Aktualności

Sortuj od:
Nowa ramka z amortyzatorem

Brzany, klenie i świnki łowiłem od dawna w górskich rzekach głównie na małe woblery (2–5 cm). Znacznie rzadziej sięgałem po małe twistery na główkach dżigowych, ponieważ mają one skłonność do nurkowania i często klinują się w zaczepach na dnie (kamienie, głazy, gałęzie), co skutkuje dużymi stratami w przynętach i psuje przyjemność wędkowania

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-09-12
Zapraszamy na zabawę z RAVEN’em!

Kochani, zaczynamy zabawę ze sklepem RAVEN!

Oczywiście mamy dla Was nagrody!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-11
Grające przynęty

Obecnie znikoma populacja sandaczy w niektórych łowiskach wymaga od wędkarzy stosowania niekonwencjonalnych przynęt, które często są kluczem do sukcesu. Kilka lat temu znalazłem w pudełku cykadę, która okazała się wtedy przynętą ostatniej szansy, a dziś jest moim podstawowym wabikiem na sandacze.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2016-09-10
Wypad z feederem

„Dla osób uzależnionych od wędkowania, do których zapewne należę, liczy się każde wyjście nad wodę. Często w ciągu tygodnia brakuje czasu na długie zasiadki, dlatego na krótkie wypady po pracy wybieram feeder. Co najmniej raz w tygodniu zaglądam nad Wisłę, aby posiedzieć i poobserwować szczytówkę. Warto, bo często trafiają się duże ryby. (…)"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-09
Wędkarski Świat 10/2016 już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 10/2016 w punktach sprzedaży.

Co w numerze? Tu znajdziecie spis treści:

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-08
Jak łowią mistrzowie?

"We wrześniu lubię Wisłę. Opuszczam jednak kamieniste napływy ostróg, gdyż ryby wynoszą się z nich na głębokie i spokojnie płynące płanie za przykosami."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-07
Wzmocnienie ochrony dzikiego tarła łososia i troci wędrownej

"Federacja Zielonych GAJA prowadzi obecnie projekt pt.: Wzmocnienie ochrony dzikiego tarła łososia i troci wędrownej w północno zachodniej Polsce”, mający na celu ograniczenie kłusownictwa ryb w obszarze dorzecza Iny, Gowienicy, Regi, Parsęty i Wieprzy – najcenniejszych obszarów pod względem występowania i rozmnażania się ryb łososiowatych, wciąż zagrożonych wyginięciem." 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-06
235 cm szczęścia

"Nie wszyscy wędkarze wiedzą, że są takie miejsca w Polsce, gdzie sezon sumowy rozpoczyna się 1 czerwca. Przyczyną jest duża liczba sumów, które przez niektóre gospodarstwa rybackie są uważane za „chwast” niszczący pozostały rybostan. Tak jest właśnie na północnym odcinku Odry, gdzie populacja tego jakże cenionego przez wędkarzy drapieżnika znalazła znakomite warunki bytowe."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-05
Smacznego!

Siedzę na tym pomoście już piątą godzinę. Smętna czerwona antenka spławika nawet nie drgnęła. Ba, nawet ważka na niej nie usiadła. Gdzie te leszcze? Gdzie te lechory? Leszcze, leszcze i co jeszcze? Z nudów zaczynam w smartfonie przeglądać internet. I czytam, że w Sejmie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Rybaka i Wędkarza. Spadłem z pomostu! 

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2016-09-04
Sum z dołka

 "Temperatura wody spadła? Letnie miejscówki i powierzchniowe łowienie okazują się mniej skuteczne? Pora na szukanie suma bliżej dna!"

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-09-03
Kajakiem na World Predator Classic

Chęć przeżycia wielkiej przygody, rywalizacja na najwyższym poziomie, a może próba sprawdzenia własnych możliwości? Zapewne każdy z tych czynników był motywacją do realizacji marzeń, które zrodziły się w głowie Tomasza Kurnika i Piotra Wojnowskiego. Start w World Predator Classic zapowiadał się wielkim wydarzeniem, dlatego bez dłuższego zastanowienia zgodziłem się pełnić funkcję kierownika polskiej drużyny oraz fotografa odpowiedzialnego za udokumentowanie naszej obecności podczas zawodów WPC. A było co dokumentować. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2016-09-02
Dwie strony sonaru

Kiedy zaczynałem swoją przygodę ze spinningiem, jeden z moich znajomych miał echosondę. Małe, biało-czarne urządzenie zastępowało sznurek z węzełkami co metr. Wtedy był „gościem” i faktycznie łowił więcej niż inni. Dzisiaj potrzeba użycia echosondy nie jest luksusem, ale często jedyną nadzieją na udany lub jakikolwiek połów. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2016-09-01
Dargon