Aktualności

Sortuj od:
Wybieramy Okładkę Roku WŚ 2016!

To jest bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie!

Zastanówcie się dobrze, która z naszych 12 okładek roku 2016 była najlepsza?

Wybierzcie Waszą ulubioną okładkę i zgarnijcie nagrody!

Napiszcie pod postem na FB lub tu, na portalu, która okładka jest Wam najbliższa i dlaczego.

Uzasadnienie nie może mieć więcej niż 100 słów!

Nagrodzimy 10 najfajniejszych odpowiedzi.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-08
List od czytelnika - bez komentarza!

Wędkujesz w woj. mazowieckim? Przeczytaj koniecznie list od naszego czytelnika.

Odebrali nam wędkarskie marzenia!

"Pochodzę z Warszawy. Mieszkam tutaj i łowię głównie w tych okolicach. Jestem wędkarzem kompletnym, lubię zarówno spinning, jak i spławik, ale jak pewnie setki ludzi z naszego okręgu pokochałem trolling. Jest to jedna z moich ulubionych metod połowu dużych drapieżników – od okonia aż po suma (dodam, że wypuszczam złowione ryby). Zbieram sprzęt związany z tą metodą od wielu lat."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-07
Trociowe otwarcie sezonu

Tegoroczne trociowe otwarcie obfitowało w niespodzianki. Za taką należy uznać słabe wyniki na Inie choć w zamian łowiono tu ładne ryby. Po dużej jesiennej wodzie na Wiśle obrodziła Drwęca, ale urodzaj skończył się 2 stycznia - podobnie jak na Redze, gdzie wędkarze 1 stycznia połowili kelty - głównie niewielkie, ale również kilka fajnych srebrniaków i keltów łososi. Dobrze na Redze spisali się muszkarze. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-01-06
Kto na morzu jest wędkarzem a kto armatorem

"Niniejszy tekst jest kontynuacją mojego artykułu sprzed blisko dwóch lat, który poruszał sprawy związane z uprawianiem wędkarstwa morskiego pod rządami nowej ustawy z 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie (Dz.U.2015.222)."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-05
Przepiękny kleń

"We wrześniu na zaproszenie kolegi pojechałem nad Inę, aby sprawdzić, czy nie weszły do niej już jakieś trocie wędrowne na tarło. Niestety, wody było bardzo mało, a temperatura wysoka, więc szansa na spotkanie z wymarzoną rybą raczej niewielka. W związku z tym 13 września bez pośpiechu i presji cieszyłem się widokami przyrody oraz poznawaniem nowych miejsc. Rzeka w lesie wyglądała pięknie, a brak ryb łososiowatych w rzece umożliwiał wędkowanie w ciszy i spokoju. Nie było bowiem innych wędkarzy."

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-01-04
Marlin 100 kg na spinning

"Często mówi się, że ktoś ma fart do ryb. Tak też było podczas niedawnej listopadowej wyprawy na Madagaskar na łowiska w okolicy archipelagu Mitsio, gdzie przebywaliśmy z kolegami korzystając z dobrodziejstw profesjonalnej bazy wędkarskiej prowadzonej przez francuskich przewodników. Na tej wyprawie zdarzyło się coś, co nie miało prawa się zdarzyć, a na pewno nie mogło się udać."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-03
Zjawiska lodowe

"W ciągu ostatnich lat zapomnieliśmy, jak wygląda mroźna zima z dużą ilością śniegu. W przypadku rzek taka zima oznacza rozwój zjawisk lodowych, czyli przeróżnych form zbudowanych z lodu, zarówno tych statycznych, jak i ruchomych. Zapraszam do zapoznania się z podstawowymi informacjami o tych zjawiskach i ich wpływie na życie ryb."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-02
Surfcasting – metoda dla młodych wędkarzy

"Nazywam się Michał, mam 14 lat i mieszkam nad morzem. Staram się jak najczęściej wybierać na plażę, gdyż surfcasting, czyli łowienie z plaży, jest dla mnie wielką pasją i każdą wolną chwilę staram się poświęcić tej dziedzinie wędkarstwa."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-01-01
Jezioro Sarnowo

Jeśli szukacie miejsca, które ma się stać Waszym karpiowym wyzwaniem, to trafiliście w dziesiątkę. Sarnowo to trudna woda. Wypracowanie i złowienie na niej karpia świadczy o wysokich umiejętnościach łowcy. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2016-12-31
Lipienie wigilijno-noworoczne

Późna jesień i zima wydają się dla muszkarza okresem najbardziej nieznośnym z możliwych. Jednak kilka ostatnich sezonów pokazało, że wcale tak nie jest. 

Autor: Mikołaj Hassa dodano: 2016-12-30
Okonie bez lodu

"Późna jesień i zima to czas łowienia wyrośniętych okoni, ale musimy ich szukać w zupełnie innych miejscach niż dotychczas. Okonie wraz ze spadającą temperaturą otoczenia oraz wody zaczynają się grupować w głębszych miejscach zbiorników i kanałów, gdzie pozostaną aż do wiosny. Opowiem, jak i gdzie je łowić na moich pomorskich łowiskach."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-12-29
Kotwiczka czy haki?

Wyprawy wędkarskie są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, tym bardziej, gdy nad wodą spotyka się wędkarzy mających wspólny cel, ale realizujących go na wiele odmiennych sposobów. W ubiegłym sezonie większość swoich podlodowych wypraw spędziłem na wschodzie kraju, łowiąc w kameralnych zbiornikach, gdzie lód trzymał dłużej, a grubość pokrywy pozwalała na bezstresowe poruszanie się po łowisku.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2016-12-28
Dargon