Aktualności

Sortuj od:
Wędkarski Świat 8/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 8/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-07
Zezwolenia, zarybienia i zamykanie wody

Dziś kolejna porcja pytań od Czytelników. Do redakcji przychodzi wiele listów dotyczących naszych praw nad wodą, ale cieszą mnie również  pytania w sprawach związanych z gospodarowaniem wodami, które przekłada się na jakość naszych łowisk. Oto kilka z nich.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2016-07-06
Leszcz ze starorzecza

Wcześniejsze wypady na stare koryto Warty były poprzedzane nęceniem tylko przed rozpoczęciem łowienia, natomiast przed dniem złowienia mojego rekordowego leszcza znalazłem czas i 3 dni nęciłem ugotowanym grochem. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-05
Dorsz na szprota

Nie jest to zajęcie skomplikowane. Wystarczy zdjąć z pilkera kotwicę, a zamiast przywieszki zawiązać hak z uszkiem, na który zakładamy szprota. Następnie to wszystko wypuszczamy z burty i łowimy.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-07-04
Kleniowe pudełko na lato

Wakacje za pasem. Kontynuując wątek „biżuterii” na moje ulubione ryby, najwyższa pora na organizację letniego pudełka na klenie. W odróżnieniu od  wiosennych przynęt tym razem czeka nas znaczna ich miniaturyzacja.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2016-07-03
Angielska nauka

Wyjazd do Anglii i łowienie z najlepszymi wyspiarzami to było moje marzenie. Spełniłem je w 40 urodziny.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-07-02
Moja świnkowa teoria

"Jak każdy muszkarz z nizin co roku z utęsknieniem czekałem na wakacyjny wyjazd w góry, aby w bystrych wodach Dunajca zapolować na pstrągi. Trzy lata z rzędu trafiałem jednak na okres słabych brań kropkowańców."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-07-01
Na urlop z rodziną

Nadchodzi okres, który dla części wędkarzy jest długo oczekiwanym świętem, a dla części prawdziwą zmorą. Trzeba wybrać się z rodziną na urlop. Większość mojej rodziny wędkuje, więc nie muszę przemycać wędek, ale na wakacje pakuję zupełnie inny sprzęt niż na codzienne łowienie. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2016-06-30
Sumy z kamieni

"Doczekaliśmy się lata. Nareszcie wolno nam łowić prawdziwego króla polskich rzek. W tym odcinku chciałbym Wam pomóc złowić suma, czyli rybę, która dominuje w większych rzekach. Przechytrzenie wąsatego to zadanie wymagające cierpliwości i stałej obecności nad wodą, więc nie zniechęcajcie się po kilku bezowocnych wyjazdach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-29
Łosoś na windzie

"Na początku kwietnia wziąłem udział w zawodach „Trolling Boat Masters”. Byłem członkiem jednostki Orka. 7 kwietnia około godziny 11.30 wypłynęliśmy z portu w towarzystwie 30 innych łodzi. Po mozolnym dopasowaniu sprzętu do warunków pogodowych zaczęliśmy pływać we wschodniej okolicy małego toru."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-06-28
Nęcenie na bogato

W pełni sezonu ryby żerują o wiele intensywniej niż w innych porach roku. Nęcenie powinno być dostosowane do tego. Do wstępnego zanęcenia możemy użyć więcej zanęty.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2016-06-27
Polowanie na rosówki

Rosówki to największe czerwone robaki występujące w Polsce. Są doskonałą przynętą na duże ryby. Można je kupić w sklepie, ale także można na nie zapolować.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2016-06-26
Dargon