Aktualności

Sortuj od:
Taktyka na komercję

Łowiska komercyjne w Polsce rosną jak grzyby po deszczu. Brak czasu i ubogi rybostan na dzikich wodach powoduje, że ogromna rzesza wędkarzy coraz łaskawszym okiem spogląda właśnie w stronę takich łowisk.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-04-16
Boleniowa strategia

Bywają na rybach takie dni, że wszystko co wiemy, bierze w łeb. Bez względu na to, czego byśmy nie zrobili, efektów nie widać. Dla mnie to dobrze, bo lubię wyzwania i dochodzenie do pewnych prawd zawsze mnie cieszy. Chyba bardziej niż regularne i w końcu monotonne robienie tego samego.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2019-04-11
Czas klenia

Wiosna nad brzegami Dunajca kojarzy mi się z pierwszymi kwiatami podbiałów oraz seledynem wszędobylskich wierzb kontrastującym z białą pianą kwitnących, dzikich mirabelek.

Autor: Piotr Gołąb dodano: 2019-04-06
Czerwonookie królowe wiosny

Systematyczne łowienie okazałych płoci jest dość trudne i ma niewiele wspólnego z letnim łowieniem drobnych płotek z jeziorowych pomostów. Polowanie na rekordowe czerwonookie wymaga sporo przygotowania, ale także odpowiedniej techniki i doboru sprzętu.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-04-04
Wiosenne dylematy

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon. Jak co roku większość z nas zastanawia się, gdzie go rozpocząć i jaki będzie. Wiosna to czas, kiedy ryby budzą się z zimowego letargu i głodne ruszają na żer uzupełnić kalorie.

Autor: Robert Adamski dodano: 2019-03-30
Jak dobrać średnicę plecionki?

Odpowiedź na to pytanie tylko z pozoru wydaje się prosta. Jednak gdy zaczniemy analizować kryteria, które trzeba mieć na uwadze podczas dokonywania wyboru, pojawiają się dylematy, z którymi musimy się zmierzyć.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2019-03-28
Pomyśl zanim zarzucisz dorszowy zestaw!

Powyższe stwierdzenie nie gwarantuje nam doskonałych wyników połowu, wyrażających się siatką pełną ryb, czy bólem ramion wywołanym setkami holi dorszy. Te pożądane przez nas sukcesy, zależne są bowiem także od wielu innych okoliczności czy warunków.

Autor: Zbigniew Biernacki dodano: 2019-03-25
Wiosna chrustem płynąca!

Kwiecień to wyjątkowy miesiąc w kalendarzu muszkarza. Przyroda eksploduje a z nią owady żyjące przez cały rok pod kamieniami w dnie rzeki.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-03-23
Żaba na stand up-ie

Pierwsze promienie słońca przyciągają mnie nad pstrągowe rzeki i dają sygnał, że nadchodzi moment, w którym duże pstrągi bez opamiętania polują na żaby. Staram się to wykorzystać i być nad wodą jak najczęściej.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-03-20
Mocny hak to gwarancja sukcesu

Mateusz Masternak - utytułowany pięściarz wagi junior ciężkiej w wywiadzie dla WŚ.

Autor: Piotr Wojnowski dodano: 2019-03-17
Karp wyceniony na 15 000 zł

W niedzielę 4 listopada 2018 wybrałem się na sandacze nad Zbiornik Turawa.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-03-15
Zima w statystykach

Jakie ryby są najczęściej łowione zimą? Gdzie, jakimi metodami i na jakie przynęty zostały złowione medalowe sztuki? Na podstawie zgłoszeń rekordowych ryb do konkursu „Rekordy Polski w Długości Ryby” opracowaliśmy wykresy, które pozwolą odpowiedzieć na te i inne pytania.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2019-01-30
Kalosze