Aktualności

Sortuj od:
Dystansowa przepływanka

Dzikie, nieuregulowane rzeki o zmiennej głębokości mają swój urok i w zależności od specyfiki miejsca, można w nich spotkać klenie, jazie, leszcze, płocie, krąpie i inne ryby spokojnego żeru. Łowię je metodą przepływanki, a gdy interesujący fragment wody znajduje się w większej odległości od brzegu, sięgam po bolonkę.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2019-05-28
Odkrywać nowe

Z pewnością każdy z nas ma swoją karpiową perełkę, jedną a może dwie, które trzyma gdzieś głębokow sercu tylko dla siebie. Miejsce z wielkimi rybami, oazę spokoju, w której podczas życiowej gonitwy najzwyczajniej w świecie odpoczywa.

Autor: Robert Adamski dodano: 2019-05-26
Jeziorowe zatoki

Choć każde jezioro różni się ukształtowaniem dna, średnią głębokością i specyfiką, można znaleźć pewne cechy wspólne dla wielu z nich. Są to charakterystyczne miejsca, nie bez przyczyny tak chętnie odwiedzane przez spinningistów.

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2019-05-18
Jętka majowa na Pomorzu

Okres rójki jętki majowej w Polsce północnej przypada głównie w drugiej połowie maja. Na południu Polski są one mało intensywne i nie skupiają takiej uwagi ryb i wędkarzy.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-05-15
Okonie z miejskiej dżungli

Pracujesz? Studiujesz? Nie masz samochodu? A może nie masz czasu na dłuższy wypad na ryby? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek pytanie, to znaczy, że Street Fishing jest idealną formą wędkarstwa dla Ciebie!

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-05-11
Anatomia miejscówki - płytkie szczupaki

Jako dzieciak od tego właśnie zaczynałem. Pobliskie grajdołki i wyrobiska pożwirowebyły moimi głównymi łowiskami. Nie łowiłem okazów, ale szczupaków i okoni nigdy nie brakowało. Po wielu latach powróciłem do takiego łowienia. Trochę przez presję na dużych akwenach i trochę z przekory.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2019-05-07
Spinningowy oldschool

Pudełko współczesnego spinningisty wypchane jest głównie gumami i woblerami. Pogoń za wędkarską modą nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak zrozumieć, czym kierowali się nasi ojcowie i dziadkowie łowiąc piękne ryby na żelastwo. Dzisiaj na warsztat weźmiemy obrotówki.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-05-04
Z wędkarskiego pamiętnika

W nocy popadało, błyskało się i grzmiało. Pomyślałem, że to dobrze zwiastuje jutrzejszej wyprawie na pstrągi, że może to być dobry dzień. Ranek pochmurny, ciepły, niemal bezwietrzny. Czuję podświadomie, że dzisiejsza aura powinna sprzyjać wędkarskim poczynaniom, zatem zaraz po śniadaniu ruszam.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-04-30
Trudne szczupaki

Niewielkie, często ukryte gdzieś w lesie bajorka. Bez ścieżek i bez stanowisk. Bez możliwości dojazdu samochodem. Zazwyczaj płytkie, muliste, gęsto porośnięte. Uwielbiam takie klimaty. Pierwsze co mnie zachwyca, to brak presji wędkarskiej. A jeśli już uda mi się wgryźć w takie łowisko, to nagrody bywają zacne.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2019-04-28
Za kolejną burtą

Odszedłem od samochodu już dobre kilka kilometrów. Jest świt, moim oczom ukazują się majaczące we mgle monumentalne topole oblepione kulami jemioły. Jeszcze kilkadziesiątkroków przez mokre od porannej rosy trawy. Serce bije mocniej, bo za chwilę moim oczom ukaże się piękna, nieskalana ludzką ręką dzika rzeka. Graniczny Bug, miejsce, gdzie wędrując przez cały dzień możemy nie spotkać żywej duszy.

Autor: Piotr Gołąb dodano: 2019-04-27
Wiosenne rapy z Warty

Kiedy większość spinningistów rusza pierwszego maja w poszukiwaniu szczupaków, ja myślę o rzecznych boleniach, srebrnych zbójach. Początek sezonu u mnie, nad Wartą, pozwala nałowić się ich do syta. Początkowo są mniej ostrożne, łatwiej można je podejść i sprowokować do brania. Właśnie wiosną łowię największe okazy.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-04-23
Mazurskie zębacze

Mazury słyną z jezior rynnowych, których głębokość sięga powyżej 40 m i woda nagrzewa się dość długo. Są to jeziora trudne do obławiania, szczególnie w maju, kiedy tylko wybrane fragmenty wody mogą obdarzyć nas rybą.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-04-20
Kalosze