Aktualności

Sortuj od:
Widzenie z sandaczem

Nie ma wątpliwości, że sandacze widzą nieco inaczej niż większość ryb. Trzeba o tym pamiętać przy wyborze koloru przynęty. I tak w konsekwencji najlepsza będzie ta, w którą wierzymy. Czasem jednak takie teorie biorą w łeb i trzeba kombinować.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2018-05-17
Łebskie łowiska

"Letni okres wakacyjny nad morzem kojarzy się nam z plażą, zatłoczonym deptakiem i gwarem  lokali gastronomicznych, z których dochodzi wszechobecny zapach smażonych ryb. O ile pierwsze dni pobytu sprawiają nam radość i nakręcają atmosferę długo oczekiwanego luzu, o tyle następne już niekoniecznie."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-05-16
Ze szczeżują na sumy

Z teaserem zetknąłem się przypadkowo. Jako zdeklarowany spinningista i trollingowiec nie brałem do ręki kwoka i unikałem metod vertykalnych, gdyż moje metody, po pierwsze, wystarczały do złowienia suma na mazowieckiej Wiśle, a po drugie, były na tyle pochłaniające, by nie rozmieniać się na drobne. 

Autor: Marek Szymański dodano: 2018-05-15
Przynęty zawieszane w toni

Od maja do początku czerwca szukam jeziorowych szczupaków w płytkich miejscach, najlepiej z wschodzącymi roślinami wodnymi. Moje pudło wędkarskie wypełnione jest przynętami zupełnie innymi niż latem czy jesienią, ponieważ łowienie szczupaków przy dnie lub z opadu nie ma w tym czasie zastosowania. (…)

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-05-14
Operacja „Gruby Leszcz”

"(…) Aby móc cieszyć się dobrymi braniami, trzeba najpierw starannie przygotować łowisko. O tej porze roku leszcze przebywają jeszcze w dużych stadach, więc gdy tylko poświęcimy im trochę czasu, będziemy mogli cieszyć się braniami całą noc."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-05-13
Wiertła i igły

Zastosowanie igieł i wierteł dla doświadczonego karpiarza jest oczywiste. Początkujący natomiast mogą nie wiedzieć, jak wiele zastosowań mają te proste przyrządy.

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-05-12
Przygoda z sandaczem

"Sandacz jest głównym celem moich wędkarskich wypraw. (…)  Cenię go nie za waleczność, ale za jego chimeryczność i nieprzewidywalność oraz te charakterystyczne pstryknięcie, które potrafi być odczuwalne aż w łokciu. A ponieważ dobry początek pozwala uniknąć dalszych błędów, zapraszam Was do sandaczowej szkółki. (…)"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-05-11
Wędkarski Świat 6/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 6/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-05-10
Majowe smoki na Żarnowcu

Majówka na Żarnowcu nie była łatwa. Brania były rzadkie i wypracowane, ale ryby które brały potwierdzają opinie, że Żarnowiec jest najlepszym łowiskiem dużych szczupaków w Polsce. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-05-09
Majówka

To była jedna z najcudowniejszych majówek w moim życiu. Odwiedził mnie mój przyjaciel – Lee Kerry – reprezentant Anglii w feederze, a kiedyś także w spławiku. 

Autor: Adam Niemiec dodano: 2018-05-08
Jezioro Dzikowo

Woda znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim niedaleko Osieka, około 17 km od Torunia. To niewielki (7 ha), polodowcowy, ale bardzo urokliwy zbiornik otoczony lasem mieszanym. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-05-05
Dorsz GIGANT

Dorsza 55,5 KG złowił co prawda rybak, ale ryba jest wybitnie duża i nie wiedzieć czemu zarejestrowano ją jako rekord IGFA (International Game Fishing Association). Może dlatego, że rybak złowił ją na linkę, a nie na sieć?

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-05-02
Kalosze