Aktualności

Sortuj od:
Trok nie gorszy od główki

"Minęły lata, odkąd trok zadomowił się najpierw na zawodniczym podwórku, a później w łowieniu rekreacyjnym. Dziś nawet nad dużymi rzekami zdarza się  spotkać więcej  spinningistów z trokiem niż z typowym zestawem."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-15
Teraz można się wyłowić

"Kwiecień to dla mnie najpiękniejszy miesiąc roku. No bo kto z nas nie lubi wiosny, która właśnie w tym miesiącu eksploduje i przyspiesza, pokazując swoją wielką siłę tworzenia. Niektórzy moi koledzy właśnie w tym miesiącu rozpoczynają swój sezon pstrągowy."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-14
Światowy Dzień Wody – Wodopój w Katowicach

Ponad 2 miliardy ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Wpływa to na ich zdrowie, edukację i źródło utrzymania. Obchodzony co roku Światowy Dzień Wody przypomina nam, jaką wielką rolę woda odgrywa w życiu człowieka i z jakimi problemami spotykają się społeczeństwa na całym świecie.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-14
Winda na małej łódce i pontonie

Nie ma chyba łososiowca, któremu chociaż raz zestawy na windach się nie poplątały. Początki zwykle są trudne i trzeba dużo wody przepłynąć, aby się nauczyć rozstawiać zestawy automatycznie, aby pewne stałe fragmenty wędkarskiej gry weszły w nawyk."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-13
Ubojnia na targach wędkarskich!?

Ryby z akwarium stanowiącego główną ozdobę targów wędkarskich Rybomania zostały zabite w niedzielę 11 marca wieczorem na terenie targowym w Sosnowcu.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-03-12
Płocie w statystykach

Jakie przynęty są najskuteczniejsze na płocie? Gdzie najczęściej łowi się okazy tego gatunku? Czy na okazałe damy z czerwonymi płetwami lepiej zapolować wiosną czy jesienią?

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-03-11
Mój drugi dom

Każdy z nas ma takie wędkarskie miejsce na ziemi, do którego chętnie wraca i z którym łączy go kawał karpiowego życia. Właśnie o to na ostatnich targach w Poznaniu zapytał mnie młody wędkarz. Odpowiedź mogła być tylko jedna – Konin.

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-03-11
Kwietniowe zakole

Kwiecień nad rzeką. Robi się już cieplej i dookoła jest coraz bardziej zielono. Jeśli tylko woda utrzymuje się w korycie rzeki, to możemy łowić na całego. Ja wybieram się na upatrzoną miejscówkę, która rok temu pięknie darzyła rybami. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-03-10
Klenie spod nawisów

(…) klenie fascynują mnie od lat, dlatego w kwietniu często odwiedzam małe, nizinne rzeki, w których zaczyna pojawiać się życie. Są to z reguły trudne technicznie miejsca o niewielkiej głębokości, z dużą ilością gęstych nawisów drzew i krzewów pochylających się nad powierzchnią niespiesznie płynącej wody. 

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2018-03-09
Wędkarski Świat 4/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 4/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-03-08
Połowy w Norwegii pod kontrolą

Od naszego szwedzkiego korespondenta Marka Gryglewskiego otrzymaliśmy informację, że z dniem 1 stycznia w Norwegii wszedł w życie przepis nakładający obowiązek rejestrowania połowów wędkarskich następujących gatunków ryb: dorsza, czarniaka, halibuta, karmazyna i zębacza.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-04
Wobler z szuflady

"Wrześniowe i październikowe słoneczne dni zawsze były najlepszym okresem na grube bolenie, intensywnie żerujące w pobliżu rzecznych ostróg i w basenach między nimi. Kwestią czasu pozostawało trafienie na odpowiedni dzień, gdy bolenie będą w swym żerowym amoku. Jednak praktycznie od początku września nic nie szło po mojej myśli."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-01
Kalosze