Aktualności

Sortuj od:
Łowisko Nowaki

Zbiornik zaporowy Nowaki położony jest niedaleko wsi o tej samej nazwie, około 8 km od Nysy. Powierzchnia zalewu wynosi 29 ha. Jak na zbiornik zaporowy to niedużo, ale uwierzcie mi, że warto przyjechać tu na zasiadkę. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-07-04
Minipodajnik

Łowienie na tyczkę jest bardzo precyzyjne, szczególnie gdy nęci się kubeczkiem zanętowym. Najczęściej wędkarze używają kubków montowanych na dodatkowym topie do nęcenia. Są jednak także specjalne kubeczki, które montuje się na tym samym topie, którym się łowi.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-07-03
Czapeczka

Wypłynąłem. Czterosuw pomrukiwał jak zadowolony kociak. Odpaliłem swoją nową sondę. Z podziwem patrzyłem na kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Gdzie tu płynąć, od którego brzegu zacząć? Od płytszego czy od głębszego, za to bardziej płaskiego i z małą ilością zaczepów? Hm, trzeba coś wybrać, trzeba coś wybrać. Dobra, zacznę od płycizn, pełnych karczowisk i żwirowatych poletek. Wybrałem na GPS-ie jedno z moich ulubionych miejsc. Tam zacznę.

Autor: dodano: 2017-07-02
Szczupak z wody

"Lipiec rozpoczyna wakacje, podczas których wielu z nas wyjeżdża na  rodzinne, wędkarskie biwaki nad jeziora, gdzie można  rozbić namiot, zarzucić leszczowe gruntówki i rozpalić nad brzegiem żarzące się całą noc ognisko."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-01
Jak łowią mistrzowie w lipcu?

Janusz Smalec - trener reprezentacji PZW seniorów w spławiku

"Latem lubię wybrać się nad Zbiornik Zemborzycki. Łowisko jest położone w granicach administracyjnych Lublina. Dość często przebywam nad jego brzegami, gdyż przemawia za tym odległość, jaką mam od domu (zaledwie 3 km), oraz bogaty rybostan."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-30
Jest pierwsze łowisko No kill w świętokrzyskim!

"W regionie świętokrzyskim nie brakuje wód górskich. Najczęściej to bardzo małe rzeczki typu "dla jednego". Najbardziej znaną wodą pstrągową kielecczyzny jest rzeka Mierzawa - choć mocno dotknęły ją melioracje, wciąż jest uznawana za najlepsze łowisko w okolicy. Pstrągi potokowe mają w niej szybkie przyrosty i właśnie tu najłatwiej spotkać duże ryby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-29
EFTTEX 2017

Od czwartku do soboty (29 czerwca – 1 lipca) w Budapeszcie odbywają się targi EFTTEX.

Wśród ponad 100 wystawców z całego świata jest także kilkanaście polskich firm. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-06-29
Lipienie biorą w słońcu

Czerwiec jest pierwszym miesiącem letniego sezonu lipieniowego. Mimo, że tarło dawno się skończyło, niektóre lipienie, zwłaszcza duże (45+), zachowują jeszcze przepiękne barwy godowe. Biorą na suchą muchę – duże jętki i chruściki, nawet gdy nie ma intensywnej rójki owadów. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-06-29
Ryba wyskoczyła na brzeg

"22 lutego wybrałem się wraz z moim kolegą na Regę do Nowielic. Był to nasz drugi wyjazd nad tę rzekę. Obydwaj byliśmy pozytywnie nastawieni, ponieważ będąc w tym samym miejscu 2 tygodnie wcześniej, zaliczyłem branie ryby, która wygrała walkę po próbie zatrzymania jej przed zwaliskiem."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-28
Wypuszczamy smaczne sandacze

Mimo opóźnionej, zimnej wiosny sandacze zeszły już z gniazd tarłowych i rozeszły się po jeziorze. Jeziora sandaczowe mają z reguły małą przezroczystość wody, ale jeśli traficie na przezroczyste łowisko sandaczy, to najlepiej poszukać ryb w najgłębszych rejonach zbiornika (nawet głębiej niż 10 m) z możliwie twardym dnem.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-06-28
Morskie przyłowy

"Z przyłowami bywa różnie – są mniej lub bardziej zaskakujące, a także mniej lub bardziej atrakcyjne. Poniżej krótko o tym, jakie „niespodzianki” mogą zameldować się na wędkach podczas połowów w naszych bałtyckich wodach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-27
Sum 262 cm!

"Pad we Włoszech jest dobrze znanym łowiskiem sumów. Od lat sumiarze z całej Europy wyruszają do Włoch po rybę życia. Na początku marca przewodnik Stefan Seuß (menadżer Black Cat) oraz Ludwig i Maks Hellerowie przyjechali na Pad, aby zapolować na wąsate potwory."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-26
Kalosze