego obcowania z naturą czerpie przyjemność. 

Autor: Mateusz Porada dodano: 2017-04-29
Gwda poniżej Tarnowskiego Młyna

"Niewiele chyba jest na Pomorzu takich łowisk, gdzie na kilkukilometrowym odcinku rzeki istnieje możliwość złowienia na spinning troci wędrownej, głowacicy, pstrąga potokowego, bolenia, brzany, jazia, klenia, szczupaka i okonia, a przy tym presja wędkarska jest znikoma."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-28
Starorzecze

"Jednym z ciekawszych łowisk, które poznałem podczas wielu lat wędkowania, jest most na Warcie, na drodze z Łodzi do miejscowości Warta, jadąc przez Szadek."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-27
Na stopa

Łowienie na stopa przypomina nieco łowienie gruntówką. Jeśli prawidłowo skonstruujemy zestaw, właściwie dobierzemy masę obciążenia i dobrze ustawimy grunt, przynęta będzie nieruchomo leżała na dnie łowiska. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-04-26
Boleń z wysokiej wody

"Maj to miesiąc, w którym podobnie jak wielu innych rzecznych spinningistów uganiam się za boleniami, odwiedzając przy tym przeróżne miejscówki mazowieckiej Narwi i Wisły."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-25
1 koszulka = 1 lipień dla Regi

Graff Ekoprojekt

Firma Graff wraz z Towarzystwem Miłośników Rzeki Regi zorganizowali ogólnopolską akcję 1 koszulka = 1 lipień dla Regi.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-24
Spinningowy zestaw na wiosnę

"Maj otwiera prawdziwy sezon spinningowy w Polsce. Wraz z upływem kolejnych miesięcy będziemy mogli łowić coraz więcej drapieżnych gatunków zamieszkujących nasze wody."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-23
Z kupą na ryby

Odchody gołębie to dodatek, który od wielu lat jest dostępny w sklepach wędkarskich. Stosuje się go podczas połowu płoci.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-04-22
Spontaniczna zasiadka

Moje wiosenne zasiadki nie należą do najdłuższych. Nie siedzę nad wodą kilka dni czekając na branie. W tym okresie są to raczej szybkie kilkugodzinne wyjazdy, często uwarunkowane pogodą. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-04-21
Buty z kolcami do opon

Buty ze zwykłą podeszwą, gumową lub filcową, nie są wystarczającym zabezpieczeniem przed upadkiem i zimną kąpielą podczas chodzenia w rzece lub w morzu po skałach, głazach lub kamieniach pokrytych śliską warstwą glonów. Gwarancję bezpiecznego chodzenia w tego rodzaju łowiskach dają jedynie buty wyposażone w dobre kolce.  

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-04-20
Boleń w tempie moderate nad Odrą

"Odkąd pamiętam, maj zawsze kojarzył mi się z Odrą i boleniami. Poświęciłem tej rybie większość swojego wędkarskiego życia. Pierwsze bolenie zacząłem łowić w latach 90, a najwięcej ryb łowiłem na przełomie maja i czerwca. W tym artykule skupię się więc na wiosennych boleniach, natomiast letnie i jesienne rapy zostawię na później."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-19
Szkiery czy jeziora? A może rzeka?

"Zbliża się sezon wędkarskich wyjazdów do Szwecji na okazowe szczupaki. Powszechnie wiadomo, że nasz zamorski sąsiad dysponuje znaczną liczbą świetnych łowisk, nie każdy jednak wie, że różnią się one dość istotnie swym charakterem." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-18
Kalosze