Aktualności

Sortuj od:
Spinningowy Belly Boat

W poprzednim numerze mieliście okazję przeczytać obszerny tekst na temat wędkarstwa muchowego z Belly Boat. Ja podzielę się swoimi spinningowymi doświadczeniami.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2019-07-21
Zamknąć sezon pstrągowy

W sierpniu nad niewielkimi pstrągowymi rzekami wędkarze bywają z rzadka. W niektórych pstrąg występuje naturalnie, inne zostały nim zarybione przez człowieka. Płyną przez lasy, łąki i tylko czasem ocierają się o zabudowania niewielkich miast lub wsi. Obecnie są one zaliczane do rzek górskich. To właśnie moje ulubione łowiska.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-07-17
Hardy? Waftersy? A może jednak POP-UP?

Kiedy zaczynałem swoja przygodę z wędkarstwem karpiowym, większość technicznych określeń związanych z tą dziedzina była dla mnie po prostu niezrozumiała. Wielokrotnie podczas rozmów bardziej obytych w temacie kolegów zastanawiałem się nad słownictwem, jakiego używali. Czy to był szyfr? Zawsze po powrocie do domu starałem się zasięgnąć języka, by rozwiązać kwestie butgripów, rod restów, line alignera i innych.

Autor: Robert Adamski dodano: 2019-07-12
Podstawy budowy zestawu wyczynowego (1)

Rozpoczynanie zawodniczej kariery nie jest dla młodych wędkarzy łatwe. Koła wędkarskie i kluby, w których działaczom zależy na edukacji najmłodszych, cieszą się dużym zainteresowaniem. Niestety, są też organizacje, które nie przykładają należytej uwagi do promowania sportu wędkarskiego wśród młodzieży.

Autor: Edmund Gutkiewicz dodano: 2019-07-06
Upalne karpie

Lato to świetna pora roku na łowienie karpi. Woda ma odpowiednią temperaturę dla intensywnego żerowania ryb. Mamy zatem duże szanse na dobre połowy. Jednak kiedy trafimy na upały, musimy nieco pomóc szczęściu i odpowiednio podejść do zasiadki.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-06-30
Polowanie na jesiotry

Nic tak nie rozpala wędkarskich emocji, jak duża waleczna rybana końcu zestawu. Właściciele komercyjnych łowisk, pragnący uatrakcyjnić swoją ofertę, wprowadzają do swoich wód jesiotry.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-06-25
Gdy zapada zmrok

Słońce zachodzące za horyzontem osłabia nam jeden z najważniejszych zmysłów - wzrok. Nocne spinningowanie dla wielu wędkarzy jest wariactwem i czymś kompletnie niezrozumiałym, jednak gdy chociaż raz się tego skosztuje staje się swego rodzaju uzależnieniem.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-06-20
Brzany lubią upał

Nie jestem ciepłolubny. Temperatury powyżej trzydziestu stopni Celsjusza działają na mnie, jak przyducha na ryby. Wyjątek robię dla brzan, bo one ewidentnie lubią upał. Dla nich w lipcu poświęcam osobisty komfort. Inne ryby nie mają takiej tajemnej siły.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-06-14
Metoda dla cierpliwych

Są wariaci wertykalni, którzy posiadają wszystkie nowinki tej metody i udogodnienia nowoczesnego wędkowania. Nie zawsze jednak potrafi to zastąpić wyszlifowany w praktyce zmysł wędkarski i wyczucie przynęty, dopasowanej do warunków nad łowiskiem.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-06-08
Wychowałem spinningistę

Miałem okazję łowić rekordowe ryby, poznawać wspaniałych ludzi i stawać na podium najważniejszy chimprez wędkarskich. Jednak nigdy nie odczuwałem większej satysfakcji niż wtedy, gdy będącz dzieciakami nad wodą, widziałem ich radość z każdej ryby. Jeśli kiedykolwiek czułem się spełniony wędkarsko, to właśnie podczas takich wypraw.

Autor: Wojciech Krzyszczyk dodano: 2019-06-04
Tyczka vs rzeczna przepływanka

Rzeczne wędkowanie nies ie wiele niespodzianek. Każde skuteczne zacięcie może przynieść emocjonujący hol. Od rzecznej przepływanki, tyczki i skróconego zestawu rozpoczęła się moja wędkarska przygoda.

Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-05-31
Wędka spinningowa. Jak dobrać optymalną długość?
Na radość z łowienia wpływa wiele czynników – w tym jakość i dopasowanie wędki do twoich potrzeb. Podpowiadamy, jak wybrać wędzisko o odpowiedniej długości.
Autor: redakcja miesięcznika "Wędkarski Świat" dodano: 2019-05-30
Kalosze