Aktualności

Sortuj od:
Pilnowali zjazdu zamiast wód

Około 20 strażników straży rybackiej ochraniało Okręgowy Zjazd Delegatów PZW w Zielonej Górze. M.in. po to, by uniemożliwić wejście na salę Michałowi Motowidełko.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-09
Pomyśl o ptakach nie tylko o rybach

"Wędkarze to jedna z wielu grup korzystających z wypoczynku na świeżym powietrzu. Jednak każda aktywność nad wodą pozostawia ślady. Większość z nich zacieramy, zabierając butelki, torebki foliowe i puszki. Ale wędkarze pozostawiają jeszcze inne odpady, które zabijają nasze ptaki."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-08
Aby sandacze nie spadały…

Sandacz atakuje przynętę nieco inaczej niż szczupak czy okoń, więc inne powinno być również uzbrojenie przynęt na sandacze. Oto nowe, zmodyfikowane sposoby zbrojenia gum, które przetestowałem z dobrym skutkiem podczas czerwcowej wyprawy na jeziorowe sandacze. (…)

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-07-07
Wędkarski Świat 8/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 8/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-06
Sumowe pierwsze dni sezonu

Pierwszy lipca jest na większości rzek początkiem sezonu sumowego, jednak wredna pogoda sprawiła, że na wodzie nie ma tłoku. Sumy biorą, ale nie jest łatwo je znaleźć. Przyczyną było późne tarło, po którym ryby zawsze przez jakiś czas zgrupowane są w najgrubszych miejscach na rzece zanim rozpłyną się po przykosach, ostrogach i burtach. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-07-05
World Carp Classic Junior 2017

W dniach 19–21 października 2017 r. nad słynnym angielskim jeziorem o nazwie Wraysbery Lake, znajdującym się na obrzeżach Londynu, odbędzie się druga edycja WCC Junior. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-07-05
Łowisko Nowaki

Zbiornik zaporowy Nowaki położony jest niedaleko wsi o tej samej nazwie, około 8 km od Nysy. Powierzchnia zalewu wynosi 29 ha. Jak na zbiornik zaporowy to niedużo, ale uwierzcie mi, że warto przyjechać tu na zasiadkę. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-07-04
Minipodajnik

Łowienie na tyczkę jest bardzo precyzyjne, szczególnie gdy nęci się kubeczkiem zanętowym. Najczęściej wędkarze używają kubków montowanych na dodatkowym topie do nęcenia. Są jednak także specjalne kubeczki, które montuje się na tym samym topie, którym się łowi.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-07-03
Czapeczka

Wypłynąłem. Czterosuw pomrukiwał jak zadowolony kociak. Odpaliłem swoją nową sondę. Z podziwem patrzyłem na kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Gdzie tu płynąć, od którego brzegu zacząć? Od płytszego czy od głębszego, za to bardziej płaskiego i z małą ilością zaczepów? Hm, trzeba coś wybrać, trzeba coś wybrać. Dobra, zacznę od płycizn, pełnych karczowisk i żwirowatych poletek. Wybrałem na GPS-ie jedno z moich ulubionych miejsc. Tam zacznę.

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2017-07-02
Szczupak z wody

"Lipiec rozpoczyna wakacje, podczas których wielu z nas wyjeżdża na  rodzinne, wędkarskie biwaki nad jeziora, gdzie można  rozbić namiot, zarzucić leszczowe gruntówki i rozpalić nad brzegiem żarzące się całą noc ognisko."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-07-01
Jak łowią mistrzowie w lipcu?

Janusz Smalec - trener reprezentacji PZW seniorów w spławiku

"Latem lubię wybrać się nad Zbiornik Zemborzycki. Łowisko jest położone w granicach administracyjnych Lublina. Dość często przebywam nad jego brzegami, gdyż przemawia za tym odległość, jaką mam od domu (zaledwie 3 km), oraz bogaty rybostan."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-30
Jest pierwsze łowisko No kill w świętokrzyskim!

"W regionie świętokrzyskim nie brakuje wód górskich. Najczęściej to bardzo małe rzeczki typu "dla jednego". Najbardziej znaną wodą pstrągową kielecczyzny jest rzeka Mierzawa - choć mocno dotknęły ją melioracje, wciąż jest uznawana za najlepsze łowisko w okolicy. Pstrągi potokowe mają w niej szybkie przyrosty i właśnie tu najłatwiej spotkać duże ryby."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-06-29
Dargon