Aktualności

Sortuj od:
Jak wygrać z dużą brzaną

Brzanowy spinning powinien być delikatny, aby można było nim łowić nawet na niewielkie przynęty uzbrojone małym, cienkim hakiem, a jednocześnie na tyle mocny, by wytrzymał (…) Pisząc o trudnym, zaczepowym łowisku mam na myśli najgłębsze odcinki górskich rzek ze średnim nurtem i skalistym lub kamienistym dnem, usłanym głazami i blokami skalnymi o wysokości dochodzącej do metra.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-09-09
Drgający październik nad kanałem

Po trwającej od wiosny przerwie w październiku lubię wrócić nad kanał. To jeden z najprzyjemniejszych momentów w sezonie na kanałowe łowienie. Do tego kanały potrafią teraz darzyć rybami, które zaczynają migrować z rzek i zbiorników zaporowych.

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-09-08
Wędkarski Świat 10/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 10/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-09-07
Sumy przy sandaczach

Wrzesień to pomimo chłodniejszych już dni i nocy czas, w którym sumy są nadal aktywne. Wyczuwające jesień ryby mają swoje krótkie, ale intensywne pory żerowania. Mogą się zdarzyć w ciągu dnia, ale także godzinę po zmroku, o czym przekonałem się pewnego wieczoru, obławiając sandaczowy blat woblerem. W tym odcinku chciałbym Wam o tym opowiedzieć.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-09-06
Ptaki i ryby

Czy ptaki wpływają na ryby? A może to ryby wpływają na ptaki? Świat przyrody usłany jest niezliczonymi sieciami zależności. Trudno znaleźć dwa gatunki występujące na jednym obszarze, które w żaden sposób, choćby pośredni i marginalny, nie oddziaływałyby na siebie. W tym artykule postaram się przedstawić wzajemny wpływ ptaków i ryb, opierając się głównie na przykładach z „naszego podwórka”.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-09-05
Wędkarstwo to coś niesamowitego!

Mam na imię Iwona. Jestem początkującym wędkarzem. Mój chłopak łowi karpie i w piątek 26 maja zabrał mnie nad jezioro Binowo w województwie zachodniopomorskim. Pokazał mi, co założyć na haczyk, jak zarzucić zestaw, pomógł zanęcić i poszedł sobie, zostawiając mnie samą z tym wszystkim. 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-09-04
Przepadek sprzętu kłusowniczego i odpowiedzi na inne pytania

Zapraszam na kolejną porcję odpowiedzi na Wasze pytania.

W WŚ 9/2017 na stronie 88 znajdziecie odpowiedzi na następujące pytania:

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-09-03
Łowisko Zajączków

Zajączków to zalane wyrobisko po wydobyciu piasku. Położone w okolicach Kazimierza Dolnego oraz Nałęczowa jest ciekawą propozycją na rodzinny wypad łączący wędkowanie i zwiedzanie.

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-09-02
Twitching – sposób na sandacza i szczupaka

W poprzednim numerze pisałem o mniejszych woblerach twitchingowych. Ale prawdziwe emocje czekają nas podczas polowania na sandacze i szczupaki. Oczywiście pozbawione sensu będzie wypłynięcie na środek jeziora i machanie woblerami kilka metrów nad stokiem górki. Są jednak miejsca i pory, gdy użycie tej metody jest wskazane i przynosi efekty. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2017-09-01
Efttex 2017 - wysyp dobrego sprzętu!

Największe targi wędkarskie w Europie – Efttex, odbyły się już po raz 36. Wśród ponad 200 wystawców z kilkudziesięciu państw nie zabrakło polskich firm.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-08-31
Wczesna jesień bez koszyczka

Zapraszam Was na wędrówkę z gruntówką w poszukiwaniu jazi i kleni. Oprócz wędki trzeba zabrać ziarna do nęcenia i łowienia.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-08-30
Ostatnie trocie sezonu

Wrzesień to ostatni miesiąc sezonu. Staram się więc teraz bywać jak najczęściej nad trociowymi rzekami, żeby się wyłowić przed czekającym mnie długim postem i zwiększyć tym samym swoje szanse na spotkanie z ostatnimi wrześniowymi srebrniakami letnich troci i łososi.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-08-29
Kalosze