Aktualności

Sortuj od:
Jak łowią mistrzowie w lutym?

Emilia Kondrusik, Białystok spławikowa kadra kobiet PZW

Przełom stycznia i lutego to moment, w którym chwytam w rękę bałałajkę i poszukuję dużych zgrupowań leszczy. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-05
Rybakowi wolno więcej

Wędkarzy obowiązuje okres ochronny troci w morzu od 15 września do końca listopada. W tym czasie całe brzegi w Gdyni-Orłowie obstawione są trociowymi siatkami. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa z 6 lipca 2015 r. nic nie mówi o połowach komercyjnych, tylko o rybołówstwie rekreacyjnym. Czy rybaków nie obowiązuje okres ochronny troci? - pyta pan Jerzy z Gdyni. 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-02-04
Wczasy były super!

"W 2017 roku wczasy spędziliśmy całą rodziną na Mazurach nad Jeziorem Wulpińskim, w miejscowości Siła niedaleko Olsztyna. Łowiliśmy z pomostu. Miejsce przez kilka dni było nęcone kukurydzą."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-03
Dobry wist

Otwarcie sezonu łososiowego jest zawsze takie samo. Zawsze wyczekane, a pierwsze branie jest naprawdę pierwsze i przeżywa się je tak, jakbyśmy nigdy wcześniej łososia nie złowili. I fajnie, jeśli to branie jest, choć pierwszy rejs w sezonie jest piękny nawet wtedy, gdy nic nie bierze. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-02-02
27,4 kg i zasiadka życia

Niecodzienna zasiadka Włodka Juźwińskiego z teamu Carponline to nie lada wyczyn. Liczba złowionych ryb oraz ich wielkość to marzenie chyba każdego z nas. Sam łowca zdziwił się i z niedowierzaniem obserwował to, co działo się na tej chimerycznej wodzie. Oto relacja łowcy:

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-02-01
Trocie bez napinki

"Tylko nieliczna grupa wędkarzy może pochwalić się złowieniem troci, a jeszcze mniejsza może powiedzieć, że robi to w miarę regularnie. Dlatego chyba warto się zastanowić, w czym tkwi przyczyna tego zjawiska i co ewentualnie można zrobić, aby spotkania z trocią były częstsze."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-01-31
Ryba duch

Oczywiście że rozpocznę sezon pstrągowy w zimie. Tylko pierwszy raz od wielu lat nie będą to sentymentalne wędrówki, byleby tylko pochodzić nad rzeką. W tym roku będę polował na potwora. Na rybę z „7” z przodu. Bo być może, po ponad 25 latach uganiania się za pstrągami, odkryłem pewną zależność, która pozwoli mi na nieprzypadkowe spotkania z dużymi rybami na początku sezonu. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-01-30
Wygodny spinning na rzekę

"Zima to czas, w którym wędkarz nie bardzo ma co robić nad nizinną rzeką. Okresy ochronne, słabe brania, kra – po prostu nie da się łowić. Te nudne tygodnie można wypełnić wędkarskimi porządkami w szafach i pudełkach oraz drobnymi naprawami i konserwacją sprzętu."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-01-29
Śledź Polski

Niektóre felietony mógłbym właściwie wklejać co parę lat i zawsze byłyby aktualne. Na przykład te o planach budowy nowego stopnia wodnego na Wiśle. Które to już plany? Który to już rząd próbuje zrealizować to szkodliwe dla środowiska, wędkarzy i mieszkańców regionu przedsięwzięcie? Zaczął Gomułka, potem towarzysz Gierek chciał budować kaskadę na Wiśle, potem kolejni...

Autor: dodano: 2018-01-28
Koszyczek z wymiennym obciążeniem

Podczas łowienia gruntówką zdarzają się sytuacje, gdy warto szybko zmienić obciążenie zestawu. Wymiana koszyczka jest jakimś rozwiązaniem. Jednak są konstrukcje, w których nie używa się agrafki. Wtedy przydaje się koszyczek mający wymienne obciążenie. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-01-27
Wybieramy Okładkę Roku WŚ'a 2017!

To jest bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie!

Zastanówcie się dobrze, która z naszych 12 okładek roku 2017 była najlepsza?

Wybierzcie Waszą ulubioną okładkę i zgarnijcie nagrody!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-01-26
Pszenica i pęczak

Jestem młodym wędkarzem. Słyszałem, że dobrą przynętą na płocie są ziarna pszenicy i pęczaku. Jak je przygotować?

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-01-26
Kalosze