Aktualności

Sortuj od:
Metoda bez koszyczka

Forma do zanęty i pelletu

Przyrząd przypomina strzykawkę lub wycinarkę. Jest wykonany z tworzywa i ma zamontowaną mocną sprężynę. Służy do formowania wałeczków z zanęty lub pelletu.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-06-14
Spławikowe trzy razy zet

Znaną z czasów studenckich zasadę „Trzy razy zet”, czyli „zakuć, zdać, zapomnieć”, można przełożyć na skuteczne łowienie spławikowe, czyli prawidłowo zarzucić zestaw, zatopić żyłkę oraz skutecznie zaciąć biorącą rybę. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-06-13
Ostra krytyka planów kanalizowania polskich rzek

Rządowe plany rozwoju śródlądowych dróg wodnych ostro krytykują organizacje pozarządowe skupione w Koalicji Ratujmy Rzeki. Nie chodzi tylko o ochronę przyrody, ale także o aspekt gospodarczy i społeczny całej sprawy, w tym o ochronę przed powodzią i konkurencję dla kolei.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-13
5 met na lipcowe okonie

Lipiec to prawie dwadzieścia godzin wędkarskiej dniówki, i to godzin, które podczas urlopu możemy prawie w całości poświęcić na wędkowanie. Najlepszym, bo znakomicie żerującym celem jeziorowego spinningisty będą okonie. Dziś opowiem Wam o miejscach, które najchętniej odwiedzam w lipcu, i przynętach, którymi je obławiam. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-06-12
Związkowa demokracja

Ostatnio zastanawiałem się, czy jako wędkarze różnimy się bardzo od innych grup hobbystów i pasjonatów danych dziedzin sportu i rekreacji. Doszedłem do wniosku, że wcale się od nich nie różnimy. Na przykład myśliwi narzekają, że są postrzegani jako krwiożerczy wrogowie wszystkiego, co żyje w lasach, i na niedostatek zwierzyny łownej, natomiast rowerzyści na brak ścieżek rowerowych i na kierowców aut. Każdy ma swoje problemy i wszyscy starają się je rozwiązywać, stosując różne formy nacisku na władze.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-06-11
Sezon na sumy

Gratka dla fanów połowów sumów. Prezentujemy artykuły dotyczące łowienia wąsatych drapieżników metodami stacjonarnymi, na spinning i na trolling.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-10
U źródeł Santa Cruz

„Lodowce Argentyny zostały odkryte wędkarsko zaledwie dwa sezony temu, a przygotowane do komercyjnych wypraw dopiero w zeszłym roku. Nasza grupa – całkowicie polska – była jedną z pierwszych, które miały szczęście i przywilej zmierzenia się z największymi łososiami świata."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-09
Wędkarski Świat 7/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 7/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-08
Nowy pomost na Wiśle

Od 16 maja w małej miejscowości Smoszewo w gminie Zakroczym można cumować kajaki i łódki mniejsze i większe.

Pomost o wymiarach 7 na 15 metrów stanął przy plaży w Smoszewie, która położona jest wzdłuż nadwiślańskiej skarpy. Od teraz każdy kto płynie Wisłą ma możliwość przycumowania do pomostu i spędzenia miłego czasu na plaży, rozpalenia ogniska a w razie deszczu schronienia się w drewnianej altance.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-06
Sklep Wędkarski RAVEN FISHING jest jeszcze bliżej centrum!

Od 1 czerwca 2017 roku RAVEN działa w nowej lokalizacji.

Adres nowej siedziby to ul. Wolska 44 w Warszawie!

Z okazji tej przeprowadzki mamy dla Was konkurs na naszym Facebooku i kasę na wędkarskie zakupy do wygrania!  

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-05
Włochy- rzeka PO – Andy`s Wallercamp

Tegoroczny wyjazd na najdłuższą i największą rzekę północnych Włoszech omal nie okazał się totalną porażką sumową ze względu na zerową aktywność ryb. Niestety warunków bądź czynników wpływających na żer nikt nie jest w stanie przewidzieć. Z informacji zasięgniętych od miejscowych wędkarzy wynikało, że niestety wiosna tego roku jest słaba, co ma oczywiście ogromny wpływ na sumowe żerowanie.

Autor: Tomasz Kurnik dodano: 2017-06-05
Statut PZW po „drobnej” kosmetyce

Działacze PZW mogą sobie teraz wypłacać składkowe pieniądze praktycznie bez żadnych ograniczeń.

15 marca bieżącego roku odbył się w Warszawie Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego, który został zwołany w celu rozpatrzenia i wprowadzenia zmian w Statucie PZW. Sporo się mówiło i pisało o tym Zjeździe przede wszystkim dlatego, że rozpoczął się on w atmosferze wędkarskiego protestu wymierzonego w nieakceptowaną przez większość wędkarzy politykę i działania Zarządu Głównego PZW, skutkiem których nasze rodzime wody śródlądowe świecą pustkami. 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-06-04
Kalosze