Aktualności

Sortuj od:
Diabły i kelty

"Jedni zaczynają łowić pstrągi już w pierwszych dniach sezonu, w styczniu lub lutym (zależnie do łowiska), a inni dopiero wiosną, w kwietniu, ponieważ twierdzą, że lepiej dać spokój rybom osłabionym niedawnym tarłem i niemrawym z powodu lodowatej wody. Jak to jest z tymi pstrągami?"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-25
Jak łowią mistrzowie?

"W kwietniu co najmniej kilka razy wędkuję na Łynie. Udaję się na odcinek, na którym spiętrzona zaporami rzeka przybiera charakter rozlewiska. To bardzo dobry okres, aby w pierwotnym korycie zapolować na wielkie leszcze, nierzadko o masie ponad 4 kg!"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-24
Odmienne stany świadomości

"Czterometrowej długości jesiotr  złowiony  w ujściu Narwi do Wisły w Modlinie w 1956 roku. Oczywiście złowiony nielegalnie gdyż jesiotra objęto ochroną całkowitą już w 1932 roku. Strata jesiotra to największa katastrofa do jakiej doprowadzili rybacy i hydrotechnicy na Wiśle. Następny był łosoś. Czy ich los muszą podzielić kolejne gatunki ryb!?"

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-03-23
Skok łososia

"Dla Czytelników Wędkarskiego Świata wybraliśmy fragmenty opisujące życie placówki naukowej na wyspie Sachalin w którym autor opisuje świat pionierów, kłusowników i łososi..." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-22
Wędkarski weekend

Cześć,

Za mną kolejny wędkarski weekend. W sobotę byłem gościem na zajęciach szkółki młodzieżowej działającej przy kole PZW 29 w Kobyłce. Wspólnie z Wojtkiem Kamińskim poprowadziliśmy zajęcia nad Kanałem Żerańskim dotyczące nęcenia. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-03-22
Życiowy okoń zamiast sandacza

"Uwielbiam adrenalinę towarzyszącą holowi grubego rzecznego drapieżnika. Dlatego już kolejny raz tej jesieni postanowiłem wybrać się z kolegą Mariuszem na spinningową wyprawę w poszukiwaniu odrzańskich sandaczy i boleni."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-21
Zaczynamy zabawę z RAVEN’em

Kochani zaczynamy zabawę ze sklepem RAVEN!

Oczywiście mamy dla Was nagrody:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-20
Kawiorowa uczta pstrągów

Utrzymujący się od pewnego czasu wysoki stan wody wypędził z kryjówek duże potokowce. Pstrągi szykują się już do zbliżającej się kawiorowej uczty przy lipieniowych tarliskach, więc pojawiają się w płytkich i bardzo szybkich, nurtowych odcinkach rzeki z dnem pokrytym drobnymi kamieniami i gruboziarnistym żwirem.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-03-20
Trocie z psa

"Ogrom wody wokół  i ciągle powracająca myśl: Jak mam trafić w ryby? Przecież obławiam tylko kilkumetrowy pas wody za łodzią. Ile trzeba mieć szczęścia, żeby złowić troć."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-03-19
19 marca dniem wędkarza?

8 lat temu Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW zdecydował, że 19 marca będzie „Dniem Wędkarza” dla upamiętnienia daty „powołania” Polskiego Związku Wędkarskiego. Warto więc przypomnieć, co naprawdę zdarzyło się 19 marca 1950 roku. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-03-19
Moje pychówki

Spędziłem na Wiśle kawał życia, chyba najlepszy kawał, pełen jeszcze nieodkrytych i nieskażonych rutyną tajemnic, naturalnej samotności i wielkich, dzikich ryb. Ale chyba te ryby nie były największym bogactwem czasu spędzonego nad Wisłą.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-03-18
Prezentacja przynęty na płocie w wodach stojących i wolno płynących - z zatrzymaniem

Zauważyłem, że wielu wędkarzy nie zdaje sobie sprawy, jak istotne jest właściwe podanie przynęty podczas polowania na płocie. Często od tego właśnie zależy, czy będziemy mieli branie, czy nie.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-03-17
Storm