Aktualności

Sortuj od:
Prenumerata WŚ – to nie jeden, a 12 prezentów!

Prenumerata to najszybszy, najtańszy i najłatwiejszy sposób na regularne otrzymywanie "Wędkarskiego Świata".

Prenumeratę realizujemy od dowolnego numeru zgodnie z życzeniem Zamawiającego.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-21
Na amerykańskie bassy… pod Budapeszt!

"Na wielu filmach, zarówno w Internecie, jak i w telewizji, często widzimy wędkarzy amerykańskich zmagających się z bardzo ciekawą rybą wyglądającą jak przerośnięty okoń, o nieproporcjonalnie dużej głowie i monstrualnie szerokiej paszczy. To bass wielkogębowy."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-20
Czytam i wygrywam - kalendarze czekają!

Uwaga! 12 kalendarzy do wygrania. Zapraszamy serdecznie do udziału w naszej zabawie. Od wtorku do piątku o godzinie 12.45 zadamy jedno pytanie dotyczące najnowszego numeru WŚ 1/2018 i nagrodzimy 3 najfajniejsze komentarze.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-12-18
Wzmocnienie ochrony dzikiego tarła łososia i troci wędrownej w północno-zachodniej Polsce

Na przełomie listopada i grudnia 2017 r. Federacja Zielonych GAJA zorganizowała warsztaty szkoleniowe dla społecznych strażników rybackich zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Rzeki Iny i Gowienicy, Towarzystwie Miłośników Rzeki Regi oraz w Towarzystwie Miłośników Parsęty. Warsztaty odbyły się w Radowie Małym, w Gospodarstwie Agroturystycznym „Żurawi Krzyk”, w ramach projektu „Wzmocnienie ochrony dzikiego tarła łososia i troci wędrownej w północno zachodniej Polsce”, dofinansowanego przez Balic Sea Conservation Foundation.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-17
Stary rok, nowe doznania

" (...) Ubiegły rok był dla mnie bardzo udany. Wiele okazałych ryb, odwiedzonych łowisk, poznanych ludzi i zdobytych doświadczeń. Ale nie byłbym sobą, gdybym nie wyznaczył sobie jakichś celów. I o tych celach dzisiaj Wam opowiem."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-17
Łowienie z dna na wodzie stojącej

"Mogłoby się wydawać, że nęcenie podczas łowienia z dna jest wyjątkowo proste. Przecież i tak wszystko, co wrzuci się do wody, w końcu opadnie na dno. To prawda, że wszystko opada na dno. Jednak prawidłowe nęcenie ryb żerujących z dna powinno ograniczać do niezbędnego minimum sytuacje, w których zanęta pracuje w toni."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-16
Okonie nie z tej rzeki

"Tej wyprawy miało nie być. Utrzymujący się stan Wisły na poziome „dolnej wysokiej” nie rokował większych nadziei. Ściana wody od brzegu do brzegu, główki i łachy pozalewane i o ile w tych warunkach na mazowieckiej Wiśle zawsze przy jakiejś wyspie na bocznej wodzie można było połowić, to na dolnej od rzeki wiało beznadzieją."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-15
Jak radzić sobie z zaczepami

"Przynęta tkwiąca w złośliwym zaczepie nie musi być przynętą straconą. Można ją uwolnić nurkując do zaczepu, ale są prostsze i bezpieczniejsze sposoby. Do tych celów wędkarze wymyślili różnego rodzaju odczepiacze."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-14
Coś wisi na żyłce

"Mechaniczne sygnalizatory brań – swingery i hangery – zawsze mam ze sobą nad wodą. Czym się różnią i kiedy sprawdzają się najlepiej?"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-13
Szczupakowe ostatki na jeziorach

"Okres ochronny szczupaka zaczyna się 1 stycznia, ale skoro numer 1/2017 WŚ ukazuje się już na początku grudnia, to pozwolę sobie przedstawić kilka praktycznych rad, z których można skorzystać jeszcze w tym sezonie szczupakowym. Co robią szczupaki w zimie?"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-12
Leszcze z 70 metrów

"(…) Moje podejście do łowienia leszczy podzieliłbym na naturalne albo komercyjne. Pierwsze jest związane z łowiskami naturalnymi, drugie zaś wywodzi się z łowisk komercyjnych. Gdy myślę o wariancie naturalnym, mam głównie na myśli przynęty zanętowe: (…)

Na łowiskach, na których wędkarze często używają kulek proteinowych oraz kukurydzy, konopi i pelletu, wybieram wariant komercyjny. Jednak mam ze sobą także czerwone i białe robaki, na wypadek gdyby mój plan nie wypalił."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-11
Być blisko wędkarzy

„Jacek Kolendowicz: Gratuluję zwycięstwa w wyborach. Kandydowałeś na funkcję prezesa ZG PZW w 2009 i w 2013 roku, ale wygrałeś wybory dopiero teraz, za trzecim razem. Co Twoim zdaniem było główną przyczyną tegorocznego sukcesu?

Teodor Rudnik, Prezes ZG PZW: Sam nie wiem. Nie robiłem żadnej kampanii, aby wygrać. Ale miałem program, który widocznie spodobał się delegatom. (…)

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-12-10
Kalosze