Aktualności

Sortuj od:
Nowoczesne przynęty okoniowe

Gdyby wskazanie jednej, optymalnej przynęty na pasiaki było możliwe, nasze hobby nie miałoby sensu. Każde łowisko jest inne, każda pora roku rządzi się swoimi prawami, a wędkarze mają odmienne upodobania. Dla niektórych łowienie okoni to zestaw z bocznym trokiem i miniaturowymi przynętami, dla innych selektywne rippery na główce dżigowej. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2017-08-16
Wędki sandaczowe na rzekę

Co kupić na rzekę – to pytanie często powtarza się w e-mailach i telefonach. Znajomym, którzy mniej więcej wiedzą, czego chcą, odpowiadam: idź do sklepu i jeśli ci coś leży w ręku, to kupuj. Zwykle jest to bardzo dobra rada. Warto jednak wiedzieć, jakie przełożenie na cechy spinningu  sandaczowego mają parametry łowiska i stosowanych przynęt.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-08-16
Chodzę za ukleją

"Wrzesień na zaporówkach to czas wytchnienia po wakacyjnych atrakcjach. Spokojnie, w ciszy można spakować łódkę, nie depcząc nikomu po kocu. Nic nie dekoncentruje przy kompletowaniu wyposażenia. Na brzegach pusto i cicho. Jednym słowem – powrót do normalności."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-15
Jesienny duży jaź

„O tej porze roku rzadziej doświadczymy niemrawych stuknięć czy nijakich wyjść do wabika. Teraz jazie dość gwałtownie i pewnie atakują potencjalny pokarm. Choćby tylko z tego powodu można spokojnie zrezygnować z ekstremalnie lekkich zestawów, które nie wszyscy lubią."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-14
Największy szczupak sezonu - 130 cm!

Jezioro Żarnowieckie słynie z ogromnych szczupaków, ale ta sława sprawiła, że duże żarnowieckie szczupaki znają już wszystkie wędkarskie patenty, biorą rzadko i nie każdemu. Niewątpliwie najskuteczniejszym łowcą szczupaków na Żarnowcu jest Andrzej Wizner, przewodni wędkarski, tegoroczny mistrz Polski w trollingu morskim oraz wicemistrz Polski w trollingu na Żarnowcu. Tylko w tym sezonie, do 27 lipca na łodzi Andrzeja zameldowało się 25 ponadmetrowych szczupaków, a ukoronowaniem tego dorobku było złowienie na spinning przez Andrzeja 17 lipca szczupaka 130 cm. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-08-13
Feeder na niżówce

Niżówka (…) dla wędkarza łowiącego z brzegu feederem jest to niestety bardzo trudny okres. Zwłaszcza, gdy skrajnie niska woda przypada na przełomie lata i jesieni. Na szczęście można dobrać się do ryb także łowiąc z brzegu i posługując się stacjonarnymi metodami.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-08-12
NIE dla odłowów rybackich na jez. Roś

Nie chcą rybackich sieci w jez. Roś. Burmistrz Pisza prosi panią Premier RP o spotkanie.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-08-11
Vertical jigging

„Można mieć nieraz wrażenie, że w łowieniu na przynęty sztuczne wszystko już zostało wymyślone, że nic nowego wymyślić się już nie da. Tyle różnych przynęt i metod łowienia, a jednak zarówno producenci jak i sami wędkarze co chwila wprowadzają do wędkarstwa coś nowego."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-11
Wędkarski Świat 9/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 9/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

(Kliknij w aktywny link, aby przeczytać skrót artykułu.)

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-10
Bolenie w Zatoce Gdańskiej!

W najnowszym numerze WŚ już niebawem przeczytacie informację o boleniach łowionych w Zatoce Gdańskiej. Sprawdziliśmy z Szymonem tę informację. Są i biorą na tyle powtarzalnie, że w październikowym numerze podam trochę technicznych szczegółów jak się przygotować na morskie bolenie. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-08-09
Godzina z pstrągiem

"Wszystkie maje i czerwce w ciągu ostatnich kilkunastu lat poświęciłem na skandynawskie wojaże. Przerzucanie wielkich pilkerów, gum i dżerków przyniosło wiele pięknych ryb. W tym sezonie postanowiłem jednak wrócić do moich wędkarskich korzeni."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-08
Okonie z betonu

"Jeżeli wybieracie się na urlop nad nasze morze i zamierzacie wędkować, a z jakichś przyczyn nie chcecie lub nie możecie zaczynać przygody z surfcastingiem czy wypływać kutrem na dorsze, pozostaje jeszcze łowienie okoni na terenie portów."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-07
Kalosze