Aktualności

Sortuj od:
Łowienie na gruntówkę z opadu

Tytuł artykułu wydaje się wewnętrznie sprzeczny. Z jednej strony łowienie gruntówką to synonim bezruchu. Z drugiej strony łowienie z opadu, a opad to przecież ruch. Jednak połączenie tych pozornych sprzeczności jest możliwe.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2016-11-30
Spinning po francusku - Nowości Gunki, Illex i Pezon&Michel na 2017 rok

Urokliwy pensjonat Slanicky Dvor nad słowacko-polskim zbiornikiem Orava był miejscem ciekawej wędkarskiej imprezy Gunky Meeting 2016, na której zostały po raz pierwszy zaprezentowane nowości marek Gunki, Illex i Pezon&Michel na 2017 rok. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-11-29
Kill or not to kill

W dzisiejszych czasach to pytanie wydaje się retoryczne. Większość z nas wypuszcza złowione ryby. Wymagają tego warunki, jakie mamy w kraju. Ryb jest jak na lekarstwo. Powodem jest zły gospodarz wody, zbyt aktywni kłusownicy, nadmierna presja na łowiska i coraz bardziej pogarszający się stan naszych wód. Mam tu na myśli głównie katastrofalny spadek przepływu wody, a co za tym idzie – wzrost jej średnich temperatur i zmniejszenie zawartości tlenu.

Autor: Adam Sikora dodano: 2016-11-28
Zaczynamy mikołajkową zabawę ze sklepem RAVEN!

Mikołajki tuż tuż, a zaraz za nimi czas gwiazdkowych prezentów! Więc oczywiście mamy dla Was nagrody:

9 bonów po 50 PLN każdy i nagrodę główną bon o wartości 100 PLN.

Uwaga! Każda osoba może wygrać max 2 bony! Jak zwykle nagradzamy za komentarze!

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-27
Dziki Spinn

To co, zacząć od życzeń? Święta za pasem, Mikołaj przy saniach, karp... Właśnie, znów będziemy świadkami znęcania się nad biednymi karpiami. Handel żywymi rybami to skandal! Pikietujmy, protestujmy i kupujmy tam, gdzie ta patologia nie występuje. Nie przeginajmy jednak w drugą stronę.

Autor: Dariusz Dusza dodano: 2016-11-26
Spinningiści morscy bez portów

Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 4 listopada zmieniające rozporządzenie w sprawie wymiarów i okresów ochronnych organizmów morskich poławianych przy wykonywaniu rybołówstwa rekreacyjnego oraz szczegółowego sposobu i wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego zakazało spinningowania we wszystkich portach leżących na wewnętrznych wodach morskich od 15 września do końca lutego.

Autor: Marek Szymański dodano: 2016-11-25
DAM na 2017 rok

W tym roku DAM zorganizował w „wędkarskim” hotelu „Star Dadaj” prezentację najnowszej oferty na 2017 rok. Oferta jest bogata zwłaszcza w dziedzinie wędzisk i kołowrotków, więc miałem nie lada problem z wyborem faworytów spośród bardzo wielu interesujących produktów DAM-owskich marek: Quick, Effzett, Madcat, Mad, Steel Power i DAM. 

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2016-11-25
Porty

Świetnym jesiennym i zimowym łowiskiem ryb spokojnego żeru są porty. Gdy tylko uda mi się znaleźć wolną chwilę i pogoda nie jest najgorsza, jadę tam na ryby, aby spędzić miło czas.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2016-11-24
Węgorz ponad 2 kg

"Wędkuję od 20 lat. Spławik i spinning nie są mi obce. Złowiłem parę niemal medalowych okoni oraz ryb spokojnego żeru, jednak od zawsze moim marzeniem było złowienie słodkowodnego „boa”."

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-23
Kaczki i jaszczury czyli Savage Gear na rok 2017

Lubię sięgać po nowe. Każda nowa przynęta jest dla mnie jak zadanie, któremu muszę sprostać. Szukam dla nowego wabika odpowiedniego miejsca, najlepszego sposobu prezentowania i mam satysfakcję, jeśli zaczyna się to przekładać na ryby. W ostatnich miesiącach testowałem kilka nowych przynęt marki Savage Gear i muszę powiedzieć, że niewiele w nich można poprawić.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2016-11-22
Wędkarzu złowiłeś znakowaną rybę – przekaż informację ichtiologom!

Pod takim hasłem Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej RP, prowadzi akcję promującą przekazywanie znaczków ichtiologicznych przez rybaków i wędkarzy oraz mającą na celu zwiększenie świadomości  o konieczności przekazywania informacji o znakowanych rybach do ichtiologów.

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-21
Uwaga KONKURS! Przychodzi wędkarz do lekarza!

Kochani wielkimi krokami zbliżają się mikołajki. A skoro mikołajki to oczywiście prezenty do wygrania! 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2016-11-20
Dargon