Aktualności

Sortuj od:
Zrozumieć echosondę

„(…) Nie wyobrażam sobie pływania na nieznanym zbiorniku wodnym bez echosondy. Nieraz była ona współsprawcą mojego sukcesu wędkarskiego. Oczywiście sonda nie łowi za nas ryb, ale nie powinniśmy się przed nią wzbraniać. To dzięki niej wiemy, jak jest ukształtowane dno i jaką ma strukturę. Gdzie znajdują się skupiska małych i dużych ryb oraz wszelkiego rodzaju zatopione przedmioty."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-16
Amator listopada

„Dla mnie listopad to czas polowania na grube drapieżniki – sandacze i szczupaki, które w tym miesiącu lubią jeść dużo i tłusto. Od kilku lat o tej porze roku odwiedzam z łódką kilka zbiorników na południu Polski. Darzę je szczególnym sentymentem, głównie dlatego, że oprócz sandaczy i szczupaków znajduję tam ciszę i spokój."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-15
Zanęcić pod feeder

Zarówno podczas rzecznych połowów ciężkim feederem, jak i łowiąc w stojącej wodzie najdelikatniejszą drgającą szczytówką, staram się dobrze zanęcić łowisko. Nigdy nie ograniczam się do podawania zanęty z koszyczka. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-10-14
Okoniowe anomalie

"Pierwszym pomysłem, który przychodzi do głowy, gdy ryby nie chcą współpracować, jest z reguły zmiana przynęty. To czasami pomaga, jeśli dobierzemy model i kolor, który danego dnia prowokuje ryby do ataku."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-13
Wędkarski Świat 11/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 11/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-10-12
Metuje 4

Fantastyczne i jedne z najdziwaczniejszych gór Europy – Góry Stołowe – to miejsce, którego chyba nigdy się nie zapomni. Skalne formacje tworzą tu cuda fascynujące każdego, kto je zobaczył. Ale nie tylko skały są atrakcją tych okolic.

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2017-10-11
Wobler to nie mucha, a vertikal to nie szarpak

Jakie pytania tym razem zadali nasi czytelnicy? Poniżej kilka wybranych:

Czy na końcu zestawu muchowego wolno uwiązać mały wobler w celu łowienia np. kleni, które często lepiej reagują na wobler niż na klasyczną muchę? 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-10-09
Odzyskana Utrata

"Utrata – podobnie jak Bzura, do której uchodzi w Sochaczewie – była do końca lat 90. synonimem zanieczyszczenia wód. Liczne zakłady przemysłowe zlokalizowane wzdłuż jej biegu powodowały nieustanny dopływ ścieków. Brak sieci kanalizacyjnej i sprawnych oczyszczalni również przyczyniał się do takiego stanu. Niekorzystny efekt potęgowała regulacja, która przekształciła niegdyś naturalnie meandrującą rzekę w prosty, nieciekawy kanał. Poza źródłowymi odcinkami w Utracie nie występowały ryby. Jednak wraz z upadkiem przemysłu oraz stopniową poprawą gospodarki ściekowej wody Utraty zdecydowanie się oczyściły. Spowodowało to niespodziewane konsekwencje."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-08
Najprzyjemniejsza pobudka

"W piątek 7 lipca wybrałem się z kolegami nad naszą piękną Wisełkę koło Krakowa. Nastawiliśmy się na sumy. Oczywiście po przyjeździe wszyscy skupili się na feederach, żeby złowić żywca. W dwie godziny złowiliśmy kilka leszczy, karasi i klenia. Wybraliśmy łowisko w pobliżu rynny, w której głębokość dochodziła do 5 m. Po uzbrojeniu wędek wsiadłem na ponton i zacząłem wywozić zestawy na płytszą wodę."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-07
Jezioro Pniewy

To urokliwe jezioro, zwane także Naftą, znajduje się na Pojezierzu Drawskim Jest otoczone przepięknym lasem zamieszkałym przez liczne gatunki ptaków oraz dziką zwierzynę. Jezioro Pniewy to akwen o wielkości 30 ha. Jego maksymalna głębokość dochodzi do 17 m.

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-10-06
Na władkowym falochronie

"Zamierzacie odwiedzić Władysławowo (lub jego okolice) i chcielibyście powędkować niekoniecznie z plaży? Dobrym do tego miejscem jest portowy falochron północny wraz z jego zakończeniem, czyli „główką” z widoczną i charakterystyczną latarnią morską. Wizyta nie musi być wakacyjna, bo również poza sezonem można liczyć na udane połowy."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-05
Dwudziestki z Miłoszewa

Bardzo ciekawy opis przygody dostałem od Rafała Studzińskiego, reprezentanta polski juniorów na World Carp Classic. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-10-04
Kalosze