Aktualności

Sortuj od:
Zimny maj

(…) Majówka to chyba najtrudniejszy czas dla drapieżników, ale także nie lada wyzwanie dla spinningistów. Tym bardziej że zmieniający się klimat niemal gwarantuje nam towarzyszące majówce ochłodzenie. Szczerze mówiąc rozpoczęcie sezonu kojarzy mi się bardziej z jesiennym kombinezonem niż krótkim rękawkiem, choć oczywiście mam nadzieję, że w tym roku będzie inaczej. (…)

Autor: Rafał Mleczak dodano: 2018-04-06
Nie strać okazji! Pomóż Mirkowi wygrać!

Wędkarstwo dla pasjonatów jest jak walka – długie przygotowania, dobranie sprzętu, namierzenie celu, a potem szybka akcja, która dla wybranych kończy się sukcesem. Walka z rakiem jest jednak o wiele trudniejsza. Mirek ze Świnoujścia wie o tym od 2007. To wtedy usłyszał diagnozę - niedrobnokomórkowy rak płuc. Ale dla Mirka rak to nie wyrok - to choroba, na którą chorują miliony.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-05
Wędkarski Świat 5/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 5/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-04-05
Wiosenny streamer

Nazwa streamer oznacza chorągiew, bo lekka mucha przytrzymana w prądzie faluje jak sztandar. Jeśli do tego jest wykonana z miękkiej sierści lub puchu i poprowadzimy ją skokami, to w swojej pracy jest podobna do przynęt spinningowych miękkich, np. twistera lub rippera. 

Autor: Adam Sikora dodano: 2018-04-04
Surfcasting zamiast kompa

"Żyjemy w czasach, gdy Internet towarzyszy nam każdego dnia, a dzieci i młodzież potrafią przesiadywać przed komputerem i smartfonem wiele godzin. Potrzebne jest naprawdę bardzo dobre wyzwanie, aby odciągnąć ich od komputerów."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-03
Metry i centymetry w wędkarstwie

Tym razem o długości i odległości w wędkarstwie z prawnego punktu widzenia.

W WŚ 4/2018 na stronie 76 znajdziecie odpowiedź na dwa bardzo ważne pytania:

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-04-02
Mazurska bestia

"Początek listopada, dni coraz krótsze i chłodniejsze. Kolejny dzień w pracy, a w głowie dominująca myśl, czy tej jesieni uda mi się złowić fajną rybę. Dwa dni wcześniej dotarła przesyłka z nowymi przynętami spinningowymi. Plan na krótkie popołudnie nie może być inny – czeka mnie szybki wypad nad jeziorko."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-04-01
Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych i fantastycznego wiosennego nastroju, a także serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz abyście znaleźli kilka chwil, aby wybrać się nad wodę życzy Wam redakcja WŚ!

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-31
Kastery, proca i odległościówka

Lee Kerry, angielski mistrz spławika, twierdzi, że do łowienia ryb są nam potrzebne tylko kastery i odległościówka.

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-03-30
Okonie na spławik

Niewielu wędkarzy łowi okonie na spławik. Oczywiście mam na myśli łowienie na przynęty inne niż żywiec. Trudno się dziwić, bo są lepsze metody na te ryby, szczególnie na większe sztuki. Nieraz jednak warto sięgnąć po spławikówkę.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2018-03-29
Gram woblerem i twisterem

Pamiętam jak dziś swoje pierwsze jazie z Wisłoka złowione wiosną na błystki obrotowe typu Aglia i Comet. Mimo że od tego czasu upłynęła ponad dekada, pieszym wędrówkom z delikatnym spinningiem brzegiem zakrzaczonej rzeczki nadal towarzyszą wielkie emocje i podobna, dziecięca fascynacja. W temacie wiosennego jaziowania dobrze czuje się mój dzisiejszy gość – Paweł Gajowiak, który postanowił przedstawić Czytelnikom WS swój przepis na złociste jazie w kwietniu.

Autor: Mateusz Porada dodano: 2018-03-28
Wygonin – bajkowe jezioro

"Wygonin, polodowcowe jezioro otoczone starym iglastym lasem, jest położone w północnej części Borów Tucholskich, na południe od miejscowości Stara Kiszewa, na obszarze chronionego krajobrazu Borów Tucholskich."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-03-27
Kalosze