Aktualności

Sortuj od:
Pstrągowa perełka zza Śnieżki

Kontynuując opisy sudeckich łowisk zapraszam dziś w dolinę czeskiej rzeki Úpa, która jest ważnym górskim dopływem Łaby.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-06-03
Wczasowiczu, przygotuj się na wędkowanie w morzu

"Okres przedwakacyjny to doskonały czas, by zacząć przygotowania do urlopu, a co za tym idzie – sprawdzić, czy w okolicy, gdzie się zatrzymamy, można coś złowić. Zawodnicy z naszego teamu głównie łowią na plażach gminy Władysławowo, bo tu, w naszej ocenie, jest najwięcej ryb. Jeśli jeszcze nie wybraliście miejsca na tegoroczny urlop, nic nie stoi na przeszkodzie, byście spróbowali połączyć przyjemne z pożytecznym i całą rodziną przyjechali do Władysławowa."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-02
Cwane i mądre

Rzecz będzie o dzieciach, ale nie o tych, które grzecznie łowią uklejki z pomostu, czyli tam, gdzie jest ich miejsce, lecz o tych nieco starszych, bezczelnie prezentujących brzany, bolenie, sandacze, a nawet sumy – wszystkie duże, i to duże bez wyciągania łap i szerokiego kąta. Od wędkarskich celebrytów te dzieciaki różni jeszcze to, że ich ryby na każdym zdjęciu są inne.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-06-01
Silne uderzenie

"To było piękne zakończenie całkiem udanego sezonu 2016. Popołudnie, 28 grudnia 2016 r. Pogoda tego dnia nie napawała optymizmem – wysokie ciśnienie ponad 1020 hPa i słońce raczej nie są idealnymi warunkami do połowu szczupaków."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-31
Eko Farma Żelechów

Łowisko o krystalicznie czystej, szmaragdowej wodzie umiejscowione pośród lasów. Nazywane perełką województwa lubelskiego. Kompleks znajduje się w miejscowości Huta Zadybska około 90 km od Warszawy i 22 km od Lublina. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-05-30
Po szkole – na leszcza!

"W czerwcu, po szkole, gdy jest ładna pogoda, wybieram się z moimi kolegami połowić leszcze. Najczęściej spotykamy się na plaży w okolicach Rozewia, ponieważ jest to chyba najmniej oblegana przez turystów plaża."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-29
Kicz

Klęczę przy starej wierzbie pochylonej nad rzeką. W lesie panuje cisza, tylko kawałek dalej na wysokim świerku przysiadł kos i przemawia do świata. Naiwniak, nie wie, że teraz trzeba mieć konto na fejsbuku. No, przynajmniej na Twitterze. Kos na Twitterze?

Autor: dodano: 2017-05-28
Komfort łowienia

"Podczas łowienia okoni na spinning w Warcie stwierdziłem, że istnieje ścisła współzależność wyników połowu i warunków atmosferycznych. Najgorsze wyniki miałem podczas zimnych i deszczowych dni oraz w dniach upalnych. Natomiast w dniach, kiedy ja czułem się dobrze, i okonie brały najlepiej."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-27
Wędki sandaczowe i kleniowe

"W poprzednim odcinku opisałem kilka zestawów spinningowych do połowu wiosennych drapieżników. W czerwcu zaczyna się lato, więc tym razem chciałbym Wam pomóc w doborze sprzętu na letnie, niekiedy całodniowe wyprawy, podczas których warto być przygotowanym na kilka gatunków ryb zamieszkujących nasze wody."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-05-26
Jak tylko chcesz…

Wszechstronność łowisk, dostępność sprzętu, nieograniczony zasób przynęt i sposobów ich prezentacji – wszystko to stwarza wędkarzowi tak szeroki wachlarz możliwości, że dni nad wodą wydają się niesprawiedliwie krótkie. Jednak w czerwcu, gdy słońce najdłużej góruje nad horyzontem, nadchodzi czas, by bez pośpiechu oddać się pasji i rzut za rzutem czerpać radość z każdej przygody, każdej chwili nad wodą.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-05-25
Branie i zacięcie

Brania sygnalizowane przez spławik rzecznej wędki zasadniczo różnią się od brań w wodzie stojącej. Dzieje się tak za sprawą nurtu, który przemieszcza zestaw. Nawet jeśli reakcja ryby jest bardzo powolna i spokojna, to działanie rzeki powoduje, że ruch spławika jest zdecydowany. Im szybciej płynie rzeka, tym mocniejsze brania pokazuje spławik. Ale nie zawsze…

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-05-24
Morskie pytania

Oto kolejna porcja pytań naszych Czytelników, tym razem dotycząca głównie łowienia w morzu. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-05-23
Kalosze