Aktualności

Sortuj od:
Wobler to nie mucha, a vertikal to nie szarpak

Jakie pytania tym razem zadali nasi czytelnicy? Poniżej kilka wybranych:

Czy na końcu zestawu muchowego wolno uwiązać mały wobler w celu łowienia np. kleni, które często lepiej reagują na wobler niż na klasyczną muchę? 

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2017-10-09
Odzyskana Utrata

"Utrata – podobnie jak Bzura, do której uchodzi w Sochaczewie – była do końca lat 90. synonimem zanieczyszczenia wód. Liczne zakłady przemysłowe zlokalizowane wzdłuż jej biegu powodowały nieustanny dopływ ścieków. Brak sieci kanalizacyjnej i sprawnych oczyszczalni również przyczyniał się do takiego stanu. Niekorzystny efekt potęgowała regulacja, która przekształciła niegdyś naturalnie meandrującą rzekę w prosty, nieciekawy kanał. Poza źródłowymi odcinkami w Utracie nie występowały ryby. Jednak wraz z upadkiem przemysłu oraz stopniową poprawą gospodarki ściekowej wody Utraty zdecydowanie się oczyściły. Spowodowało to niespodziewane konsekwencje."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-08
Najprzyjemniejsza pobudka

"W piątek 7 lipca wybrałem się z kolegami nad naszą piękną Wisełkę koło Krakowa. Nastawiliśmy się na sumy. Oczywiście po przyjeździe wszyscy skupili się na feederach, żeby złowić żywca. W dwie godziny złowiliśmy kilka leszczy, karasi i klenia. Wybraliśmy łowisko w pobliżu rynny, w której głębokość dochodziła do 5 m. Po uzbrojeniu wędek wsiadłem na ponton i zacząłem wywozić zestawy na płytszą wodę."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-07
Jezioro Pniewy

To urokliwe jezioro, zwane także Naftą, znajduje się na Pojezierzu Drawskim Jest otoczone przepięknym lasem zamieszkałym przez liczne gatunki ptaków oraz dziką zwierzynę. Jezioro Pniewy to akwen o wielkości 30 ha. Jego maksymalna głębokość dochodzi do 17 m.

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-10-06
Na władkowym falochronie

"Zamierzacie odwiedzić Władysławowo (lub jego okolice) i chcielibyście powędkować niekoniecznie z plaży? Dobrym do tego miejscem jest portowy falochron północny wraz z jego zakończeniem, czyli „główką” z widoczną i charakterystyczną latarnią morską. Wizyta nie musi być wakacyjna, bo również poza sezonem można liczyć na udane połowy."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-05
Dwudziestki z Miłoszewa

Bardzo ciekawy opis przygody dostałem od Rafała Studzińskiego, reprezentanta polski juniorów na World Carp Classic. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2017-10-04
Szczęśliwa przynęta

"Zawody Garmin Fishing Series 2017 na jeziorze Dadaj. Z kolegą teamowym łowimy komplet okoni przy znanym nam krótkim, wystającym podwodnym cyplu i postanawiamy, że teraz czas na zaliczenie szczupaka." 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-03
Sumowe ciężary

"Wędkarze specjalizujący się w łowieniu sumów posługują się wieloma metodami połowu, a co za tym idzie – muszą mieć mnóstwo sprzętu, w tym pokaźną kolekcję ciężarków dedykowanych każdej metodzie. Zróbmy zatem mały przegląd sumowych obciążeń."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-02
W toni przy opasce

"Sandacz – ryba, która pobudza wyobraźnię wielu wędkarzy, a także moją. Choć to cwany przeciwnik, udało mi się zlokalizować sporo miejscówek, czas jego żerowania oraz dobrać przynęty. Odra potrafi nagradzać cierpliwych pięknymi okazami."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-10-01
Moja taktyka na komercję

Łowiska komercyjne są zazwyczaj dobrze zagospodarowanymi zbiornikami o bogatym rybostanie. Mimo sporej ilości ryb w wodzie warto pomyśleć nad strategią łowienia, by w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje zadbana woda z porządnymi rybami. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2017-09-30
Vertical jigging

"W poprzednim miesiącu opisałem, co jest nam niezbędne, żeby zacząć przygodę z łowieniem wertykalnym, głównie sandaczy, ale także szczupaków i grubych okoni. W tym artykule skupię się na praktycznych poradach „jak łowić”, żeby nie popełniać błędów, a łowienie było efektywne."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2017-09-29
5 krążków

Spławikowe Mistrzostwa Świata Juniorów U15, U20 i U25

Złoto, 2 srebra i 2 medale brązowe przywieźli do kraju polscy juniorzy ze spławikowych mistrzostw świata 2017. To najlepszy wynik dla Polski w historii tej dyscypliny.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2017-09-28
rapala pike program