Aktualności

Sortuj od:
Surfcasting & zima

"Ostatnie zawody surfcastingowe w 2017 r. (Ostatki) zostały zorganizowane przez Władek Team 18 listopada, a więc nieco ponad miesiąc przed nastaniem kalendarzowej zimy. Wiadomo, że dla wędkarzy plażowych ta pora roku nie należy do ulubionych, a na kolejne zawody trzeba czekać aż do marca."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-28
Przy denny jaź

Wędkarze dzielą drapieżniki na denne, toniowe i powierzchniowe, jednak często ten podział wynika nie z faktycznego rejonu żerowania ryb, ale z wygody posługiwania się określonym typem przynęt w danym łowisku. 

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-02-27
Wkra od Sochocina do Bolęcina

Jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z Wkrą, to zapraszam na odcinek rzeki między Sochocinem a Bolęcinem. Znajdziecie tu spokój nad wodą, fajne ryby, a sama rzeka jest bardziej dostępna niż na innych odcinkach. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-02-26
Marcowy pech

Kobiety a wędkarstwo... Temat rzeka. Rzeka nieuregulowana oczywiście. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w praktyce.

Autor: dodano: 2018-02-25
Krążki z chleba

Łowienie ryb na chleb jest stare jak świat. Muszę przyznać, że sam pierwsze ryby łowiłem na kulkę z chleba. Później zacząłem używać innych przynęt. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-02-24
Klips i dętka

Wędkarskie porzekadło mówi – „gdzie patyki, tam wyniki”. Dlatego nie obawiajmy się łowić w miejscach, gdzie są zaczepy. 

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-02-23
Technika przygotowania zanęt

Konsystencja mieszanki zanętowej często bywa o wiele ważniejsza od jej smaku i zapachu.

Autor: Tadeusz Zalewski dodano: 2018-02-22
Waggler na żyłce

Jak montuje Pan waggler na żyłce?

Edmund Gutkiewicz odpowiada na Wasze pytania. 

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2018-02-21
Jak łowią mistrzowie?

"W marcu, jeśli tylko zejdzie lód, wybieram się na flagową wodę Mazowsza, czyli Kanał Żerański. Jest to bardzo dobre łowisko do poćwiczenia każdej metody przed rozpoczynającym się sezonem wyczynowym. Najbardziej lubię łowić metodą odległościową, która coraz częściej przydaje się na zawodach najwyższej rangi." 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-20
Ciepłe tuńczyki

Większość ryb jest zimnokrwista, czyli temperatura ich ciała wynosi mniej więcej tyle, ile temperatura wody. To nie dotyczy tuńczyków. Temperatura ich ciała zazwyczaj jest wyższa od temperatury wody.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-02-19
Głębinowe dorsze

O niektórych technicznych aspektach łowienia dorszy w północnej Norwegii wspominałem już w reportażu „Nordkapp i okolice” w numerze 6/2017 WŚ, ale szczegółowa analiza obrazów, które zarejestrowała moja podwodna kamera, zaowocowała nowymi wnioskami dotyczącymi łowienia dorszy na dużych głębokościach.  

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-02-18
Nęcarka na lince

Podczas łowienia na feeder stosuje się małe i średnie koszyczki. To oznacza, że jednorazowo podaje się w łowisko niedużą porcję zanęty i przynęt. Co zrobić, gdy przed łowieniem trzeba obficie zanęcić łowisko? Można skorzystać z procy lub sięgnąć po specjalny zestaw do nęcenia.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-02-17
Kalosze