Aktualności

Sortuj od:
Dobre ubranie na ciepłe lato

W numerze 12/2017 WŚ opisałem „Dobre ubranie na złą pogodę”, czyli na ekstremalne jesienno-zimowe wyprawy z wędką. Ten artykuł pomoże skompletować nowoczesny, komfortowy strój wędkarski na letnie upały.

Autor: Jacek Kolendowicz dodano: 2018-06-12
Przygoda z sandaczem (2)

"W czerwcowym numerze opisałem, co jest potrzebne i na co zwrócić uwagę przy doborze sprzętu do łowienia sandaczy. Dziś czas na najważniejsze i najprzyjemniejsze zajęcie. Czas na łowienie!"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-06-11
Stacjonarnie, ale z łodzi

"(…) Najwięcej możliwości daje nam łowienie z dużej łódki. Uważam, że idealna łódka sumowa powinna przypominać prostokąt oraz mieć płaskie dno i podłogę. Długość to minimum 4 m. Na takiej łódce łatwo zmieścimy cały potrzebny sprzęt, bezpiecznie będziemy się poruszać oraz wygodnie się prześpimy. (…)"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-06-10
Urlopowy plan łowienia

Wakacje to dla wielu z nas czas urlopu i łowienia na naszych mazurskich jeziorach. Jednak żeby takie wakacyjne wędkowanie było udane, konieczne są dwa warunki do spełnienia. Pierwszym jest wybór odpowiedniego łowiska, co wcale nie jest takie oczywiste, gdy mamy przed sobą kilkaset hektarów wody. Drugi warunek to podanie właściwej zanęty, która ściągnie większe ryby i utrzyma je w łowisku. 

Autor: Paweł Daniec dodano: 2018-06-09
Uzależniony od pływów

"Górny bieg Odry jest przegrodzony wieloma tamami. Konieczność zapewnienia żeglowności rzeki powoduje, że kolejne modyfikacje zmieniają ją nie do poznania. Ryby jednak nauczyły się dostosowywać do zmiennych warunków. Szczególnie widać to po kleniach, które należą do moich ulubionych gatunków. Wraz z następującymi wahaniami poziomu wody ryby migrują, zajmując różne stanowiska. Zmienia się też sposób ich zachowania i żerowania. (…)"

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-06-08
Wędkarski Świat 7/2018 - już jutro w punktach sprzedaży!

Już jutro znajdziecie WŚ 7/2018 w punktach sprzedaży!

A co w numerze? Zapraszamy na krótką prezentację: 

Autor: Sylwia Gościmska dodano: 2018-06-07
Falowanie a branie ryb

"Na żerowanie ryb w morzu znaczący wpływ ma falowanie, przy czym zależne to jest od rodzaju dna. Czym dno morskie jest bardziej kamieniste, tym większe szanse na złowienie ryby podczas silnego falowania. Jeśli natomiast dno jest „nudne”, czyli prócz rew i rynien nie ma tam kamieni, obserwujemy drastyczny spadek ilości brań podczas dużej fali."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-06-05
Na ryby z dziećmi

Pan Tomasz wybiera się latem z rodziną w Bory Tucholskie. Czytelnik ma dwójkę dzieci w wieku 10 i 14 lat, które również są pasjonatami wędkarstwa. Rodzina chciałaby spędzić wakacyjny czas nad wodą i wspólnie powędkować. Jak wygląda sprawa amatorskiego połowu ryb dokonywanego przez dzieci? Czy mogą one wędkować w ramach zezwolenia swego rodzica, czy należy uiścić jakieś dodatkowe opłaty?

Autor: Wojciech Koźmiński dodano: 2018-06-04
Marzenia się spełniają

"To był piękny dzień. Wybrałem się ze znajomym na nowy odcinek rzeki. Już sam ten fakt napawał mnie optymizmem i chęcią poznania, co kryje nieznane miejsce. Pogoda była wręcz idealna. Bezwietrzny dzień, w całości zachmurzone niebo, temperatura nieco powyżej zera."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-06-03
Zalew Żur

Ten ogromny zbiornik o powierzchni 440 ha nazywany jest też Jeziorem Żurskim. Znajduje się na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego i należy do najpiękniejszej części Borów Tucholskich. 

Autor: Robert Adamski dodano: 2018-06-02
Sumowy spinning po krakowsku

"Krakowska Wisła może nie jest tak urokliwa jak lubelska czy mazowiecka, ale jej czytelność i niewielka szerokość sprawiają, że spinningowe spotkanie z sumem nie jest dziełem przypadku lub szukaniem igły w stogu siana. Sumów jest tu dużo i od kilku już lat łowi się regularnie ponad 2-metrowe ryby."

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-06-01
Szkółka „Józefów”

Szkółka wędkarska „Józefów” przy kole PZW nr 26 w Józefowie została stworzona w 2012 roku specjalnie dla najmłodszych wędkarzy, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą oraz możliwość spędzenia wolnego czasu z wędką nad wodą. Na zajęcia regularnie przychodzi około 10–12 dzieci, głównie w wieku 6–10 lat. 

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2018-05-31
Kalosze