Aktualności

Sortuj od:
Liny nie tylko majowe

W dawnych wędkarskich podręcznikach rybą maja zawsze był lin. Dla mnie też właśnie zaczyna się linowy czas. Tym bardziej, że akurat teraz o wiele łatwiej o lina niż
w lecie. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-04-14
Szczupak w stawie

Oczy większości spinningistów przed zbliżającą się majówką skierowane są albo na rzeczne bolenie, albo na jeziora kuszące szczupakami bądź na Zatokę Gdańską, gdzie jeszcze się łowi trocie ale jest już szansa na pierwsze belony.

Autor: Marek Szymański dodano: 2017-04-13
Najprostszy zestaw na karpie

"Picker, czyli zestaw bez koszyczka zanętowego, jest często ignorowany przez wędkarzy, gdy tylko wiosenne słońce lepiej przygrzeje. Ale kilka moich najlepszych wyników o tej porze roku osiągnąłem dzięki tej uniwersalnej taktyce. Daje ona szerokie możliwości łowienia różnymi przynętami na niemal całym łowisku. Co więcej, picker nie wymaga zabrania góry sprzętu i jest stosunkowo prosty w konstrukcji." 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2017-04-12
Pikieta przed Zjazdem PZW

15 marca o godz. 9 rano w gmachu NOT przy ul. Czackiego 3/5 w Warszawie rozpoczął się Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW, którego zadaniem było uchwalenie nowego Statutu PZW. Przybywających na Zjazd delegatów „powitali” wędkarze, którzy w godzinach 8–10 zorganizowali uliczną pikietę – milczący protest, bez trąbek, syren i skandowania haseł.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2017-04-11
Ogromne ryby i Nordkapp

Na trwającej obecnie wyprawie do przysypanej grubą warstwą śniegu północnej Norwegii nasz naczelny Jacek Kolendowicz łowi grube dorsze, a jego wczorajszym trofeum jest halibut o długości 157 cm i masie szacowanej na 54 kg.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-10
Maj, boleń, akcja!

„Maj to dla wielu nizinnych wędkarzy początek sezonu spinningowego. Tradycją stały się wyjazdy na majówkę ze spinningiem w poszukiwaniu koronnego drapieżnika naszych wód – szczupaka. Jakkolwiek lubię ten zwyczaj, jednak mała ilość ryb na łowiskach w moim regionie sprawia, że szczupakowe rozpoczęcie sezonu jest symboliczne. Na szczęście w maju rusza też sezon boleniowy i to właśnie za boleniami uganiam się po brzegach Wisły."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-09
Lin 57 cm!

„(…) W piątek 9 września o godzinie 18, po przyjeździe ze szkoły, wspólnie z tatą oraz ze znajomym panem Mieczysławem Sobczakiem – nauczycielem w szkółce wędkarskiej przy kole PZW 10 w Czaplinku, udałem się na linowe łowisko, by trochę powędkować. Było wtedy bardzo ciepło, zanosiło się na burzę."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-08
Szczupak z brzegu

„Czasami koledzy dziwią się, dlaczego w maju łowię z brzegu, a nie z łodzi. Odpowiedź jest bardzo prosta – z moich obserwacji wynika, że szczupak w tym okresie zdecydowanie lepiej reaguje na przynęty prowadzone do brzegu niż te od brzegu."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-07
Wędkarski Świat 5/2017 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 5/2017 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-06
Smakosz ryb

"Wędkarzy najczęściej fascynują ptaki polujące na ryby i o nie najczęściej zagadują ornitologów. Nic dziwnego, ciągnie swój do swego. Oczywiście im większy ptak, tym większe budzi emocje. Wychodząc naprzeciw „megalomanii” przedstawiam rybołowa – ptaka znanego niestety głównie z nazwy."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-05
Bez przerwy

W poprzednim numerze WŚ w rubryce z rozmaitościami opisywałem ciepłe kanały w Koninie. Mam do nich sentyment, bo właśnie tam rozpoczęła się moja przygoda z karpiami. Od tego momentu nie wyobrażam sobie, by nie odwiedzić tego miejsca podczas zimowej wędkarskiej stagnacji. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-04-04
Bawimy się z SAVAGE GEAR! Kaczki do wygrania!

Kochani, zaczynamy zabawę z SAVAGE GEAR!

I oczywiście mamy dla Was nagrody:

3x NOWOŚĆ NA 2017 SAVAGE GEAR - 3D SUICIDE DUCK

 Do kaczki dołączone będzie kilka przynęt miękkich z rodzin: Fat T-Tail Minnow, 3D Real Eel i Original Savage Sandeel.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2017-04-03
Dargon