Aktualności

Sortuj od:
Wędkarski Świat 12/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie świąteczny WŚ 12/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-11-09
Lin spod gałęzi

"27 maja wybrałem się z tatą na ryby. Łowiliśmy na stawie. Marzyły się nam liny. Na początku brały głównie płotki. Tata łowił na bat i miał więcej brań. W pewnym momencie mój delikatny zestaw spławikowy został zniesiony przez wiatr w pobliże brzegu pod nawis gałęzi z drzewa. Miałem już przerzucić zestaw, gdy zauważyłem drgania spławika."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-11-08
Pierwszy rok Parsęty

W 2016 roku Okręg Koszaliński PZW stracił Parsętę. Nowym użytkownikiem rybackim rzeki stał się Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Po raz pierwszy tak znacząca i ważna dla wędkarzy i gospodarki trociowej rzeka przeszła pod jurysdykcję lokalnego samorządu. Czy ten precedens będzie jaskółką jakiegoś poważniejszego trendu i czy to rozwiązanie się sprawdzi, czas pokaże. Wydaje się jednak, że sprawy na Parsęcie idą w dobrym kierunku. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-11-07
Łowisko Kiełpin

Jeśli będziecie w województwie zachodniopomorskim, to koniecznie musicie odwiedzić to urokliwe miejsce. Jezioro znajduje się w miejscowości Ostrowice Borne i stanowi łakomy kąsek dla karpiowych dusz. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-11-06
Nowe przepisy, również dla wędkarzy!

Wędkarz powinien się orientować, jak działa gospodarka rybacka na jego wodach, kto za nią odpowiada i kto tę gospodarkę kontroluje. W tym numerze chciałbym więc przybliżyć Czytelnikom zmiany w Prawie wodnym i ustawie o rybactwie śródlądowym, które wejdą w życie 1 stycznia 2018 r.

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-11-05
Morska integracja rodzinna

"Znacie nas i nasze teksty – jesteśmy z Wami już grubo ponad rok... Lubimy jeździć całymi rodzinami na plażę i wspólnie spędzać czas, łącząc przyjemności związane z plażowaniem i wędkowaniem jednocześnie. Dziś chciałbym zachęcić Was i Waszych najbliższych do brania czynnego udziału w plażowych zawodach wędkarskich."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-11-04
W pysku suma

"Haki i kotwice na suma powinny być ostre i bardzo mocne. Ma to znaczenie zwłaszcza w metodach gruntowych, gdzie stosuje się bardzo sztywne wędziska i grube plecionki."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-11-03
Zbroję się na szczupaki

W poprzednim numerze pisałem o stingerach montowanych na sandaczowych przynętach. Dzisiaj będzie o przynętach szczupakowych. I nie mam na myśli 3-calowego kopyta, które ze względu na swą wielkość jest przynętą uniwersalną. Chodzi o konkretne duże gumy szczupakowe.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2017-11-02
Jesień na Rybniku

"Zbiornik Rybnicki to mekka polskich karpiarzy.  Wielu wędkarzy właśnie tutaj wraz z początkiem września zaczyna swoją karpiową jesień pełną nadziei na rybnickiego potwora."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-11-01
Jak szczupak z sandaczem

"Gdy spinningując nastawiamy się na konkretny gatunek, często trafiają się przyłowy. Nierzadko są to piękne ryby, których obecność w danym miejscu może zaskoczyć. Kiedy taka sytuacja się powtarza, można dojść do wniosku, że poszczególne gatunki drapieżników lubią trzymać się razem. W tym odcinku chciałbym zatem wymienić się moimi doświadczeniami, jak to szczupak żyje z sandaczem."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-31
Pokonać opór linki

Gdy łowimy gruntówką, zwykle zależy nam, żeby zestaw nieruchomo spoczywał na dnie. Niedobrze, jeśli nurt go przesuwa.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-10-30
Punkt widzenia

Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia. Trudno temu twierdzeniu zaprzeczyć. Nasze poglądy zależą od naszej pozycji w hierarchii społecznej. To samo zjawisko inaczej oceni człowiek młody, inaczej stary. 

Autor: dodano: 2017-10-29
Kalosze