Aktualności

Sortuj od:
Co nowego pod lodem

„Wiele nowych rozwiązań zarówno w sprzęcie, jak i w technice łowienia wprowadza do powszechnego łowienia nasza podlodowa kadra narodowa. Czołowi zawodnicy mają przy tym okazję podpatrzeć ciekawe nowinki u najlepszych zawodników na świecie, zwłaszcza z Rosji i byłych republik radzieckich, gdzie wędkarstwo podlodowe jest na najwyższym poziomie. (…)"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-09
Wykręć troć

"Moją ulubioną przynętą na wczesną zimową troć jest wobler, i to ten większych rozmiarów – standardem jest przynęta długa na 9 cm. I choć mam w swoich zasobach również wcześniej wspomniane przynęty, to po wobler sięgam najczęściej i on daje mi najwięcej ryb. Po prostu lubię nim łowić i wiem, którego gdzie zastosować. A przecież nic tak nie podnosi na duchu, jak wiara w przynętę. Z kolorów bardzo lubię (…)"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-08
Wędkarski Świat 1/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 1/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-12-07
Wędkarze bronią Wieprz przed koparkami

Urząd Miasta w Szczebrzeszynie nad Wieprzem zamierza zbudować nad rzeką ścieżkę pieszo - rowerową by udostępnić unikatowe przyrodniczo szczebrzeszyńskie łąki turystom. I to się chwali. Problem w tym, że za kruszywo do wyrównania terenu służy materiał wybierany koparkami z rzeki. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-12-07
Pół antenki

Puchar Edmunda Gutkiewicza - 14 października, zbiornik Huta Częstochowa

Precyzja, dokładność, finezja i cierpliwość – tymi cechami wykazali się zwycięzcy zawodów. Płocie, które na tym zbiorniku zazwyczaj łowi się szybkościowo, tym razem brały bardzo nieufnie.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2017-12-06
Wędkarski Szczecinek - SavageGear Trophy - 21-22.10.2017

I zawody SavageGear Trophy rozegrano na dwóch jeziorach: Trzesiecko, zarządzanym przez miasto Szczecinek, i Wierzchowo, na którym gospodaruje gmina wiejska Szczecinek. Mimo trudnych warunków złowiono ryby, które świadczą o tym, że do Szczecinka warto przyjechać na wypoczynek ze spinningiem. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-12-05
Jezioro Żabno

To niezwykle urokliwe łowisko znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, niedaleko Koronowa, w zespole Jezior Byszewskich. Ma charakter rynnowy. Jego podłużny kształt i zróżnicowana linia brzegowa dają wędkującym wiele możliwości. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-12-04
Zamrażarka

Nie rozumiem, o co ten krzyk i lament? O okres ochronny suma? I bardzo dobrze, że władze PZW tak bardzo zabiegały o jego skrócenie. W ten sposób reprezentują interesy... Rybaków? A może reprezentują interesy pana Zdziska. 

Autor: dodano: 2017-12-03
Endemit z Mekongu

Giant Mekong Catfish (Pangaz olbrzymi) albo jak kto woli sum z Mekongu to w swoim naturalnym środowisku gatunek zagrożony wyginięciem na skutek przełowienia. Ryby te jednak zostały introdukowane w Tajlandii, Chinach, Bangladeszu oraz w wielu innych prywatnych łowiskach w Azji i tam mają się dobrze.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-02
Metoda żyłkowa

Metoda ta wciąż budzi wiele kontrowersji. Część muszkarzy traktuje ją jak coś hańbiącego, co kala ręce i sprzęt prawdziwego sportowca. Myślę, że to gruba przesada i że nie należy ulegać skrajnym poglądom. Przyznaję jednak, że rzadko ją stosuję. Większą przyjemność sprawiają mi inne sposoby łowienia na muchę.

Autor: Adam Sikora dodano: 2017-12-01
Polska szkoła łowienia sumów

Piszę ten tekst, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom części spinningistów (mam jeszcze złudzenia, że niewielkiej), również tych z pierwszych stron portali, którzy – cytuję za jednym z nich: popierają skrócenie okresu ochronnego o listopad i grudzień, gdyż dopiero w tych miesiącach po zakończeniu sezonu zawodniczego mają czas na spokojne, prywatne łowienie sumów. Drugi natomiast powiedział: Można będzie przy okazji przetrzebić nieco tego szkodnika, wyjadającego sandacze i okonie. To nie żart, to najprawdziwsze z prawdziwych stwierdzeń znanych spinningistów.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-11-30
Wędkarski Świat dziękuje Autorom z Władek Team

W sobotę 18 listopada w Karwi miała miały miejsce Surfcastingowe Ostatki o Puchar Burmistrza Władysławowa - ostatnia impreza sezonu klubu Władek Team, których członkowie przygotowują naszą morską rubrykę. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-11-29
Kalosze